Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mióta és miért számít önkényur...

Mióta és miért számít önkényuralmi jelmondatnak a szebb jövőt és a kitartás?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam már ezt, hogy egy páran önkényuralmi jelmondatnak tekintik ezt a kifejezést, de nem tudom miért meg mi értelme annak tekinteni? Az emberek többsége tényleg vágyik egy jobb jövőre, ahol nem ilyen a gazdaság. És a Jobbiknak sincs semmiféle önkényuralmi jelképük.

2012. okt. 10. 12:40
1 2
 1/13 Pro Patria ***** válasza:
59%

A "Szebb jövőt!" a leventemozgalom köszöntése volt. Semmi önkényuralom nincs benne, csak a baloldali politikai vezetésnek minden, ami 1945 előtt volt, és nemzeti jelleget képviselt, az fasiszta.

A "Kitartás!" tényleg hungarista köszöntés volt, a válasz rá pedig "Éljen Szálasi!" volt.

2012. okt. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%

Aki a nemzethez tartozik, annak nem kell félni az ilyesmitől annyira, míg aki az annak ellensége, persze hogy fél mert saját vesztét látja abban, hogyha a nemzet megerősödik és lerázza magáról a kártevőket.


Figyeld meg, az átlag magyar valahol, még ha csendben is, de támogatja ezeket, mert tudja hogy valahol ez ő érte van, ez a nemzeti immunrendszer, míg azok, akik rasszistáznak, náciznak, fasisztáznak, antiszemitáznak, persze hogy zavarja őket, mert a nemzeti öntudat az ő ellenségük.


Ha te Magyar vagy és a nemzethez tartozol, miért zavarna hogy valaki neked, a te nemzetednek akar jót, hirdeti azt?


Akkor már azt is tudod ezek alapján, hogy akit zavar, hova tartozik, és miért zavarja...

2012. okt. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
a kultúrált, felvilágosodott európai ember nem használja ezeket az üdvözléseket. a jobbikot, mivel veszélyes a kisebbségekre és a demokráciára pedig be kellene már végre tiltani.
2012. okt. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Ugyan már!Én itt,nyíltam tiszta szívemből szebb jövőt,de főleg szebb jelent kívánok mindenkinek és ehhez sok kitartást!

2012. okt. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

ilyen kifejezéssel se találkoztam még, hogy "önkényuralmi jelmondat".


A 'kitartást!' nyilas köszöntés volt, szóval elég érthető, miért nem igazán szalonképes.


A "szebb jövőt!" eredetileg Horthy ideje alatt volt a levente-mozgalom köszöntése(pontosabban annak az egyik része), emiatt a későbbi militarista, radikális/széljobber körökben, ahol a levente-mozgalmat tekintették példának, azok körében ismét elterjedt.

2012. okt. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Antimod ***** válasza:
91%

"mivel veszélyes a kisebbségekre és a demokráciára pedig be kellene már végre tiltani."


Veszélyes a nemlétező demokráciára? Az már komoly fegyvertény. Betiltani is nyilván a demokrácia jegyében kell. ;)

2012. okt. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

13:04. Mondd már meg, hogy ki tartozik a nemzethez, nehogy hülyén haljak meg. Születésem óta itt élek és mióta dolgozom, fizetem az adót, sőt az utóbbi időben a megemelt és az új adókat is. De! Nem szimpatizálok az ilyen köszönésekkel, meg "jókívánságokkal", amit itt emlitesz, meg emlitenek sokan, mert tudom, hogy a történelem mely korszakát idézik és mi lett ezeknek a vége.

Akkor én most nem vagyok már magyar? Nem tartozom a nemzethez?

2012. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Pietrosol ***** válasza:

Szia ma 14:25!


Nem érdemes a múlt gondolatiságában élni!Elhiszed nekem,hogy "szebb jövőt" és "kitartást" kívánok neked!Csak arra a három szóra figyelj és ne engedd,hogy az elméd mindenféle egyéb tartalommal megtöltse azokat!

2012. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

"Akkor én most nem vagyok már magyar? Nem tartozom a nemzethez?"


De, te magyar vagy, a 13:04 meg Magyar - ez sajna már egy jó ideje két külön nemzet.

2012. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves 14:30!


Köszönöm mindenesetre a jókívánságokat és hasonlókat kívánok.

De sajnos lehet, hogy bennem van a hiba, de nem vagyok képes elvonatkoztatni attól, hogy ez ekkor kinek (kiknek) a jelszava, köszöntése volt.


Ennyi erővel szólithatjuk egymásnak Elvtársnak/Elvtársnőnek is. Erről mi jut eszedbe?

2012. okt. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!