Matolcsy és Orbán tévképzetével szemben mégse javul a magyar gazdaság? A javuláshoz stabilitás kellene, de jelenleg a kormány nem ezen van.
Ez a "nem ortodox gazdaságpolitika" eredménye.
Hát ez a gazdasági kísérlet negatív eredményt hozott.
Kár, hogy nekünk kell megfizetni az árát, aki meg csinálta, az csak gazdagodik, és semmi felelőssége nincs.
Remélem, a következő kormány majd erre is hoz egy visszamenőleges törvényt.
Egyszerűen röhej, hogy annak, aki tönkreteszi az országot, SEMMILYEN jogi felelőssége nincs.
És mielőtt valaki elkezdi, hohy "bezzeg a Gyurcsány", hozzáteszem, hogy ez RÁ IS ÉPPÚGY vonatkozik.
Pedro
Amit Orbánék most csinálnak az egy populista pilótajáték. Felélik a jövőt, a bizalmat, rombolják a jólét, sőt a megélhetés valós alapjait, abban bízva, hogy egy-egy újabb trükkel, lenyúlással (magánnyugdíjpénztárak lerablása, különadók, ilyen adó, olyan adó, a Magyar Nemzeti Bank küszöbön álló kifosztása, kommunikációs pávatánc, nacionalizmus felszítása) ellensúlyozni tudják a valóságban beindult katasztrofális folyamatokat, azaz a beruházások és a hitelezés leállását, a fogyasztás zuhanását, a teljes bizalomvesztést.
Azért indultak el ezen az unortodox, "szabadságharcos" úton, hogy a nyugati pénzvilággal ne kelljen számolniuk, hogy a hatalmuk korlátlan legyen, és őrült vízióikat korlátozás nélkül kiélhessék.
Ez a politika ideig-óráig fenntartható, még többszázezres békemenet is szervezhető mellé, sőt még egy választás is megnyerhető vele, de attól ez még pilótajáték marad, és előbb vagy utóbb eljön az igazság pillanata, és a csődbe jutott reálgazdaság alapján fogják megítélni az országot a handabanda helyett. Most is züllünk le, nyomorodunk el, de a végén egy nagy katasztrófa is elkerülhetetlen.
Ahhoz, hogy javuljon a magyar gazdaság, rengeteg dologra lenne szükség. Ebből egy elem a kiszámíthatóság, de emellett Orbánnak el kellene ismernie, hogy tévedett, a 16%-os egykulcsos adó bevezetésével, hibás döntés volt a "szabadságharc", az unortodox gazdaságpolitika.
Ismerve a kormány habitusát lehetetlennek tartom, hogy bármikor beismerjék, hogy tévedtek. Enélkül viszont a nemzetközi vélemények sem fognak javulni rólunk, illetve az 5-600 milliárdos lyuk ottmarad a költségvetésben (amelyet az egykulcsos adó okozott).
Emellett szükség lenne a szociális védőháló jelentős csökkentésére, az állami szerepvállalás leépítésére.
Nonszensz például, hogy kivetnek egy adót az úthasználatra, és egyből kompenzálják is azt.
Vissza kellene szerezni a stratégiai vállalatokat (Gáz, villany), ezáltal szabályozni a közüzemi díjak mértékét, hogy az adófizetők a jövedelmüknek a nagy részét fogyasztási cikkekre költsék el, ezáltal beindítva a gazdaságot, ne pedig a közüzemi díjak befizetésére, aminek a profitját az energiacégek külföldre viszik.
A korrupció felszámolására megfelelő intézkedéseket kellene hozni, minden jelentősebb szegmensben elismert szakértőkkel megvizsgálni, hogy hogyan lehet úgy kiadást csökkenteni, hogy azzal a színvonal ne csökkenjen, ne kelljen létszámot leépíteni, viszont ne is lehessen ellopni az állami juttatások jelentős részét. Viszont ez ismét nem érdeke a politikai pártoknak, mert kenőpénzek nélkül nem tudnának ők sem zsebre tenni semmit.
Szembe kellene szállni a kiváltságok rendszerével. Ilyen a nyugdíjasok, külföldi nyugdíjasok, határon túli magyarok ingyenes utazása... de ezzel egyből ellenük szegülne 2 millió választópolgár.
És ez mind-mind csak a jéghegy csúcsa... Egy hozzáértő kormány 4 év alatt képes lenne még a "válságban" is úgy kormányozni az országot, hogy talán megnyerhesse a választási rendszer egyénre szabása nélkül is a soron következő választásokat, elinduljon a biztos növekedés, ne kelljen adhoc intézkedésekkel kormányoznia, illetve, hogy csökkenjen az államadósság.
#7 Igazad is van, meg nem is.
Ami az egykulcsos adó 2-3 kulcsosra változtatását illeti, az a megállapításod korrekt.
A szociális védőhálóval csökkentésével kapcsolatban nagyon erős fenntartásaim vannak. Nem csökkentésre, hanem optimálisan célzottabb támogatásra van szükség. Nagyon sokan kapnak nagyon keveset, pedig megilletné őket, és sokan kapnak sokat alaptalanul, de sokat el is kótyavetyélnek kisebb kedvezményekkel szintén alaptalanul.
A Stratégiai vállalatok visszaszerzésén dolgozik a Fidesz is (MOL) de bár ne tette volna. Egyrészt rengetegbe kerül nekünk, és egyáltalán nem igaz az, hogy ezáltal olcsóbb lenne bármi is. Max. a fogyasztást adónkból támogatják, plusz milliárdokat fizethetünk irreálisan drágábban a cégekért. Ha már az energiaárak csökkentésénél tartunk, akkor azt úgy kellene megvalósítani, hogy az energiatakarékosságra megújuló energiafelhasználásra kellene fordítani nem a fogyasztás támogatására. Ezáltal a kőolaj függőségünk nagy mértékben csökkenne.
A korrupció felszámolásával, teljesen egyetértek, de hozzátenném az offshore cégek visszaszorítását, az fekete- és szürkegazdaság visszaszorítását, a kartelezés megnehezítését, a lánctartozás és egyéb nyalánkságok csökkentését. stb.
Nem elég, hogy hozzáértő legyen a kormány, az is fontos, hogy elkötelezett, és kellő mértékben erős is legyen. Rengeteg alapvető dolog helyreállításához dologhoz kell sajna a kétharmados támogatottság.
#8 Bárcsak ilyen egyszerű lenne!
Egy az, hogy így is óriási munkanélküliség van, tehát ebből a szempontból nem káros a kivándorlás. Más kérdés viszont, hogy az orvosaink, ápolóink kimennek, és emiatt Magyarországon katasztrofális az egészségügy állapota (is).
A bérek kötelező emelése által Magyarországra kevesebb multi jönne, és a meglévők nagy része is kivándorolna. Rengeteg cég leépítésre kényszerülne, és nagy mértékben növekedne a munkanélküliség, ami így is kritikus. Nem mellesleg az árak is megnövekednének. Ez az út nem fenntartható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!