Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt Hoffmann Rózsák, hogy...

Ezt Hoffmann Rózsák, hogy gondolták? Aláíratnak az lánnyal egy szerződést, hogy te 3 gyereket fogsz szülni és akkor nem kell betartani a másik 2 pontot?

Figyelt kérdés

A hallgatói szerződés egyik bekezdése:

"Mentesül a Hallgató a szerződés 2. a) és c) pontja alapján vállalt kötelezettség alól, ha három gyermeket szül."


2.

"A Hallgató kötelezettséget vállal arra, hogy:

a) az általa folyatott, állami (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésen a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott tanulmányi idő alatt, de legfeljebb a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott képzési idő másfélszeresén belül megszerzi az oklevelet, és"

"c) átalányként megfizeti a Hallgató jelen szerződés szerinti képzésére tekintettel a Magyar Állam által folyósított állami (rész)ösztöndíj 50%-ának megfelelő összeget a Magyar Államnak, ha az a) pontban meghatározott határidőn belül nem szerzi meg a (rész)ösztöndíjjal támogatott képzésben az oklevelet,"


2012. júl. 27. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:

És mennyi idő alatt kellene létrehozni a három gyereket?


Amúgy vicces, 30-40 éve voltak hasonló megállapodások, lakáshitelekre, stb. Lassan mi is (csak) a pénzért fogunk gyereket csinálni. (Remélem nem.)

2012. júl. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem úgy gondolja, hogy minden este ott áll majd az ágy mellett és felügyeli, hogy egyenként mikor jönnek össze a gyerekek. Persze amilyen gusztustalan bányarém, szerintem szegény srácnak nem fog menni a szex, ha egy szobában tartózkodik vele.

Viccet félretéve, szerintem ez olyan marginális szempont, hogy nem jelent majd nagy számú érintettséget. Nyilván nagycsaládosoknak akarnak ezzel némi időhaladékot adni, mivel három gyerek, több probléma, így egy ilyen szülőtől nem is várható el, hogy az egyetemmel foglalkozzon elsődlegesen - gondolják ők. Szerintem meg várható lenne, ha már jelentkezik, akkor vállalja a többletterhet. Persze ez is csak a szokásos keresztény szemforgatás és kivételezés, mert nagycsaládok így, meg úgy.

2012. júl. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Ezzel most mi a bajotok?


Ez a jogszabály azt mondja ki, hogy aki államilag finanszírozott képzésen van, annak a képzési idő másfélszerese alatt be kell fejeznie az egyetemet. Ha 6 féléves a képzés, akkor 9 félév alatt. Ha ez nem sikerül, a képzés költségének egy részét ki kell fizetnie. Ez szerintem egy teljesen normális elvárás, hogy aki állami pénzen tanul, az ne hosszú évekig dekkoljon ott csak azért, mert ingyen van. Ez alól kap felmentést az a nő, aki 3 gyereket szül, mert a jogalkotók úgy gondolják, hogy 3 gyerek mellett nehezebb befejezni az egyetemet. Hogy miért 3 gyerektől, azt nem nehéz kitalálni.

Van az új felsőoktatási törvénynek sok vitatható pontja, ez nekem nem tartozik közéjük.

2012. júl. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És ha egy férfi hallgatónak lesz hároom gyereke? Akkor mi lesz? Mert tudjátok, azt nevelni kell, meg ilyenek...
2012. júl. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Itt nem a gyerekek eltartásáról, hanem az ellátásukról van szó.
2012. júl. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Ez alól kap felmentést az a nő, aki 3 gyereket szül, mert a jogalkotók úgy gondolják, hogy 3 gyerek mellett nehezebb befejezni az egyetemet. Hogy miért 3 gyerektől, azt nem nehéz kitalálni. "


Olvasd el mégegyszer.


Nem az van benne, hogy szült, hanem, hogy szül.

Tehát ez jövő idősséget is kifejez. Amúgy meg kétlem, hogy a fiataloknak van már 3 gyerekük. AZ anyukák meg 30 felett nem nagyon iratkoznak be.

2012. júl. 27. 14:13
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Elolvastam. Sőt a szerződés-mintát is.

Nincs benne olyan rész, ahol vállalni kellene előre a 3 gyereket. Csak az, hogy aki 3 gyereket szül (értelemszerűen a képzési idő alatt), annak nem kell a szerződésben meghatározott időn belül befejeznie a tanulmányait. Semmi más előnyt nem jelent.

2012. júl. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!