Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezt az iskolai rendeletet...

Ezt az iskolai rendeletet mégis hogy, és milyen alapon gondolták?

Figyelt kérdés

Kitalálták, hogy a gépészeti szakokon a gyakorlati órák nehogymár 45 percesek legyenek, hanem legyenek 60 percesek, mindenféle szünet nélkül. Namost, a mai nap a gyakorlati órán 180 percen át kellett egyhelyben ülnünk, anélkül, hogy 1 korty vizet ihattunk volna, felállhattunk volna sétálni/WC-re menni. Aki azzal jön, hogy ez a munkahelyeken így van, szeretném felhívni a figyelmét, hogy nem. Mert a kutya nem szól, ha feláll meginni 1 pohár kávét, vagy ilyesmit.


2 kérdés fogalmazódik meg bennem: Miért csak a gépészeti szakmákon van ez, és hogy máshol is így van-e. Mert amennyiben máshol nincs így, holnap első dolgom lesz kiiratkozni 13. osztályból, de előtte még az osztályfőnököt/igazgatót elküldeni a büdös k*va anyjába.


2012. szept. 12. 21:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy egyetemi óra 1,5 óra szünet nélkül.


Volt olyan vizsgám ami 4 órás volt és nem lehetett kimenni közben, csak ha előbb bejezted. A probléma meg azzal volt hogy a 4 óra is kevés volt a vizsgára.

2012. szept. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

igazad van munkahelyen nem így megy...2 kor kezdesz fél 5ig se pia,se kaja se pisa...pisa van ha vki odamegy és helyetted dolgozik...60 perc nem a világ...


mikor én suliba jártam a tanár sietett 1 másik suliba órát tartani és 3 órát tartott meg 1be folyamatosan...de mi nem sírtunk..iratkozz ki utána ki az erdőbe 1 kötéllel mert haszontalan jószág vagy

2012. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Igen, csak egyetemen neked nem kell mindennap bent lenned, és nem muszáj már reggel 7-től kezdened. Ez az egyik. A másik, hogy ez a jobbik eset volt, mert van, hogy 6 gyakorlati órám is van. 6!!. A másik pedig: Ez egy OKJ-s képzés. Elviekben könnyebb kellene, hogy legyen, mint az egyetemi képzés. Gyakorlatban pedig míg azt látom, hogy szinte minden szakos egyetemista vígan kint szórakozgat 1-2 napot (igen, még az ELTE-n is, van ismerősöm, és van szabadideje bőven), addig komolyan elgondolkodtam, hogy lehet inkább jelentkezek kicsit feljebb.

A másik: Miért csak a gépészeti szakmacsoportra vonatkozik ez az intézkedés? A többi X szakma miért csak továbbra is 45 perces? Mert amíg ők már délután 1-kor végeznek, addig mi fél 4-ig rohadjunk bent?

2012. szept. 12. 21:39
 4/24 A kérdező kommentje:

Egyébként pedig voltam már dolgozni nyáron 8 órát. Az a munka semmivel nem volt rosszabb, mint most ezzel az idegbeteg szadista osztályfőnökkel a 6 óra nonstop munka.

A kedvencem nem mondtam: 33-an vagyunk, 11-es csoportokra osztva, mi kaptuk az o.főt. A másik 2 csoportot kiengedik szünetre, ehetnek, ihatnak, csak a mi osztályfőnökünk szemétkedik velünk.

2012. szept. 12. 21:41
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

"szakos egyetemista vígan kint szórakozgat 1-2 napot"


Igen, a büréfszakosok ilyenek, engem is zavar hogy nem járnak be, nem tanulnak, majd sírnak hogy csak 4-es lett a zh-juk.

De egy mérnöki szak más, én 8-tól bent vagyok késő délutánig minden nap, ha hazaérek vagy 110 oldalas házikat kell csinálnom, vagy zh-ra tanulnom (minden héten van legalább egy).

2012. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Én ezt teljesen megértem. És tisztában vagyok vele, hogy az egyetem mennyire nehéz.

De pont idén, mikor bejelentkeztünk erre a szakra, akkor vezették be ezeket az intézkedéseket. Szerintem azért az, hogy órákon át egyhelyben állj és reszelj/ülj és gépen csináld a dolgod, kicsit kemény.

És továbbra sem lenne ezzel gondom, ha ez minden iskolában, minden szakkal így lenne. De csak a gépészeti szakokkal csinálták ezt, és nem értem, hogy miért. Mi ebben a logika, miért kell kicseszni velünk.

2012. szept. 12. 21:45
 7/24 A kérdező kommentje:
Hétvégente éjjel dolgozom, így tudok mérlegelni, nem egy ingyenélő, lusta disznó vagyok. De amikor már szétmegy a fejed az állott levegő miatt a gép előtt, és órák óta ott ülsz, és nem állhatsz fel kicsit mozogni, jogos az, hogy ez nem normális.
2012. szept. 12. 21:46
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát az egyetemen valóban nyolctól kezdődik a tanítás, de egy nap van kb. 3-4 óra, az ennyiszer 90 perc. Tévedsz, ha azt hiszed, nem kell mindennap bemenni, mert be kell. Keményen számolják a hiányzásokat, 3 után bukta van. És ahogy fentebb írták, munkahelyen is folyamatosan dolgozni kell, gondolom, ha pl. egy boltban állsz a pénztárnál, akkor a guta megütne téged, ha a pénztáros közölné, hogy kis türelmet, most elmegy 5 percre kávézni vagy vécére, vagy mit tudom én. Ez nem így megy, nekik órákig ott kell ülniük egy helyben, és ez nem csak boltban, hanem rengeteg helyen van ugyanígy. El vagy kényelmesedve, ha 60 perc miatt reklamálni akarsz az igazgatónál meg kiiratkozni.
2012. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem a 60 perccel lenne a gond, ha a 60 perc után lenne szünetünk, legalább 5 perc, hogy el lehessen menni WC-re, vagy ilyesmi. És továbbra sem értem, hogy amíg másoknak 10 perc szünet van a 45 perces órák közt 13.-14. osztályban, addig nekünk miért kell 180-240 perces órákat tartani, non-stop?
2012. szept. 12. 21:52
 10/24 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés, otthon a net előtt kb. hány órát szoktál egy helyben ülni vécézés, evés-ivás nélkül? Feltételezem, hogy kb. ugyanannyit minimum, mint amennyi miatt itt hőbörögsz.
2012. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!