Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg olyan erős lett a...

Tényleg olyan erős lett a magyar állam?

Figyelt kérdés
Orbán állandó jelszava az erős állam. Nekem elég bizarr volt, hogy éppen amikor a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanévnyitóján erről szónokolt, közben mintegy 60 ember, -köztük rendőr és katonatiszt jelöltek- ájult el. Ténylegesen mennyire erős Orbán fülkeforradalmi állama?

#Orbán Viktor #erős állam
2012. szept. 28. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az ájulások nem attól függnek, de szerintem nem lett erősebb, mint 4 éve volt, sőt a mostani rendőrsági átalakításokkal szerintem gyengébb mint valaha.
2012. szept. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezen már én is gondolkodtam, mire megy ki a rendőrség átalakítása, hogy lehet rendőrként egy ilyen megfélemlített, bizonytalan légkörben dolgozni, és hogy fog ez majd hatni a bűnözésre. Lehet, hogy ettől tényleg nem lesz erősebb az állam...
2012. szept. 28. 21:55
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, az ájulásokat én csak szimbólumnak tekintettem, lehet, hogy tévesen.
2012. szept. 28. 21:56
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Már hozzászoktunk hogy ha Orbán beszél akkor minden jó szép és a csoda a küszöbön áll. Csak az a gond hogy már rég nem szavahihető a manus.
2012. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden állam olyan erős, amennyire erősen képes befolyásolni az általa kormányzott ország életét. Mivel Magyarország nem rendelkezik annyi tőkével, hogy képes legyen érvényesítenie egy kormánynak az akaratát komoly következmények nélkül, ezért akár száz százalékkal is megszavazhatnánk egy kormányt, akkor is harmat gyenge lenne, mert az első olyan lépésre, ami a Magyarországi befektetőknek nem tetszik, hűvös lehelletű választ kapnánk, méghozzá olyat, ami ellen nem állna hatalmában a kormánynak bármit is tenni. Na ennyit a mai erős államról.
2012. szept. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
56%
Egy allam ami hitelre szorul nem lehet eros. Sot, mondhatni csoro allamrol beszelunk. Az IMF magyarorszagnak olyan mint egy 2 gyerekes csaladnak 20millioforintos hitel. Ugy fog tancolni orban ahogy az unio mondja neki.
2012. szept. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Most is úgy táncol nekik...
2012. szept. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

Csakis a kishalakkal szemben erősödik.

A nagyoktól fülét farkát behúzva menekül jobban mondva eltáncolt.

2012. szept. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Egy allam ami hitelre szorul nem lehet eros. Sot, mondhatni csoro allamrol beszelunk. Az IMF magyarorszagnak olyan mint egy 2 gyerekes csaladnak 20millioforintos hitel. Ugy fog tancolni orban ahogy az unio mondja neki."


Az USA is hitelekre szorul, ez nem ilyen egyszerű.

2012. szept. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az állam erősségének nem sok köze van a rendőrök ünnepség alatti ájulásaihoz.Gondolom elsősorban erősebb gazdaságot,hatékonyabban és olcsóbban működő bürokráciát,határozottabb nemzeti érdekérvényesítést ért erősebb államon,nem azt hogy olyan rendőreink legyenek akik 50 fokban is tudnak órákig ácsorogni.

Az ereje relatív,most biztos erősebb mint pl 2008-ban a mélyponton.Egyébként Európai szinten is erősek utoljára a monarchia idején voltunk.

2012. szept. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!