Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gurmai Zita meg Viviane...

Gurmai Zita meg Viviane Reding normálisak?

Figyelt kérdés

[link]


Azt akarják, hogy KÖTELEZŐEN minimum 40% legyen a nők aránya a nagyvállalatok felsővezetésében. Mert biztos a nőket diszkriminiálják. Az ugye eszükbe sem jut, hogy esetleg a jelentkezők között is kevesebb nő van, mert esetleg a nők kevésbé is akarnak cégekben felsővezetők lenni... De ha így van, akkor rángassuk oda őket, akár azon az áron is, hogy a kevés női jelentkezőnek nem ugyanakkora, hanem JÓVAL TÖBB esélye lesz bekerülni, mint a férfiaknak...


2012. szept. 22. 10:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

És pont ez a lényeg (bár csatornát és a szakembergárda névjegyzékét is kérdezhetném a kiegyensúlyozottság miatt),mert nem mindegy hogy néhány százalékkal tér el csak,ami akár csak a véletlen műve vagy a nagyvállalat/kkv bérkülönbségből adódik,vagy tényleg ilyen nemű diszkrimináció történik.


És jegyezd meg a valahol láttam/hallottam/olvastam című monológ nem forrásértékű pontosan a részletek hiánya és esetleges hamissága miatt.


És igen ilyen kekec vagyok:)

2012. szept. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"És jegyezd meg a valahol láttam/hallottam/olvastam című monológ nem forrásértékű pontosan a részletek hiánya és esetleges hamissága miatt."


Igen, de tudod "senki sem számít a spanyol inkvizícióra" :)


De itt egy forrás csak most, csak Neked:

(remélem a HVG elég hiteles forrásnak számít)

[link]


Most nehogy abba köss bele, hogy tavalyi a cikk, merthogy azóta nem sok minden változhatott.

2012. szept. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Csak nem elítélni akarja ön az inkvizíciót?:P


A HVG-s cikk nem rossz ,de alapvetően csak a felszínén kapirgál a témának.


"Míg a diplomás nők átlagosan bruttó 272 ezer forintot keresnek, férfi kollégáik átlagosan 392 ezer forintot kapnak havonta."


Ehhez csak annyit fűznék hozzá hogy sétáljon be egy akármilyen bölcsészkarra és utána mondjuk egy infó karra,és utána olvassa el ezt a részt ismét.


"A főiskolai diplomát megszerző nők átlagosan 232 ezer forintot, a férfiak viszont 328 ezer forintot keresnek havonta (29 százalék az eltérés")


Erre rájátszik hogy a legtöbb nő csak a titkárnői állás miatt végez el egy akármilyen főiskolát.Mindegy milyen csak papírt adjon.


A hímsovinizmussal takarózni értem én,hogy rohadt kényelmes,de azért erről le lehetne szokni.

2012. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

ma 20:57


Nem gondolnám, hogy akik a felmérést készítették, a közgazdászokat hasonlították össze a könyvtár-ruhatár szakosokkal. Egyébként mindkét táborban egyaránt megtalálhatóak férfiak és nők.

2012. szept. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Utolsó:


A statisztika soha nem a fair play-ről szólt azt vesznek egy kategória alá amit csak kedvük szottyan.

És a programozó matematikust is összehasonlítsák a könyvtár ruhatár szaksokkal,elvégre mindkettő ad papírt nem? Hogy mindkét nemből van ez is az is,na és?


Az arány számít....,ami meg az adott esetben billentheti a mérleget erre is arra is.


Ja tényleg ha már a cikknél tartunk nem kéne kiállni a postahivatalokban dolgozó férfiak jogaiért?


Jössz velem majd demonstrálni?:)

2012. szept. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"A statisztika soha nem a fair play-ről szólt azt vesznek egy kategória alá amit csak kedvük szottyan."


Téged nem könnyű ám kielégíteni hallod-é! :)


Ha nem küldök számokat, akkor nem vagyok hiteles. Ha küldök, akkor a számok nem hitelesek. A hímsovinizmusra visszatérve, senki az ég világon nem állította, hogy a férfiak adnak kevesebb fizetést a nőknek, hiszen női vezetők is vannak nem is kevesen. A postásokért pedig bármikor demonstrálok Veled, egy szavadba kerül. Nemrég úgyis a transzvesztiták, félheréjű sertésekkel való házasságának engedélyezéséért tüntettem a Parlament előtt.

2012. szept. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem könnyű kiigazodni rajtam ez igaz,mondták már páran:))


És tényleg,arról a malacos demonstrációról sajnos lekéstem. Majd legközelebb....

2012. szept. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!