Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem kellene étel az életben...

Ha nem kellene étel az életbenmaradáshoz, dolgoznál?

Figyelt kérdés

Sokat kell dolgoznia az embernek egész életében napi 8-10 órákat, hogy megéljen, de ha nem kellene táplálékot bevinni az életbenmaradáshoz, dolgoznál ?


A segélyből futja a rezsire és a netre. Ételre pedig nem kell kőlteni, akkor dolgoznál-e.


Nézzük...


Úgy értem, hogy vállalnál-e munkát, mert sokan valóban nem dolgoznak munkaidőban, míg mások halálragályázzák magukat.


A rezsi kijön a segélyből. 1 ember 35 nm-es lakásban a 28.500 Ft segélyből telik a rezsire és digitv+netre. Telefon ingyen van :)

Nagyobb lakásban többen vannak így additíve a rezsire futja a segélyekből.


Igaz, hogy luxuscikkekre, mint benzin meg jó ruha nem telík, de végülis egy kevés idénymunkával vagy ideiglenes munkavállalással megkereshető az apénz is.


Végülis most is netezel, egyáltalán nem rossz virtuális életet élni és itt ismizni is lehet és akkor nem kéne kaja szünetet sem tartani !


2012. okt. 17. 13:22
1 2
 11/20 Komplikato ***** válasza:
95%

"A segélyből futja a rezsire és a netre."

te sem fizetésből élsz és/vagy szüleid lakásában?

Sok helyen NEM jön ki a rezsi. Albérlet meg ingyen van. Vagy a lakásrészlet. vagy ha a fazon nem dolgozik nyerte a lottón a lakást mi? vagy szülei adták?

És meddig jár a segély? Örökké? Nem. Jár munkaviszony nélkül? Nem. :D


A fő kérdésre válaszolva, nem vagyok a világ legszorgalmasabb embere, mindenkinek van pár hibája nekem ezen kell dolgoznom, de meghülyülnék ha nem csinálnék semmit. Sőt. Volt olyan melóhelyem ahol szinte semmi dolgom nem akadt a fizetésért ... ott is hagytam a fenébe.


Nemrég voltam egy erdei házban, se villany, se gáz, se víz ... volt valami felemelő abban, hogy sk kellett rőzsét gyűjteni a kajához és konkrétan tudtam, hogy nem függ egy szolgáltatótól, sem fizetésemtől, sem politikusoktól, hanem csak rajtam áll a dolog. Mindenkinek ki kéne próbálnia milyen saját kezűleg melózni a saját ebédjén vagy vacsorán ...

2012. okt. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Próbálj meg te 35.000.- Ft segélyből megélni! Természetesen nem a szüleid lakásában, a pénzükből kajálni, és rezsit fizetni. Esetleg néha ruhát-cipőt is venni.

Utána beszél ilyen ökörségeket.

Mindenképpen dolgoznék, bár lehet,hogy nem ennyit. Hasznos munka nélkül értelmes ember nem tud meglenni.

2012. okt. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

De, egyébként önnálló lábon állok, nem a szüleim lakásában és nem kell cigónak lenni ahhoz, hogy az ember elvegetáljon annyiból hogy egy lakásban tengeti az életét és nem utazik vagy szórakozik máshól, mert az emberek legnagyobb része minimálbéren van és azoknak nem igen jut másra :(.


Úgy lenne, hogy az állam egyébként sem termel, az a kevés elvégezve lenne közmunkán - amúgyis erre felé haladunk - a multi cégek adóbevételéből fizetve -.- :LOL.


És kérlekszépen elllenne az ember munka nélkül, netezne aztán ennyi. Amúgy sem csinálnak mást az emberek zöme.

2012. okt. 18. 16:27
 14/20 anonim ***** válasza:
Dehogyis dolgoznék. Semmi szín alatt sem.
2012. okt. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol élsz, milyen környezetben ,milyen mintákat látsz magad előtt de néhány általad leírt szóból következtetni lehet.

Azt az elvegetálást az aranyhalak lehet jól bírják az akváriumban de az ember nem olyan.

Az európai társadalomban élő emberek többsége egy bizonyos fejlettségi szint felett ,alkotó lény.Kényszeres hajlama van arra ,hogy értelmes munkának nevezett dolgokkal foglalatoskodjon az ébrenlétben eltöltött ideje túlnyomó részében.Tervezzen és megvalósítson dolgokat amiknek a sikeres véghezvitele örömet nyújt számára.

Te nem ismered az alkotás örömét?

Te nem ismered a spontán érdeklődés, tanulás fogalmát?

Te nem akarsz hasznos tagja lenni, a családodnak, népednek?

Te nem akarod ,hogy a munkád , szorgalmad, tudásod,tehetséged által megbecsüljenek, elismerjenek ,urambocsá szeressenek?

Nem is értem,hogy fogalmazódhat meg benned ilyen kérdés.

Mert van aki lusta,vagy több az alvásigénye de ,hogy azon filózzon valaki,hogy úgy is lehet élni ,hogy ne csináljon semmit és másokkal tartassa el magát?

Szomorúsággal tölt el az ,hogy ennyire hiányos a világképed , a neveltetésed és az emberi boldogságra való hajlamod.

2012. okt. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"És kérlekszépen elllenne az ember munka nélkül, netezne aztán ennyi."


Na és ki etetné őket, ki szállítaná a kaját, ki készítene ruhát, ki tartaná karban a netet, ki gyártana számítógépet?

És szerinted ezek a dolgozók előbb utóbb nem lázadnának fel, hogy a léhűtőket ne tartsák el és olcsóbb a lövedék mint az ellátásuk?

2012. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy ezeket elvégeznék állami cégek ingyenmunkában, na az a 47eszres munka nem jut szembe le van írva.
2012. okt. 21. 22:12
 18/20 anonim ***** válasza:
Még ha megnyerném az ötöslottón a főnyereményt akkor is dolgoznék valamit, mert nem bírnám ki azt, hogy semmit ne csináljak.
2012. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Mondtam, hogy ezeket elvégeznék állami cégek ingyenmunkában"


Na és az "ingyenmunkát" ki végezné? Szerinted aki beosztanak "ingyenmunkára", annak nem csípné a szemét, hogy vannak akik ingyenmunka nélkül is megkapná ugyanazt, amiért ő dolgozik, sőt nem fogja azt gondolni, hogy mivel ő dolgozik, neki több járjon, mint annak, aki nem dolgozik?

És ha nem zárják le a határokat, akkor szerinted nem fog elmenni oda, ahol a munkájáért rendes bért is kap, nemcsak közmunkásként be lenne osztva?

2012. okt. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Mondtam, hogy ezeket elvégeznék állami cégek ingyenmunkában"


A probléma pontosan itt van. Inkább feleslegessé kellene tenni ezt az ingyenmunkát. A fizikai munka java teljesen automatizálható, a maradékot meg csak ki kell találni, hogy hogyan lehetne automatizálni. Az emberi agy alkotásra termett, tehát az automatizálás módjának kitalálása épp annak való feladat. Márpedig alkotó szellemi munkát végeznek az emberek ingyen, fizetség nélkül, csak az alkotás öröme miatt is. Méghozzá nem is kevesen. Ez nagy motiváló erő.


A kötelező ingyenmunka még rosszabb, mint amikor a megélhetésért dolgozik valaki önként, mert kényszerítik a munkára. Ez rabszolgaság. Mi alapján válogatnád ki, hogy kinek kell dolgozni és hogy vennéd rá, hogy meg is tegye?

2012. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!