Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Államadósság adó?

Államadósság adó?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nyakig vagytok már az adókkal, de hallgassatok meg. Mit szólnátok egy ilyen ötlethez? Ha lenne egy ilyen, akkor nem lenne kifogás, hogy emiatt meg amiatt van. Ráadásul minden ember megtapasztalhatná, hogy milyen is az államadósság.


Én ezt a jövedelemmel arányos adóként kezelném. Ugye minden magyar emberre jut elvileg 2 millió Ft adósság. Ha átlag 20.000 Ft lenne az adó havonta, akkor pont kijön 4 év alatt ennek az ára. Ugye mivel a gyerekek és a nyugdíjasok, más munkaképtelenek nem dolgoznak, nyilván az ő adósságukat a gazdagabbak vállalják át.


Persze az adósságunk nagy, az időt is elég rövidre fogtam, úgyhogy 20.000 Ft az soknak tűnik, de ez kiválthatná az összes káros megszorításokat. Lehet akár 10 év is, akkor pedig 8 ezer Ft (főleg, hogy a tehetősebb réteg kapják az összjövedelem jelentős részét, így egy minimálbéresnek alig kell fizetnie egy ezrest ha 4 évben gondolkozunk).


2012. okt. 9. 00:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Eridj már a jó büdös francba te agymosott Fideszes birka és fizesd TE az államadósság adódat Orbánkának


Na most takarodj nézd az RTL klubot

2012. okt. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fideszes, nem Orbánkának fizetjük az adót, de ha mosott is az agyam, legalább nekem van. ;)
2012. okt. 9. 00:39
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez marhaság. Ajánlom kezdd el nézni, hogy mire költ egy évben az állam, mert nem csak adósságtörlesztésre megy ám el. Ráadásul nem is értem mit akarsz ezzel a havi 20 ezer átlaggal, mert írod, hogy minimálbéresnek meg nem annyi, most akkor mi alapján osztod el? Vagy hány százaléka a fizetésnek? De már így is tele vagyunk adókkal, ez csak jobban ártana, és értelmetlen lenne. Nem az államadósság az elsődleges gond, hanem a túl magas redisztribúció (ami magát az adósságot is okozta). Elsősorban az állami újraelosztást kéne csökkenteni de úgy, hogy ne legyen költségvetési hiány, és akkor eladósodottság sem lesz.
2012. okt. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#2


Nem úgy tűnik mintha lenne agyad,ugyanis akkor nem a népet szeretnéd megszorongatni hanem azokat az undorító politikusokat!


Ideje lenne mostmár őket is megszorongatni,20 éve ŐK k*rják el az országot,NEM mi

2012. okt. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha ki is fizetnénk az államadósságot,attól nem biztos,hogy jobb lenne.Ráadásul ez az államadósság folyton változik,és úgy van kitalálva,hogy soha ne lehessen kifizetni.Most még lehet,hogy elég lenne 20 ezret fizetni havonta,de lehet hogy a következő hónapba már 40 ezret.Meg amúgy se lenne jó,ha az emberek a jövedelmük jelentős részét erre költené,mert az visszafogná a fogyasztást,és visszaesne a gazdaság,és ha gazdaság visszaesne,akkor gyengülne a forint,és akkor növekedne az államadósság.
2012. okt. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Gyurikám, te vagy az?! :DDD
2012. okt. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Túl sok időt töltöttél az ágyneműtartóban... :)
2012. okt. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4 x 12 x 20.000,- = 960.000,-


hol van ez a 2 millától?


azt is vedd bele, hogy csak kb. 3 millió ember dolgozik, közülük kb. 1 millió állami alkalmazott, azaz kb 2 millió emberrel kellene összedobatni a pénzt.


egyébként:

[link]

2012. okt. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az ötlet annyira nem új, hogy állami számlaszám is van e célra.

Hogy a mai adósság időben hogyan változik, arról kérdezz néhány svájci frank adóst. De rögtön utána nagyon gyorsan fuss.

Tudod, van néhány okos ember ebben az országban, bármennyire is tagadják. Ők azt a kivonást is el tudják végezni, hogy ha költekezés mínusz jövedelem negatív, akkor először ezt kell megfordítani. Ehhez kell néhány millió akarat. Na ez a legutolsó van eredményesen eltörölve Magyarország területéről. Vagyis erre találj ki valamit előbb.

2012. okt. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező te igen alapos gyógykezelésre szorulsz.
2012. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!