Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van itt olyan, aki jobban él,...

Van itt olyan, aki jobban él, mióta Fidesz van?

Figyelt kérdés

Most ne álljatok neki, elmútnyócévezni, úgy őszintén. Mert a Fidesz belelátott a költségvetésbe, tudta hogy áll az ország. A Fidesz egyik embere pl felelős volt kassza nyilvántartásánál sok dologban. tehát tudtak. Szóval ígértek egy csomó mindent, annak ellenére, hogy végigkísérték az előtte levő 8 évet. És azóta is hangoztatják, hogy mindenki sokkal jobban él azóta, és ők soha de soha nem szorítottak még meg. Csak azért írom, hogy lássátok, az elmúlt nyolc évet nem lehet ebben a kérdésben hibáztatni. Ráadásul sok dolgot tettek azóta, ami ésszerűtlen volt.

Na, a kérdés az, hogy van itt olyan, aki elmondhatja, hogy a kormány miatt jobban él? (mert persze, olyan lehet aki nyert a lottón és jobban él, de arra vagyok kíváncsi, hogy a kormány tett-e olyat, amitől ő jobban él)


2012. szept. 9. 11:31
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem, hogy közvetlenül vagy közvetetten nem tudom, de az emberek kifogytak a pénzből, így megrendelés sincs.
2012. szept. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
33%

A helyzet megítélésénél lényeges szerepe van annak, hogy az MSZP kormány alatt az államadósság 8.000 milliárd forintról 20.000 milliárd forintra nőtt. Azóta pedig törlesztjük a hiteleket.

Te mikor élsz jobban, amikor fölveszed a hitelt és azt elköltöd, vagy amikor igyekszel azt visszafizetni?!

2012. szept. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Igen, én határozottan jobban élek.

Na nem a Fidesz miatt. Csak találtam egy új munkahelyet, ahol másfélszer annyit fizetnek, mint a régin.

A Fidesztől aztán nem élnék jobban...

De tudok olyanról is, aki a Fidesz miatt él jobban, például a Felcsút SE. alapítója:

[link]

2012. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%

Én igen, bár inkább magamnak köszönhetem, mint bármelyik pártnak.

Egyébként csak úgy mondom, hogy 2010ben úgy tűnt, hogy vége a válságnak, csak Görögország csődközeli állapota az euroválságot generálta közben, ami minket erősen érintett, hiszen fő exportcélunk Németország.

2012. szept. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

már mondtam, hogy ne elmúltnyolcévezzél. tudták, hogy vett fel hitelt a kormány, azt is, hogy mennyit kell törleszteni. akkor miért mondtak 1 millió munkahelyet, minden sarkon rendőrt és mindenkinek több pénzt? meg minimálbéremelést, ami a világ legnagyobb parasztvakítása, hiszen csak az állam jár vele jól a több járulék miatt. a 90 ezres minimálbér óta több, mint 10 ezerrel kevesebb a nettó minimálbér, mint előtte. most 60.300. akkor meg 72.500 volt. ráadásul a cégek kevesebb embert tudnak foglalkoztatni. mert többe kerülnek.szerencsétlenek mégis kevesebbet visznek haza. arról meg a fidesz tehet, hogy így elszálltak a valuták, így az államadósság törlesztése nagyobb forintösszeget tesz ki. (amúgy Viki sem tudta az akkori válságot mással kezelni, max államcsőddel. ne feledjük el, hogy akkor nagy szar volt a gazdaságban, nagyobb, mint most)

meg csökkentették a magasabb keresetűek adóját (konkrétan a sajátjukat) emiatt akkora lyuk tátong a befolyt összegekben, amit már a 25. kisembereket súlytó adóval igyekszik betömni. ennek semmi köze az MSZP-hez.

2012. szept. 9. 11:59
 6/51 anonim ***** válasza:
92%
Én rosszabbul élek mint 2 éve.A fidesz kormány gazdaság élénkítő programjainak hatására NETTÓ 22000 FORINTTAL csökkent a fizetésem.Az adójóváírás kivezetése a cafeteria rendszer szétzúzása és az Erzsébet utalvány bevezetése valamint az új munkatörvénykönyvében szereplő pótlékrendszer megszüntetése és megynyírbálásának hatására ennyivel lett kevesebb a fizetésem 2010-hez képest.Az árak meg csak mentek fel azóta úgyhogy óriásit esett az életszínvonalam miattuk.Sajnos nem tud vígasztalni,hogy a költségvetési hiány jobb lett mert ebből én semmit nem profitálok.Azért az MSZP kormányzása alatt legalább nem csökkent a fizetésem még ha nem is nőtt már évek óta egy forintot sem.Nekem mondhat bárki bármit én ezt tapasztalom és bár a gazdasági dolgokhoz nem értek azért azt meg tudom állapítani,hogy minusz 22000 forint az rosszabb életszínvonalat jelent.Tapasztalom.
2012. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
90%
nekem tönkrement a vállalkozásom.Nem volt nagy,egy kis "kocsma".Elmaradtak a törzsvendégek,aki három sört ivott meg esténként,az már csak egyet engedhetett meg magának.Aztán sokan munkanélküliek lettek,és a 22.800 Ft-ból nehezen lehet a baráti körrel "fröccsözgetni"Szép lassan zuhanni kezdett a forgalom,persze a kiadások meg felfelé.Így nem vártam meg,míg eladósodok vissza adtam az egészet a francba.Hozzáteszem,ez a helyiség 2009-2010- elején dübörgött a forgalomtól.
2012. szept. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
azt akartam írni, hogy viki sem tudta VOLNA (ez a szó kimaradt) mással kezelni a válságot. ő is vett volna fel kölcsönt, ahogy ugye most is kell majd. igazából a nyugdíjakat is csak hitelből tudjuk törleszteni.a deficit azt jelenti, nincs annyi pénz amennyit költeni kell. ez a szitu. sajna ördögi kör, de ha akkor nem veszi fel gyurcsány a hitelt, akkor nem lettek volna közalkalmazotti fizuk és nem lett volna nyugdíj sem, ami államcsődhöz vezetett volna.
2012. szept. 9. 12:02
 9/51 anonim ***** válasza:
0%
ez pont azért érdekes, mert 2009ben nagyobb volt a munkanélküliség, mint most és a munkanélküliek is 22 ezret kaptak 47 helyett
2012. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
kereken a 2009-es évet nem igazán szabad nézni munkanélküliség szempontjából, mert előtte évben dőlt be rengeteg cég a 2008-as válság miatt. amúgy ha utánanézel, Viki alatt csökkent ismét a foglalkoztatottság. egyedül a közmunka tolja fel, de ha azt leszámítjuk, rosszabb lett a helyzet 2010hez képest
2012. szept. 9. 12:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!