Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire is kell nekünk a bankrend...

Mire is kell nekünk a bankrendszer?

Figyelt kérdés

Fizetünk,ha utalunk,felveszünk,kifizetünk,pénztfogadunk,pénztváltunk.

Nekem nehogy azt írja valaki,mert ott kamatozik a pénzem és ott kapok hitelt,hogy otthont termtsek,vagy autót vegyek.Akkor minek?


2012. okt. 12. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Otthon a krumpliszsák nem vállal garanciát a pénzedre. Ha valaki bemegy és elviszi akkor viszlát nincs többé pénzed. A bank ezt megteszi. És ezért még fizet is.
2012. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

kényelmes rendszer. gazdaságilag pedig olcsóbb mint a KP.


KP-t nyomtatni, gyártani, a melóhelyen egy teljes napot áldozni arra, h mindenki megkapja a pénzét, ellenőrizni fizetésnél, stb, sokkal költségesebb mint utalgatni. olcsóbb az államnak, olcsóbb a cégeknek.

2012. okt. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen,igazatok van,de amikór kiszámolom,hogy havonta 6-7ezer forint a banki költség akkor el gondolkodom,hogy nem lenne ez jó másra?A kormánynak meg kéttszeresen jó,egyrészt figyelhető bevétel, másrészt meg tudják mikór,hol mire kőltesz.Persze ők nem így csinálják,és ne akarj meggyőzni az ellenkezöjéről mert tudom.
2012. okt. 12. 21:20
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és itt sem kell már annyi munka erő,mert elvégzik a gépek.Viszont ha többet von a szolgáltató akkor hónapokig várhatok a pénzemre amit kamatmentesen használtak.
2012. okt. 12. 21:23
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nem kötelező a bankok szolgáltatásait ígénybe venni. Ha neked nem éri meg, akkor szüntesd meg a számlát és tartsd a párnahuzatban a pénzed.
2012. okt. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát azért ha én spórolok évekig milliókat egy lakásra, akkor inkább kifizetem a 6ezer Ft biztonságot, mintsem megkockáztassam azt, hogy lába kélhet a több éves kemény munkámnak.
2012. okt. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónál a pont. A bankok szolgáltatásait nem kötelező igénybe venni. De attól, mert a te kis egyszerű életedhez szükségtelenek a bankok kismillió szolgáltatása, attól még nem értelmetlenek.
2012. okt. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
A bankrendszerre azért van szükségünk, mert enélkül senki sem fosztana ki minket. Vagy inkább titeket? :D
2012. okt. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nekem havonta max 1-2ezer Ft. hol kerül neked 6-7k-ba?
2012. okt. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A bankrendszer nélkül egyetlen gazdaság sem működne.

De nem a bankok miatt kell utaláskor stb. fizetned, hanem a Fidesz által bevezetett tranzakciós adó miatt.

De sehol nincs olyan szolgáltató, aki nem számítja fel a költségeit neked.

2012. okt. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!