Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Államadósság adó?

Államadósság adó?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nyakig vagytok már az adókkal, de hallgassatok meg. Mit szólnátok egy ilyen ötlethez? Ha lenne egy ilyen, akkor nem lenne kifogás, hogy emiatt meg amiatt van. Ráadásul minden ember megtapasztalhatná, hogy milyen is az államadósság.


Én ezt a jövedelemmel arányos adóként kezelném. Ugye minden magyar emberre jut elvileg 2 millió Ft adósság. Ha átlag 20.000 Ft lenne az adó havonta, akkor pont kijön 4 év alatt ennek az ára. Ugye mivel a gyerekek és a nyugdíjasok, más munkaképtelenek nem dolgoznak, nyilván az ő adósságukat a gazdagabbak vállalják át.


Persze az adósságunk nagy, az időt is elég rövidre fogtam, úgyhogy 20.000 Ft az soknak tűnik, de ez kiválthatná az összes káros megszorításokat. Lehet akár 10 év is, akkor pedig 8 ezer Ft (főleg, hogy a tehetősebb réteg kapják az összjövedelem jelentős részét, így egy minimálbéresnek alig kell fizetnie egy ezrest ha 4 évben gondolkozunk).


2012. okt. 9. 00:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Na nem. Már a legutóbbi államadósságos kérdésnél is írtam, hogy nem a mi dolgunk megfizetni. És csak úgy mellékesen: szerinted mégis a mi a jó retkes francból fizetnék ezt az emberek? Magyarországon a legalacsonyabb fizetések mellé a legmagasabb adók társulnak, darabszámban is vezetünk, a bruttó fizetés hatvan százalékát behúzza az állam, már majdnem az ország fele éhezik.
2012. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

20000 Ft havonta? Ez aztán az ötlet.


Az államadósság törlesztésének fedezetét magának a gazdaságnak kell kitermelni: vagyis először pozitív mérleg és utána törlesztés. Ha nem igy csináljuk, úgy járunk, mint Románia a 80-as évek végére: az emberek olyan szegények voltak, hogy az út mellett állítgatták meg a magyar autókat és ott kéregettek.

2012. okt. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem minimálbért felemelni 100.000-re, és pl 150-200.000Ft-ig nem kellene SEMMIT adózni, a felett meg aráyosan egyre nagyobb kulccsal, és aki adótcsal, annak elárverezhessék az összeg ingóságát, és csak egy ingatlanja maradjon.


Kedves kérdező!

Próbáld már ki, hogy havi 20.000Ft-ot elraksz egy évig. De nem ám úgy, hogy hú, most gyors kell egy huszas, a jövőhaviból visszarakom! Minden hónaba egy huszast leraksz. Karácsonykor meg elköltöd. 240.000Ft. Bár az esélye, hogy ezt meg tudod tartani, annyi, mint hogy a szádbarepül egy lódarázs, és megakad a torkodon, amitől megfulladsz. Na jóccakát, és kelj fel az álomvilágodból.

2012. okt. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!