Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rosszabb a defláció,...

Miért rosszabb a defláció, mint az infláció? Mekkora az ideális infláció?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az, hogy nem rosszabb, de hosszú távon nem használ a gazdaságnak.
2012. szept. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A defláció azért rossz, mert megbénítja a gazdaságot. Csak gondold végig: tegyük fel, akarsz venni egy bigyót. Ez a bigyó nem rögtön kell, de szeretnéd, hogy legyen majd, tehát elhalaszthatod a fogyasztását. Ma 120 forintba kerül, de mivel defláció van, csökken az ára. Lehet, hogy egy hét múlva 110 forint lesz, egy hónap múlva már csak 100 forint. Ezért az emberek elhalasztják a fogyasztást, akár beláthatatlan ideig is. Lehetetlen lenne az üzleti kalkuláció, ilyen környezetben rengeteg bigyógyártó csődbe menne.

Az infláció ideális szintjéről nincs konszenzus, általában az alacsonyabb a jobb. Itt az a fontos, hogy az infláció a várakozások szerint alakuljon, ne legyen meglepetésszerű eltérés, mert az vagyonátrendezést generál az adósok és a hitelezők között: ha alacsonyabb az infláció a vártnál, az adósok rosszabbul járnak, ha magasabb, akkor az adósok.

2012. szept. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: ez egy érthető magyarázat, valóban belegondolva ha van termék, aminek megy le az ára, várunk vele. Ilyen lehet egy konzolra egy játék is, nem újonnan vesszük meg, hanem kicsit később olcsóbban (bár itt ugye az új az számít).

De sztem ebben a mondatodban vmi hiba van:

"vagyonátrendezést generál az adósok és a hitelezők között: ha alacsonyabb az infláció a vártnál, az adósok rosszabbul járnak, ha magasabb, akkor az adósok."

Nem piszkálódásból, de szerintem az utolsó mondatban az egyik adósok helyett hitelezőt kéne írni, de érdekelne engem az is, hogy miért járna rosszul egyik illetve másik.

2012. szept. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
53%
az ideális infáció az negatív érték! De erről is vitatkoznak, mert pl a svájciak nem örülnek a magas franknak. Szerintem a 0 a legjobb az arany középút...
2012. szept. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nulla meg szerintem tarthatatlan, mert ahhoz be kéne fagynia a gazdaságnak, mintha egy zárt rendszer lenne, pedig nem az. Amíg képesek vagyunk új és új termékek előállítására, addig a gazdaság nem zárt rendszer.
2012. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem rosszabb.


Az inflációnál az emberekben megvan az illúzió, hogy egyre több fizetést meg egyéb bevételt kapnak, tehát növekednek és jobb lesz a helyzetük.


Viszont defláció esetén az árak mellett a béreket is csökkenteni kéne. Ezzel a csökkentéssel pedig mindenképp rosszabb lesz a helyzetük. Sok cég így a fizetéscsökkentést nem lépi meg, inkább leépít vagy tönkremegy, tehát növekszik a munkanélküliség.


Meg persze ott van az is, hogy felértékelődik a pénz. Tehát defláció esetében már az is jól jár, aki a párnája alatt tartja.

2015. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Helyesbítek: amíg egy inflációs környezetben a dolgozók reálbére csökken. Ha a cég az infláció szintje alatt emel, még akkor is fenntarthatja azt az illúziót, hogy jót tett a dolgozóval, miközben a reálköltségei amúgy csökkentek.


Deflációs környezetben a bérek reálértéke nő. És bárminemű csökkentést rossz néven vesznek a dolgozók.

2015. jan. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!