Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nettó 52000 ft. -ból, hogyan...

Nettó 52000 ft. -ból, hogyan lehet megélni?

Figyelt kérdés
Kinek mennyi marad a jövedelméből? Járom a plázákat, s nem értem 38 ezer ft egy cipő, semmi extra csak egy cipő. Kinek a pénztárcájához van ez az ár kitalálva?A politikusok belegondolnak, hogy emberek mennyit keresnek, mennyiből élnek? 16 ezer ft csak a közös költség és még sehol a többi rezsi, meg enni is jó volna. Nyaralás? Álmodni se merünk. Neked mi a véleményed?
2009. júl. 29. 18:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem lehet megélni ennyi pénzből. Az én példám: Anyámmal élek falun ahol nincs munkahely csak közmunka, jelenleg nem dolgozom bár ma voltam állásinterjún. Anyám közmunkán van jelenleg mert így vhogy "jobban" megélünk az 57 ezres fizujából, ha nem lenne ez a melója havi 20ezerből tengődnénk mert nekem nincs meg a 200 ledolgozott napom hogy vmi segélyt kapjak. Mit mondjak? Nem könnyű. Esküvőmre készülök és semmi cehhet nem tudok állni mindent anyósom fizet, majd vhogy megadjuk ha összejön a rávaló. Azt én sem értem kinek a pénztárcájához mérik a "plázás árakat", de hogy nem a miénkhez az egyszer biztos. Már egy éve nem vettem magamnak semmit /ruha cipő/ a párom meg néha elcsodálkozik hogy mindig nyavalygok hogy nincs mit felvennem. De megérti a helyzetünket és ahol tud segít. Hozzáteszem ő sem "nagyfizetésű".
2009. júl. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ti úgy éltek,ahogy a legtöbben az országban.Van viszont egy réteg,akik többszázezret keresnek,külföldön nyaralnak.Ők megveszik a 38 ezres cipőt is.Ezek az árak az ő pénztárcájukhoz van kitalálva,nem a nagy átlagéhoz.
2009. júl. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Az a véleményem, hogy szégyenletes nyomorba kergetett minket a külföldi nagytőke és a hazai kiszolgálók/haszonélvezők. Itt egy elképesztő kizsákmányolás folyik az egyik oldalon (ezen az oldalon csücsül a túlnyomó többség), a másik oldalon meg az uralkodó osztály dőzsöl, de valami elképesztően. Lásd legutóbbról a százmilliós végkielégítést a havi négymillás fizetés és prémium mellé, vagy a rektorok évi 54 milliós fizetését, miközben egy beosztott tanár keres kétmilliót se. Becsapták és tönkretették az országot, jólétet hazudtak, amit majdnem mindenki bevett, 1,7 millió család lakáshitelt is vett fel rá, most meg sokan nem tudják visszafizetni. Az átlagember meg egy időutazás részesének érezheti magát, megy vissza az életszínvonala a 80-as, a 70-es, aztán majd az 60-es meg a 50-as évek szintjére. Bizony a hatvanas években is úgy volt, hogy fél havi fizetés volt egy pár cipő. És most megint kezd így lenni. De Kádáréknak azért nem voltak százmilliós, meg milliárdos jövedelmeik.
2009. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
na én 40050,- Ft-ot kapok nyugdíjnak, ebből gondold el hol nyaralaok, bár már rég nem is vágyok rá, csak hát durva
2009. júl. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk nem a 38ezres cipőket kell nézegetni a plázákban... Az én legdrágább cipőm, ami egy bőr csizma, 18ezer volt, egyébként nem költenék ennyit cipőre, megveszem 1-2ezer Ft-ért piacon, amit lehet, csak olyan méretű a lábam, hogy nem mindenben jó méretű az olcsó, de még Pesten is meg lehet kapni jó cipőket olcsón, tudok helyeket, és ezek tartós cipők, nem csak flanc, mint a többtízezres kategória, aminél nem tudom, hogy mi kerül annyiba a cipőn (legalább aranyból lenne egy része).
2009. júl. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Teljes mértékben egyetértek a 19.14-es hozzászólóval..

Kizsákmányolás, vadkapitalizmus orrba szájba, a becsületes ember az meg éhen is dögölhet,a tolvaj,csaló kontrollálatlan tőkések/bankok nyereség vágyától.

Míg te 52000-t keresel egész hónapban....vannak akik ennyiért vacsoráznak szinte mindennap valamelyik nívós étteremben.

2009. júl. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%

19.42: Kösz a támogatást!

19.35: Azért ne adjuk már le ennyire! Mi az, hogy 1-2 ezres cipő? Nekünk miért ez jár? Tudod, hogy az ilyen cipők mennyire szarok, egészségtelenek, nem tartják a lábat, tönkremegy az egészséged benne. Tényleg ennek kell lenni Magyarországon 2009-ben? Értem, hogy elfogadhatóvá kell tenni magadnak ezt a nyomorúságot, de azért ne vágj jópofát hozzá!

2009. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ennek a töbszörösét keresem és én is érzem, hogy alig alig tudok félre tenni a párommal közösen. Abból az összegből nagyon becsülendő aki meg tud élni, minedn tiszteletem az övék.

A politikusoknak kellene ennyiből megmutatni, hogyan lehet megélni úőgy fél évig és amikor minden petákot meg kell gondolniuk, hogy mire adnak ki lehet elgondolkodnának 28/F

2009. júl. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%

Azért jutottunk ide, mert a nép következetesen olyan pártokra szavazott, akik ezt összehozták.

A Fidesz korszaka új reményt jelentett, meg is bukott - pont a kis jövedelműek irigykedése miatt (bocs, ha tévedek, nekem úgy tűnik, ez történt).

Hosszú út első lépése lesz, ha olyan pártra szavaztok, amelyik a hazai gazdaságot fejleszti, a munkát köti össze a jövedelemmel, és nem a segélyt a szavazatokkal. Figyelem, nincs instant Kánaán! Mély vermet ástunk magunknak, most hosszú létra kell, hogy kimásszunk belőle.

2009. júl. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
19:52 - Figyelj csak, nekem van egy 12 éves cipőm, ami akkor 10envalahányezerről volt leárazva ezer valamennyire, és még most is cipő, olasz bőr, csak azért volt kiárusítás, mert bezárták a boltok. Nehogy azt mondd, hogy az 1-2ezres cipők hamar tönkremennek, mert ez nem igaz, csak a jókat kell megtalálni. Mondom, ez az eredeti olasz bőr cipőm 12 év után is cipő!!!
2009. júl. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!