Vesszen Trianon?!
Kedves 00:13-as válaszoló!
A különbség az, hogy az elzász-lotaringiai németeket a franciák nem köpik le, nem verik meg havi szinten az utcán, nem bünteti meg őket az állam több száz-, ezer eurókra az anyanyelvük használatáért, nem zárják be az iskoláikat, illetve szüntetik meg az anyanyelvükön zajló felsőoktatást, nem tartják őket másodrendű állampolgároknak a saját szülőföldjükön, nem erősítik meg törvényileg is, hogy az ottani németség kollektíven háborús bűnös, nem büntetik meg azt a német lányt "hamis rágalmazásért", akit előtte francia kopaszok félholtra vertek, nem járogatnak körbe francia ultranacionalisták egy-egy népszámlálás során a lakótelepeken, hogy "nehogy németnek merd vallani magadat", nem küldenek egész rendőrseregeket, ha esetleg pár száz, vagy ezer német összegyűl egy nemzeti ünnep során (és nem köpnek egyet undorral a francia rendőrök, mikor erről az anyaországi német sajtó megkérdezi őket), nem fosztják meg saját honszülötteiket az állampolgárságuktól, ha azok felveszik mellé a németet is (nyilvánvalóan egy levegőben lógó, és jogos revíziótól való félelem miatt), nem németellenes retorikával és intézkedésekkel szereznek szavazókat az egymással versengő francia pártok, és még lehetne sorolni.
Ez a különbség nyugat és kelet között.
De persze ilyenkor az EU nem szólal fel, ellentétben Magyarországgal kapcsolatban, ahol a bankjait érte sérelem. A bankadó, a bankárok nyugdíjkorhatára, és a bankárok fizetésplafonja, valamint a jegybanki függetlenség egyből kiverte náluk a biztosítékot, és képmutató módon a "demokrácia védelmének" köntösébe bújva, eljárás indult felénk, a fenti vádpontok alapján. Nincs közöttük semmilyen tényleges "emberi jog megsértése", mint ami Szlovákiában valóban létezik, mégse tesznek ellene semmit - egyszerűen csak a bankok tyúkszemére léptünk, és ez viszont már kiváltja náluk a hisztit. Ilyen képmutató bagázs.
Teljes revízió, a "mindent vissza" sajnos nem lehetséges, vert helyzetben volnánk, még ha egy nagyobb kataklizma is érné kis, önmagával hatásor országunk szomszédait.
Én annak vagyok a híve, hogy elsősorban az ottani magyar kapcsolatokat kell erősíteni!
A személyi kapcsolatok erősítésén kívül pedig gazdasági együttműködésre van szükség. Trianonnal az addig önellátó Monarchiát, ami egy gazdasági egység volt, most egymással balhézó, és kiszolgáltatott államokká varázsolták.
De egy újabb gazdasági együttműködés az összess államot a hajánál fogva húzná ki a gödörből - ez eleve egy jó államok közti viszonyt feltételez, ha meg jól megy a szekér, már nem olyan keserű a vöröshagyma a tarisznyában.
De az alapvető problémát CSAK halványítani lehet, azt gondolom, egyik sem végleges megoldás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!