Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az EU szerint jogszerű volt...

Az EU szerint jogszerű volt Sólyom László látogatásának megakadályozása Szlovákiába. Fordított esetben szerintetek mi lett volna az ítélet?

Figyelt kérdés
2012. okt. 16. 11:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

Erre en jogsdzeruen kipaterolnak Rajkarol a szlovakokat mert erzekenyen erinti a magyar alamot tortenelmileg es folleg a pofatlan ingatlakereskedoi megnyilvanulas miatt Rajka Pozsony VI. kerulete.....

Na akkor neznenek nagyot Bruszelben az biztos......:)

2012. okt. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Legalább megindokolták?

A fordított esetet inkább nem feszegetném, mert az már eléggé a provokáció határát súrolná.

2012. okt. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ugyanez.
2012. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Azr hiszem, nincs olyan politikai ideológia, ami megalapozná ezt a döntést. (Jogszabályról nem beszélve)

Liberálisnak vallom magam, és sírva röhögök... 'személyek szabad áramlása'?

De feltételezem, ez másokat is így vagy még jobban zavar...

2012. okt. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mit akarsz hallani? Jaj, a bíró már megint a másiknak fúj! Még ha így is lenne, ettől jobban érzenéd magad?


Minden tiszteletem Sólyom Lászlóé, de szerintem ezt a látogatást nem gondolta át, és nem szervezték meg rendesen. Az pedig, hogy ők provokációnak tekintik a mi (volt) államfőnket, az az ő problémájuk. Számunkra csak egy gyerekes sértés, nem szabad komolyan venni.

2012. okt. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja, és fordított eset nem merült volna fel szerintem, mert a szlovák államfőt átsétálása esetén senki nem állította volna meg
2012. okt. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Komplikato ***** válasza:
9%

"Minden tiszteletem Sólyom Lászlóé, de szerintem ezt a látogatást nem gondolta át, és nem szervezték meg rendesen."


Kedves 5-ös, nem teljesen értem, azt mered állítani, hogy nem illik egy magyar köztársasági elnöknek magyar ünnepségre mennie Szlovákiában a magyar tankok bejövetelének emléknapján?

Ööö, miért ez kit érinthet érzékenyen?


"Fordított esetben szerintetek mi lett volna az ítélet?"

Nem is volt ítélet a szöveg szerint nem sérült a nemzetközi jog egyik oldalról sem ... miért lett volna ítélet?

2012. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha az Eu azt mondja, h. minden ember egyenlő csak van, aki egyenlőbb a másiknál akkor ezt el kell fogadni!
2012. okt. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%

Nekem az a véleményem, hogy az EU bíróságának teljesen igaza van. Magánszemélyként bárki korlátozás nélkül beléphet, állami vezetőként viszont nem, mert az már érinti a másik állam szuverenitását. Nem kötelezhető egy másik állam arra, hogy a mi állami vezetőinket fogadja. Úgy meg nem mehet, hogy nem fogadják, mert diplomácia mentesség és kiváltságok illetnék meg amúgy, azt meg értelemszerűen nem biztosíthatják a számára, ha csak úgy hívatlanul állam- vagy kormányfői minőségében jön valaki. Az EU szabad mozgásról szóló irányelve sem írja felül az államoknak azt a jogát, hogy meghatározhassák, fogadnak-e egy másik állami vezetőt, kapcsolatot tartanak-e vele.


Ezek után nem csodálkoznék azon, ha Orbánt és Kövért is kitiltanák Romániából, EU ide vagy oda. Ők is rendszeresen gyalázzák a román államot, elégedetlenséget szítanak, követelőznek, választási kampányokat folytatnak. Mi is nagyon meg lennénk lepve, ha hívatlanul betoppanna ide a szlovák vagy a román elnök, és mondjuk az MSZP mellett agitálnának. Én inkább azt kérdezném, Hogy Orbánék ehhez mit szólnának? Mert ők ugyanezt csinálják a szomszédos országokban.

2012. okt. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Komplikato ***** válasza:

"Ha az Eu azt mondja ..."

Azt mondta ki a bíróság, hogy az EU nem mond semmit az ügyről, hiszen két ország diplomáciai kapcsolataiba NINCS beleszólása. Pont ilyen ügy még az állampolgárság kérdése, meg a nyelvkérdés, amíg az EU minimumot betartják.

2012. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!