Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit kellene változtatnál meg...

Mit kellene változtatnál meg az oktatási rendszerben?

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 09:31
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a történelem anyagot frissíthetnék, mert 50 éve szinte ugyanolyan kommunista retorikában tanítanak, és kihagyják a történelmi vitákat.
2009. aug. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
82%

Erősíteném a szakképzést, és támogatnám szellemi műhelyeket, mint pl. a spec matekos képzést. Drasztikusan csökkenteném az egyetemek számát.


Most az az elképzelés, hogy mindenkinek teremtsük meg az egyenlő esélyt,ezért minden képzés színvonalát leviszik egy közösen alacsony szintre, és igyekszenek letörni az kiemelkedőbb helyeket.


Én ehelyett támogatnám az elitképzést, hogy aki tehetséges, annak igenis meglegyen a lehetősége a tehetsége minél nagyobb kibontakoztatására. Ehhez kellenek ösztöndíjak, és átfogóbb tehetségkutató és -fejlesztő rendszer.

Cserébe a szakképzésnek visszaadni a megbecsülését és a minőségét. Hogy tényleg alternatívát nyújtson, valódi jó minőségű szakembereket képezzen, mert abból ma óriási hiány van Magyarországon.


A kétszintű érettségi nem rossz ötlet, de csak akkor, ha felvételinek csak emelt szintű érettségi felelhetne meg. Másként nincs értelme a dolognak.


Engem anno általánosban (volt az már egy évtizede is) szövegesen értékeltek. Nálunk az remekül működött, és nagyon hasznos volt, nem tudom, hogy most hogyan működik. Nálunk év elején minden tantárgyból meg kellett írásban fogalmazni, hogy mit vársz magadtól az adott tantárgyban, és minden év végén azt is, hogy szerinted ebből mennyit sikerült teljesítened, miben voltál jó, miben nem, mire kéne figyelned, stb... Aztán a tanár is leírta, hogy ő hogy látta a dolgot, és reagált a saját magad értékelésére is, ami nagyon tanulságos tudott lenni.


Szóval nálunk ez elég jól működött, de én akár a kettőt együtt is el tudnám képzelni, osztályzat és szöveges értékelés együtt.


Aztán, amik már inkább pénzkérdés, de ha megszűntetjük a mai egyetemek mondjuk felét, akkor szabadul fel valami kis összeg, amit szét lehetne osztani ezek között:

- tanároknak több pénz

- ösztöndíj rendszerek

- több sportlehetőség az iskolákban

- számítógéppark és internet-hozzáférés fejlesztése

2009. aug. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

1.Ha valaki tök hülye, lehessen megbuktatni

2.Vissza a pedagógusnak a tekintélyt, ha egy hülye gyerek rosszalkodik 2 pofon nem árt meg.Anno a régieket is ütötték ha rossz fát tettek a tűzre, és nem lettek rossz emberek tőle sőt, megtanulták a fegyelmet.Ha otthon elmondta, hogy megverte a tanár mert rossz volt akkor a szülőktől még külön kapott a kölök.

2009. aug. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!