Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy "Nagy-Magyarországozás" miatt tart itt az ország?

Figyelt kérdés

Elég népszerű szöveg az oldalon is,hogy ezért tartunk itt mert sokan "trianonizálnak"


De ez hülyeség, mégpedig azért mert ha én azt mondom,hogy éljen Nagy-Magyarország attól még nem azt jelenti,hogy ennek megfelelően is élek, mert úgy nem lehet,ha pedig nem úgy élek akkor nem ez határozza meg az ország helyzetét.


Szerintem sokkal inkább az hátráltatja az országot,hogy egyesek azonnal lecsapnak a "trianonizálókra" és lehurrogják őket, miközben például ott van Dániel Péter aki leöntötte a szobrot a MÚLT sérelmei miatt és vele mégis sokan egyetértenek/megértik.De ez most segített az országon basszus?Ez mitől jobb mint a Trianon felbolygatása?

Ez hátráltatja igazán az országot,hogy mindig a más bajával foglalkozunk, mi, a mai emberek semmit sem tehetünk a Holokauszt ellen (és Trianon ellen sem) és az nem segít ha sajnálkozunk, Trianon esetében sem segít, de az mégis a magyarságot érinti hátrányosan, és szerintem első a magyarság és a második a többi etnikum minket is érintő problémája.Ebből következőleg nem tudom megérteni,hogy Trianonra miért fújjognak hogy már unják, de a Holokauszt bármikor jöhet, megértjük.

Na szerintem ez a szánalmas!!!


(Nem a zsidók ellen szól a kérdésem, a Holokauszt csupán csak példa volt annak érdekében,hogy megfelelően éreztessem a problémámat.)



2012. okt. 10. 18:44
1 2
 11/13 rémuralom ***** válasza:
Trianont mondjuk úgy kellene megoldani, hogy nem köpünk, ha román rendszámú autót látunk. A kiötlőinek az volt a szándéka, hogy hosszú időre elültesse a viszály magvát a Kárpát-medence népei közt. Hát sikerült. És ha végre előre néznénk, és megbékélnénk, akkor tárgytalanná lenne az egész probléma, senkit nem érdekelne, hogy Szatmárnémetinél vagy a Hargitánál van-e a román-magyar határ.
2012. okt. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem hallottam még olyanról, hogy magyar román rendszámú autóra köpött volna. Már csak azért sem, mert eléggé esélyes a dolog, hogy abban is magyarok ülnek.


Viszont engem már rengetegszer kiröhögtek, beszóltak nekem, stb. szlovákok, amikor kérdeztem, tudnak-e magyarul. Legtöbbjük ezután angolul vagy németül sem volt hajlandó megszólalni. Egy (!) kivétellel találkoztam az évek során, pedig elég sokat járkálok a Felvidéken. Megjegyzem, nagy-magyarországos póló, stb. egy esetben sem volt rajtam. Szerintem a szomszédainkkal szemben mi sokkal de sokkal toleránsabbak vagyunk és voltunk, mint ők velünk. Kaptak területet, népességet, ásványkincseket, stb. ideje lenne már valamit letenniük az asztalra és valós problémákkal foglalkozni a magyar kisebbségek módszeres szívatása helyett.

2012. okt. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 rémuralom ***** válasza:

Ja igen, nyilván én is kétoldalú megbékélésre gondoltam. De a megbékélés gondolata nem fog két oldalon egyszerre felmerülni, valahonnan el kell indulnia.

Nem konkrétan a román rendszámú autóra köpünk, azért ezt hoztam példának, mert a szlovák rendszámúra általában nem azért köpünk, mert szlovák, hanem mert a szlovák rendszám a regisztrációs adó elkerülésének közismert és kedvelt módja, szerb, ukrán stb. autót pedig a határ közelében lévő településeket kivéve nem sok helyen látni az országban, míg román rendszám azért országszerte elő-előfordul. Persze gyakran erdélyi magyarok ülnek benne, de nem kevesen vannak, akiket nem érdekel, hogy magyarul beszélnek, szerintük aki erdélyi, az román.

2012. okt. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!