Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan, aki jobban él,...

Van itt olyan, aki jobban él, mióta Fidesz van?

Figyelt kérdés

Most ne álljatok neki, elmútnyócévezni, úgy őszintén. Mert a Fidesz belelátott a költségvetésbe, tudta hogy áll az ország. A Fidesz egyik embere pl felelős volt kassza nyilvántartásánál sok dologban. tehát tudtak. Szóval ígértek egy csomó mindent, annak ellenére, hogy végigkísérték az előtte levő 8 évet. És azóta is hangoztatják, hogy mindenki sokkal jobban él azóta, és ők soha de soha nem szorítottak még meg. Csak azért írom, hogy lássátok, az elmúlt nyolc évet nem lehet ebben a kérdésben hibáztatni. Ráadásul sok dolgot tettek azóta, ami ésszerűtlen volt.

Na, a kérdés az, hogy van itt olyan, aki elmondhatja, hogy a kormány miatt jobban él? (mert persze, olyan lehet aki nyert a lottón és jobban él, de arra vagyok kíváncsi, hogy a kormány tett-e olyat, amitől ő jobban él)


2012. szept. 9. 11:31
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:
ne érts félre, nekem semmi bajom a határon túli magyarokkal. van 3 barátom is, aki szlovákiai magyar. de nem értem a problémátokat. szeritnem, tudtommal, semmi nem akadályoz meg senkit, hogy Magyarországra költözzön, ott dolgozzon, aztán igényeljen állampolgárságot. hogy kéne a politikusainknak törődnie veletek? ha nem állampolgár egy szlovákiában élő magyarul beszélő ember, az az ő döntése. régen Szlovákia nagy része Magyarországhoz tartozott. ennyi erővel visszafele is elvárhatnánk, hogy velünk, itt élő magyarokkal törődjön a szlovák állam.
2012. szept. 10. 12:16
 42/51 A kérdező kommentje:
azt még hozzátenném, hogy akiket valójában érint ez a kérdés, már nem élnek. mert az szörnyű lehetett, hogy elcsatolták az országától mire reggel felkelt. és nekik emiatt nehéz életük volt. de a leszármazottak már ott születtek, és szlováknak vallják magukat. csak megtanultak magyarul a szüleiktől.
2012. szept. 10. 12:18
 43/51 anonim ***** válasza:
Viktorka csak arra nem gondolt, hogy a határon túli magyarok nagy része soha nem lesz fidesz szavazó, de még mszp sem.
2012. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
Kérdező, komolyan hülye vagy! Hogy juthat eszedbe ekkora baromság, hogy mi szerbnek, szlováknak, románnak valljuk magunkat??? Soha életembe nem mondtam sehol azt, hogy szerb vagyok, pedig szerb útlevéllel utazom! Én magyar vagyok, magyar szokások szerint nevelkedtem, magyar iskolába jártam, magyarul beszélek a magyarokkal, magyarul gondolkozom! Talán 1%-a a határon túl rekedteknek olyan aberált, hogy azt mondja, hogy ő szlovák, szerb, stb., mert identitászavaruk van! Fogalmad sincs, hogy miről beszélsz! A történelem tudásod pedig egyenlő a nullával! Vajdaság volt Magyarország része, nem pedig Magyarország Vajdaságé (Szerbiáé), nagyon nagy a különbség!
2012. szept. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy végre van egy értelmes hozzászólás, kedves előző.


Én se értem a kérdező "gyakorlatias" hozzáállását.

2012. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen az, hogy neked milyen problémáid származhattak eddig abból, vagy hogy élted meg, hogy nem Mo-n élsz , az nem érdekli, csak az, hogy nehogy Viktorra szavazz..
2012. szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:
én csak azt nem értem, miért kell szavazati jogot adni annak, aki nem az országban él!? elvileg az emberek arra szavaznak, hogy hogyan bánjanak majd az általa befizetett adóval, milyen intézkedéseket tegyenek meg belőle. és fél millió emberről van szó, aki soha nem élt az országban, Viktor meg nyalja a seggüket. és nem azért, mert cukik. hanem mert fél millió Fidesz szavazóra számít onnan is. és sokan fognak is, mert kaptak tőle jogot, ezért szimpatizálnak vele. nem hiszem el, hogy nem látjátok át.persze, hogy gyakorlatias vagyok. ez politika, gazdaság és választás. gyakorlatiasságról szól.
2012. szept. 12. 07:04
 48/51 A kérdező kommentje:
na de én többet nem írok e témában, nem akarok vitatkozni senkivel ezügyben (mármint a határon túli magyarság kérdésében) a kérdésem az volt, van-e itt valaki, aki jobban él a fidesz miatt. még mindig nem írt senki, aki igen.
2012. szept. 12. 07:09
 49/51 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyunk mi azzal, hogy miért kaptunk állampolgárságot. 2004 után már egyértelmű, hogy csak politikai érdekből kaptunk lehetőségeket. Nagyon az a gyanúm, hogy ti ott Magyarországon túlságosan elvagytok kényeztetve. Vagy legalábbis elvoltatok. Tudom, hogy sz.r a helyzet, nem erre gondolok, hanem arra, hogy nektek az utóbbi 10 évben mindenetek megvolt kb., míg mi a konzulátusok előtt álltunk hajnali 4 órától sorba és hónapokat vártunk egy nyamvadt vízumért, hogy kijussunk az országból! Arról nem beszélve, hogy a magyar konzulátuson is úgy bántak velünk, mint a birkákkal. Ami pedig a pénzkeresést illeti, tudjátok milyen az, amikor tűző napon, 40 fokos hőségben kell dolgozni napi 8 Euroért? És se biztosítás, semmi nincs utánuk fizetve. Az embereket felveszik 3 hónapra (próbaidő), aztán felmondanak nekik és újra felveszik, hogy ne kelljen utána semmit se fizetni. Arról nem beszélve, hogy az egyetemi végzettségűeket úgy jegyzik be, mint középiskolai végzettségűeket, hogy kevesebb legyen az adó és a biztosítás utánuk, de így a nyugdíjalapra is kevesebb megy, ergo öreg korra csóró lesz az ember. Az átlag fizetés Szerbiában 200 Euro körül van hivatalosan, nem hivatalosan meg van olyan, aki havonta 70-80 Eurot keres. Van, ahol az emberek 50 Centet keresnek óránként, ami több, mint megalázó, de elvállalják, mert nincs más választásuk, nincs más lehetőség. Megértem, hogy nektek (is) rossz, de gondolkozz el azon, hogy van sokkal rosszabb is... Szavazni szerintem nem fog szinte senki, max. aki átköltözött Magyarországra.
2012. szept. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

2004-ben is az volt egyesek problémája, hogy hú, majd biztos átköltöznek hozzánk a határontúli magyarok és mi lesz velünk..blabla.

Most ugyanezek az emberek pampognak azon, hogy ők miért kapnak ilyen-olyan jogokat tőlünk.

2012. szept. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!