Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A görögök miért utálják a...

A görögök miért utálják a németeket, mikor ők tömik őket pénzzel?

Figyelt kérdés
Ez olyan mikor a kiérkező mentőst verik meg.
2012. szept. 23. 20:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Általában, aki ad, diktál. Ezt a többség nem szereti elfogadni. A többség csak azt szeretné ha az "ad" érvényesül. A diktálást meg mindenki utálja. A görög átlagember élt valahogy, soha bele nem gondolt, hogy ez költségvetésileg hogy néz ki. Most is él valahogy, most se gondol bele, de azt érzi, hogy egyre rosszabbul. Meg hallja, hogy a segélyért (ezt halkan mondja a média) vállalni kell a megszorításokat (ezt hangosan mondja a média). Most akkor mit vársz, szeressék őket?


Nálunk ugyanez megy pepitában. Nálunk nem olyan. Nálunk néha tényleg megverik.

2012. szept. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 gomzoli ***** válasza:
39%

" Nem hinném, hogy rajtad kivül sok olyan van, aki nem vette észre azt, hogy mennyivel rosszabb az átlagos, FIZETÉSBÖL élö embereknek Németországban. Csak az utolsó évben minden élelmiszernek meg mindennapos használti dolognak kb 1,5-szeres az ára - de ez NEKED nem probléma, gondolom azért, mert nem dolgozl meg a pénzedért. Az adó meg ugyanannyi jöedelem mellett kb 10-15 %-kal több.

Szóval az ÁTLAGEMBER észreveszi, csak azok nem, akiknek "csak úgy" jön a pénz, és eleve nem tudnak mit kezdeni vele, annyi. "


Miről beszélsz jóember?

Fingod sincs, hogy mit csinálok, és hogyan élek, mi a túró jogod van bármit is rágalmazni arról, hogy hogyan és mivel keresem a pénzem? Képzeld, 10 éve legálisan dolgozok (dolgozunk) az egészségügyben, átlagos bérért, átlagos lakásban élve egy átlagos nagyvárosban. Nem, nem vagyok betanított munkás, aki a gépbe rakosgatja a mütyürkéket, és nem 7,80-at keresek óránként.

És mi volt az a másfélszeres drágulás, amiről írogatsz? Úgy látszik rossz helyekre járok vásárolni, mert itt még mindig kevesebb, mint 50 cent egy liter tej, és 5 euroért veszem a disznókarajt, és ugyanennyiért egy kilo sajtot! 25 euroért normális cipőt lehet venni, és 11-ért egy láda sört (jófajtát). 15 eurót töltök a mobilomra, és 9 centes percdíjjal 2 hónapig elég! A cukor, az olaj, a liszt, a tojás, a húsok, tejtermékek, a tartós fogyasztási cikkek mind olcsóbbak, mint otthon, és NEM, NEM drágultak másfélszeresére.

Ellenben a gazdaság növekszik, és erősödik. Úgy látszik nem nézel híreket (vagy csak nem érted őket).

Azt elhiszem, hogy a havi 700 Euro-ból élő "Harz4" tartós munkanélkülinek le kell mondania a drágább cigiről, és a márkásabb szeszekről (mert ezeket nem fizeti neki a munkaügyi hivatal), de én még itt éhező, szűkölködő embert nem láttam, pedig a munkám során van alkalmam minden rétegbe belátni.

Szóval, világot látott embertársam, ne beszélj hülyeségeket.

2012. szept. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Németország tartja el egész Európát! A görögök pedig pont olyanok, mint a többi déli állam. Kevés (vagy semmi) munkával nagy pénzeket felszedni! Évekig vettek fel halott emberek után nyugdíjakat, nem is sorolom tovább! Rengeteg pénzt elb*sztak és most meg sírnak! Csak nem tudom, hogy hol voltak az Uniós ellenőrök is, amikor ilyen csalásokat lehetett véghez vinni, vagy még lehet is! Az pedig ne ugatérozzon itt arról, hogy milyen Németországban, aki nem élt/él ott. Én havi jelleggel járok ki, ott jártam suliba egy ideig és az étel jóval olcsóbb, mint Magyarországon! A ruházat is úgyszintén olcsó, leárazások vannak mindig mindenfelé. És mindenki megtudja magának engedni évente a nyaralást.
2012. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!