A magyar politikusok szociopaták?
Hallhattuk Gáspár Zoltán Ernőt. Aki szerint Bush és Gyurcsány remek elnökök voltak.
Kell ennél több érv ellene?
Gáspár Zoltán Ernő
A népnek lehet, hogy a részei a média és a politikus gárda, de semmiféle érdek- és sorsközösségük nincs a magyar nemzettel, sem a megbízatásuk, sem a hatalmuk nem a néptől, különösen nem a magyar nemzettől ered, és semmiféle felelősséggel nem is tartoznak.
Az idézetedet én úgy szoktam értelmezni, hogy ha a magyar nép illetve nemzet nem lenne olyan lealjasodott, mint amilyen, akkor ezeket a hitvány, hazug gazembereket fellógatnák a villanyoszlopokra. Ezt például teljességgel támogatom.
Nem szeretnék belefolyni a kialakult vitába, mert szerintem a kérdés megválaszolása egy sokkal mélyebb témát ölel fel. Ha az igazság érdekel minket, akkor mélyebbre kell nézni. Lássuk!
Természetesen hosszú oldalakon keresztül lehetne ezt megválaszolgatni, de igyekszem csak a főbb pontokról említést tenni.
Az tény, hogy ma Magyarországon nem könnyű élni, és a politikusaink sem állnak a helyzet magaslatán.
A magyar politikusok többsége se nem szociopata, se nem pszichopata. Egy-egy párt élén álló ember sokszor csak a nevét és az arcát adja a párthoz, miközben nem az van, amit ő szeretne. Hogy is magyarázzam... Képzelj el egy hatalmas és erős pókhálót, amiben van egy nagy pók. Vagy képzeld el, hogy a politikusok is egy ilyen hálóban vannak. Ám itt nem egy pók rángatja őket, hanem ha úgy tetszik ők egymást, vagy pedig egy-egy nagyobb pók.
A lényeg, hogy az is aki tiszta szívvel, reménnyel és jó szándékú tervekkel vágott neki a politikának belekerült ebbe a rendszerbe/hálóba. Innentől sajnos sokszor nem az van, amit ő szeretne, nem teheti azt, amit a legjobbnak lát, függ másoktól. Mindezek ellenére próbálja a legkevésbé rossz megoldást választani, de gyakran valahol félrecsúszik. Aztán eljön az az idő, amikor valaki nem kiszáll, hanem megelégeli a sok pofára esést és onnantól fellép egyfajta átmeneti jelenség, melynek lényege, hogy az illető különválasztja az érzelmeit, eltávolodik tőlük. És azt mondja jó, legyek akkor így, teszek az egészre, de már többször nem fogok szívni! (És innentől hajlamosabb azt nézni, hogy neki mi a jó és fokozatosan elfelejteni azt, hogy miért is indult el a pályán. Azaz, beállni a sorba.)
Előrebocsátom nem húzok egyik párthoz sem, de a múltkori Gyurcsány interjú alapján kijelenthetem, hogy ő nem szociopata/pszichopata, hanem egy ilyen szempontból átlagos, értelmes ember. Ő hitt abban, hogy jót tud tenni és meg tudja csinálni, csak sajnos a gyakorlatban másként történt. Annyi biztos, hogy Gyurcsány sokkal őszintébb ember Orbánnál. Orbán össze-vissza hazudozik, míg Gyurcsány nyilatkozatai nagy részében hitt abban, amit mondott.
(Orbánnál hajlok arra, hogy van itt valami ilyesmi, de ehhez további elemzésekre lenne szükség. Nehéz megítélni, mert pl. lehet őt felelőtlennek nevezni, amiért tönkre vágta az ország bizonyos kapcsolatait, ugyanakkor valószínűleg időt fordít arra, hogy kitalálja, hogyan gondoskodjon a családjáról és a maga jólétéről.)
"Jó ez világos, de hogy bírja ki ezt a lelkiismeretük? Ezek szerint csak szociopaták lehetnek." Ők nem így látják a világot. Ők úgy értelmezik, hogy nem sikerült a tervük, elbuktak, és emiatt szomorúak és bosszankodnak. Nem az jár a fejükben, hogy adott időszakban hány ember került utcára egyes döntéseik miatt, hanem, hogy mennyivel hatékonyabban fog így működni az a bizonyos cég és hosszútávon erre volt szükség. Vagy sokszor van csomag a munkanélküliség rendezésére is olyankor pedig arra gondolnak: "Meg még a csomag is ott van, rendeződik majd ez a rész ". Tehát náluk másként működik a lelkiismeret. Egyébként pedig nagyon sokan vannak, akik nem bírják, és időnként rosszul vannak maguktól. Nem nehéz kitalálni ezt mivel "kezelhetik" egyes emberek, pl. antidepresszánsok, különféle szerek, különféle szolgáltatásokat nyújtó emberek stb. Vagy úgy vannak vele, hogy már úgysincs visszaút és onnantól marad a hatalom és a pénz hajszolása amíg lehet.
Aki pedig tisztességesen lép fel és megfelelő is lenne az általában alul marad a "nagykutyák" ellen, így reménytelen a helyzet. Hiszen már maga a környezet rossz, nehéz hűnek maradni önmagadhoz és az elveidhez hosszútávon.
De van itt még rengeteg probléma. Sokszor nem jól működik a kommunikáció, ez még több felesleges vitát generál, így végül már csak egymást "ölik" az emberek, ami egyre inkább kihozza mindenkiből az állatot.
Szóval ez egy sokkal-sokkal összetettebb jelenség.
Azzal viszont nem feltétlenül értek egyet, hogy egy szociopata/pszichopata ellenfelet könnyedén meg lehetne verni (egy okos embernek is nehezen). Nem megy az olyan könnyen, ráadásul nem árt számolni azzal sem, hogy gátlástalan módszerekkel is vissza fog támadni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!