Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az EU szerint jogszerű volt...

Az EU szerint jogszerű volt Sólyom László látogatásának megakadályozása Szlovákiába. Fordított esetben szerintetek mi lett volna az ítélet?

Figyelt kérdés
2012. okt. 16. 11:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Mennyiben fenyegette a sétálgató Sólyom Szlovákia szuverenitását? Ő azért nem Hulk...

Értem az érvet, csak nevetségesnek tartom a szuverenitásnak ennyire tágan való értelmezését... nem arányos az intézkedés.

2012. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem valaki megmagyarazna miota nem Eu allapolgar egy Eu-s allamfo vagvy miniszterelnok?????

Csak mert lehet en ertelmezedk valamit feltre....

Ha meg eu allapolgar akkor nincs mit mondani Magyarorszagnak volt igaza...csak a franya dontes miatt ami cirka 92 evvel ezelott tortent mai napig sem lehet normalis donteseket hozni (gyengebekk kedveert soha nem lehet Mo-nak igaza a Kis Antantal szemben)

2012. okt. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Valamint bevezetnek egy Orban dekretumot es hazapakolnam a rajkai szlovakokat mondvan Mo-ra erzekeny a jelenletuk last Benes dekretumok....kerlek nehogy megkerdojelezd mert ezzel Magyarorszag szuverenitasat kerdojelezed emg valamint kb 3 millio (igen valamikor 1 millio magyar rekedt a szlovakoknal annak 92 eves kamata egy normal banik kolcson eseten legalabb 3-szorosa nem szamolva kesedelmi kamatot) szlovakot egy tomben melyet sz@rra Sz@patnak kulombozo megalazo rendeletekkel es ha az agyaorszag szot mer emelni szinten rajtuk vernem el a port....Igy volna igazsagos....Es nem csak felejuk.
2012. okt. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#11: Lehet, hogy a jelen esetre némileg erőltetett, de én úgy érzem, hogy a szuverenitás magában foglalja egy állam jogát ahhoz, hogy egy másik állam felső vezetőit ebben a minőségükben ne fogadja, a hivatalos megnyilvánulásaikat a területén megtiltsa, és ennek biztosítása érdekében hosszabb-rövidebb időre nemkívánatos személynek nyilvánítsa őket. Mondjuk ha nálunk kezdene el politizálni az amerikai, a bolgár vagy bármely elnök, és olyasmiket csinálna, hirdetne, amik nekünk nem tetszenek, és fel is szólítjuk rá őket, hogy ezt ne csinálják, akkor mi is úgy éreznénk, hogy megsértették a szuverenitásunkat.
2012. okt. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

# 14


11-es vagyok. El tudom fogadni az álláspontod, az, hogy arányos-e az államfő határátlépésének megakadályozása, lényegében vélemény kérdése. Szimbolikusan valóban érintheti a szuverenitás kérdését, de ténylegesen szerintem nem, kérdés, mekkora a szuverenitás ingerküszöbe:)


Ezen kívül van nekünk egy EU jogszabályunk a személyes szabad áramlásáról, van nekünk Schengen is, és szerintem egyikben sincs megírva, hogy "kivéve hivatalos személyeket". Ha nem egy hivatalos látogatás, egyszerűen át szeretne sétálni egy hídon, szerintem bármely másik nap megtehette volna, hivatalos fogadtatás és protokoll nélkül.

A szuverenitás lényeges kérdés, de érdemes nézni a mérleg másik serpenyőjét is. Szerintem egy alig vagy nem érzékelhető sérelem kivédése nem ér még annyit sem, hogy egy magánember egyetlen lépését korlátozzuk, nem beszélve arról, hogy ez egy nagyon csúnya üzenet Magyarország és az ottani magyar kisebbség felé is.

Nem hiszem, hogy Sólyom, ha átmehet, bármi olyat tett volna, ami különösebben nagy diplomáciai port ver fel. Nem a vérgőzős szónoklatairól és szélsőséges nézeteiről ismert:)

2012. okt. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!