Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fizeti az állam a...

Miért fizeti az állam a bankok kamatát?

Figyelt kérdés

A fundamenta oldaláról:

"Az állami támogatás mértéke, szerződésenként és személyenként, havi rendszeres megtakarítást feltételezve legfeljebb évi 72 ezer forint. A 821. számú módozat (4 év 4 hónap) állami támogatással együtt számított EBKM értéke 10,56%; az állami támogatás nélkül számított EBKM érték: -0,72%."


Magyarul a bank nem ad rá kamatot, az állam úgyis támogatja. Vagyis semmivel sem jobb, mintha hosszútávon lekötnéd a pénzed. De az állam miért fizeti ki a bankok helyett a kamatot? Itt csak a bankok járnak jól! Kötelezni kellene a bankokat, hogy fizessék ki a lekötött betétekre járó maximális kamatot és arra jöhetne rá pluszban az állami támogatás.

Mert így az egésznek semmi értelme?!



2012. okt. 4. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:

" Itt csak a bankok járnak jól!"


No comment. (Sajnos.)

2012. okt. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Két ok lehetséges, az arányaikat mindenki fantáziájára bízom. Az egyik, hogy a személyi összefonódás eredményeképpen ez az államfejés egy közkeletű formája, a másik, hogy az állam szeretné, ha a lakosság megtakarítana lakásra, ehhez valami csábítóerő (mondjuk kicsivel jobb kamat kellene). Ilyesmire azonban a bank nem kapható, helyette tehát az állam adja a kamatot, hogy az elképzelése megvalósulhasson.


A kivitelezés technikája egy további probléma számos hibájával és hátrányával. Közülük az egyik, hogy miféle tortúrán kell átmenni, ha végre valaki lakásra kezdi költeni, azaz ki akarja venni.

2012. okt. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

elolvasni az egész oldalt, gondolkozni, megérteni, meg minek, ha lehet hülyeségeket kérdezni...


a konstrukció úgy néz ki, hogy amikor te szerződést kötsz, akkor egyből fel is rántasz hitelt. ezt berakják egy betéti számlára, amihez te aztán szépen fizetgeted a magtakarításaidat és a kettő együtt (betéti) kamatozik (így lehet ugyanis normális betéti kamatot elérni, nem a havi 20e befizetésekkel). de (milyen meglepő) a betéti kamat kisebb, mint hitelkamat, így ez a konstrukció önmagában veszteséges. ami nyereségessé teszi, az az állami támogatás. ennyi és nem több van leírva.

2012. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

azért h. ők tudjanak a hitelezni a semmiből nekik szükségük van a kamatra h. megtudjanak élni... minél több ideig fizetik a hitelt annálk nagyobb a nyereség és annál több hitelt tudnak másnak oda adni ...

Semmibőlt, úgy kell érteni h. van egy alaptőkéje, azt kihelyezi hitelbe, aki felveszi a hitelt annak vannak kezesei és ingatlana amit fizetésképtelenség után ellehet adni és a kezesektől meg betudja hajtani a pénzt a bank ...szal ez a biztosíték és az ingatlanértéke az amit pénzként ad el amit tovább tud adni, ez a lufi pukkant ki Amerikában.

Ezzel csak az a baj h. ha valaki hitelez vkinek és értéket teremt a pénzből, akkor az a pénz befektetésként ott marad és a gazdasági egyensúly beálltáig nem szabadna tovább adni addig amíg a hitel felvevő ki nem egyenlíti a tartozását...

2012. okt. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!