Ha a görögök kölcsönökből teremtettek maguknak ideglenes jólétet, akkor nálunk miért nem volt jólét?
A görög államadósség 170% (GDP arányosan) körül állt a kötvénycsere előtt, a magyar még most is olyan 82% körül...
Ez nem majdnem ugyanott, ez még nagyon messze...
Látod ez egy 40 milliós kérdés. Azt hiszem az első jól megválaszolta. Mi még ebben is (mármint politikusaink és persze akik megválasztották őket, én mosom kezeimet) sz@rok vagyunk. Kádárék a végén elkezdték, ott ment egy ideig, meg Medgyessy megpróbálkozott vele, de nálunk a hitel se a jólét finanszírozására ment. Pedig mennyivel másabb lenne ha most a minimálbért 300 ezerről csökkentenék 240 ezerre, mint mondjuk a görögöknél. Biztos sz@r érzés lenne, de azért jobban el tudnám viselni, mint 8 óráig robotolni 47 ezerért.
Félreértés ne essék, nagyon elítélem az ilyen hitelből jólétet teremteni dolgot, csak tényleg látszik, hogy ahogy az első mondta, én hiába szedek EPO-t attól még nem tudok feltekerni 1 óra alatt a Tourmalet-ra, mint a Tour de Francosok, pedig néha én is biciklizek. Csak van egy kis különbség.
"akkor nálunk miért nem volt jólét?"
Volt. Ha megnézed, hogy alakult az új lakások építése, kiderül, hogy 2004-2008 során, a svájcifrank-mánia idején volt a csúcs. Az új autók értékesítésével ugyanez a helyzet. Ez a magánadósság.
Ami az állami költekezést illeti, ott van Megyó béremelési programja, Gyurcsi 2005-ös "száz lépés" programja, meg a 2006. januári áfacsökkentés.
Magyarországon egyébként az eladósodás egyik legfőbb "motorja" az autópályaépítés volt.
19:00
"sz@rok vagyunk"
Ha szаr vagy, húzd le magad a wc-n.
Ahhoz képest, hogy mennyit termelt az ország nálunk komoly jólét volt.
Autópályák épültek (meg egy négyes metro is majdnem :-)), új lakások tömegével, amit többnyire hitelből vettük.
Egy ideig volt 13. havi fizetés.
A közalkalmazottak bére 50%-kal emelkedett.
A minimálbér drasztikusan nőtt.
Ezt hívják jólétnek. Ezért bukta el a fidesz az eggyel korábbi választásokat (mert azt állította: "rosszabbul élünk, mint 4 éve" - ami nem volt igaz).
Annak, hogy majdnem ott tartunk több oka is van (bár egy szóval versenyképességnek hívják): rengeteg alkalmazott az állami szférában, magas nyugdíjak (a fizetésekhez viszonyítva), sok rokkantnyugdíjas, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!