Mit gondoltok, hogyan lehetne a hazai gazdaságot beindítani?
"#9
Jó példa erre az amikor csökkentettük az államadósságot ( manyup pénzek befizetése) piacnak ezt pozitívan kellene értékelni, erre az volt a reakció, h. egyből romlott a forint árfolyama és jöttek a leminősítések is ... szép kispiac az ahol még a pénznek se örülnek ... sőt!
Igen sajnos ez így van!
Arra hivatkoztak hogy nem strukturális okai voltak a csökkentésnek. Érted!! A pénztőke piac akit soha nem érdekelt hogy miből és hogyan csak a hozama legyen meg, hirtelen megváltozott!
Tisztán érezhető hogy mondvacsinált indok és egyszerű támadó manőver volt. Beszaladt egy kis fedezett pízzz amit le is fölöztek sec perc alatt.
Milyen érdekes hogy van amikor a Görögök agonizálnak éppen valamin és meg sem rebben a Ft, aztán Zsomesztoszi Marokbatosz köhint egyet és szalad a felár!
Teljesen nyilvánvaló hogy nem ez a lényeg, hanem hogy biztonsággal képesek e csavarni még egyet rajtunk.
Ebben meg semmi személyes nincs, ez üzlet, píííz.
Ha anélkül hogy a visszafizetés kétséges lehetne, képesek felverni a kamatokat stb stb akkor meg is teszik.
"gondolkodj !! 35 éve fizetünk, kisebb megingásoktól eltekintve tisztességesen, és mi vagyunk a kockázatos adósok? "
"Pityeeesz válasza:
Először is Dunába lőném a nyugdíjasokat, hogy ne élősködjenek rajtunk, megszüntetném az családi pótlékot, a betegbiztosítást is átalakítanám olyan rendszerre, hogy mindenki olyan ellátást kap amennyit pénzt befizet. Aztán a felszabadult pár ezer milliárdból munkahelyeket teremtenék.
Tessék a szociáldarvinista!
1, Ha te nyugger leszel akkor tőled is el lehet venni majd mindent? Jahh hogy az a tied! Tudod az meg az övé mert befizette a magáét!
Nyilván valamit kezdeni kell a helyzettel, mert a demográfia rákényszerít, és a gazdaságunk működőképessége is megkívánja. De csak a demokrácia elveivel és európai módon.
2, Szerinted az ilyen ebül szerzett "vagyonnak" mi lenne a sorsa ha azt rábíznánk a mai trendek alapján kialakult piaci viszonyokra? 1-2 év és elillanna külföldre és jöhetne az adóemelés!
14:42
"A nyugdíjas befizette ill. levonták a járulékát, na meg Te is leszel nyögdíjas!"
Ha minden nyugdíjas aszerint kapná a nyugdíját, hogy annak idején mennyit fizetett be a kasszába, ma egyenesben lenne az ország. És 60 százalék alatt lenne a GDP arányos államadósságunk :)
"Aztán a felszabadult pár ezer milliárdból munkahelyeket teremtenék.
Ez meg külön vicc!
Amolyan Kínai rendszer!
A szociális transzferek nélküli autoriter szocializmus!
Vissza kellene szerezni a befektetői bizalmat. Kiszámítható gazdaságpolitikát kellene folytatnia a kormányzatnak.
Az újraelosztás mértékét csökkenteni kellene. Meg kellene merniük lépni olyan intézkedéseket, amelyek érdekeket sértenek. (Pl.: nyugdíjasok utazási kedvezményei).
Az IMF-el megállapodni a biztonsági hitelkeretről, ezáltal csökkentve az állam finanszírozásának a költségeit.
Egykulcsos adórendszert felül kellene vizsgálni, a befolyó bevételeket az oktatás, és az egészségügy fejlesztésére kellene fordítani.
Az állami megrendeléseknél a magyar gyártók termékeit kellene előtérbe helyezni, illetve a magyar kivitelezőket.
A korrupciót fel kellene számolni, ezáltal el kellene törölni a legtöbb PPP-s szerződést, amivel a haveroknak átjátszották az intézmény/vállalatfenntartás nyereséges üzletágait.
A közszférában bért kellene emelni, ez átgyűrűzne az egész gazdaságra, mert felfelé húzná a bért mindenhol. Növekedne a belső fogyasztás, ezáltal elindulna a gazdaság.
A legnagyobb probléma, hogy az emberek most kifizetik a lakáshiteleik törlesztőrészleteit, befizetik a közüzemi díjakat, és olyan minimális pénztömeg áll a rendelkezésükre, hogy fogyasztani már nem tudnak belőle, sokaknak a napi élelmiszerre sem telik, ezért vesznek olcsó importált tejet, külföldi paradicsomot, stb.
Hogy lehetne a hazai gazdaságot beindítani?
Hát először is előrehozott választásokat kellene tartani...
Javítani az oktatást, hogy később a fiatalok sikeres vállalkozásokat indíthassanak, vagy legalább a külföldi befektetők idehozzák a magas hozzáadott értékű termelést.
Az nem jó irány, ha az alacsony munkabérrel akarunk versenyezni Indiával, például a textiliparban vagy alacsony képzettséget igénylő összeszerelő üzemeket kívánunk létesíteni.
A mai mezőgazdaságban is nagy birtokokra, fejlett technológiára, képzett munkaerőre van szükség, ha versenyképesek akarunk lenni a világban.
Az nem jó irány ha a kormány azt várja, hogy majd a mezőgazdaság felszívja a félmillió munkanélkülit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!