Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek érdeke egy újabb IMF hitel?

Kinek érdeke egy újabb IMF hitel?

Figyelt kérdés

Mert a magyar embereknek nem,az biztos...

Jó lenne végre megállni saját lábon,kisöpörni az idegen érdekeket szolgáló elitet,és rendbetenni az országot



2012. szept. 6. 10:01
1 2 3 4
 21/31 yossarian44 ***** válasza:
100%

"Tehát a kormány végezzen beruházásokat? Érdekes. Azt hittem a libcsik inkább privatizáció pártiak."


Ne haragudj, a beruházásoknak semmi köze ahhoz, hogy valaki privatizáció párti, vagy állami tulajdonban hisz. Mindkét fajta gazdaságban vannak állami beruházások, csak az egyikben az állam a saját cégeivel végezteti el a beruházásokat, a másikban pedig (a libsik) magáncégeket versenyeztetnek, hogy ki legyen az, aki megkapja a tendert.


Ez utóbbi lényegesen hatékonyabb, egyszer jó lenne Magyarországon is kipróbálni.

2012. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

" Itt egy link:

[link]


de még az az ócska népszava is cikkezik róla."



Te vagy a TÖKÉLETES(!!!) példája a könnyen manipulálható és átverhető embereknek! :))


Ha elolvasod az eredeti Guardian cikket(de az mfor-osból is lehet következtetni bár talán tényleg nem egyértelmű ha nem ismered a magyar szabályozást). Hogy azt a akarják bevezetni hogy egy héten 6 nap is lehessen dolgozni! Ez nálunk annyira természetes hogy talán észre sem veszed! vagyis pontosan ugyan azt akarják ami nálunk van és amit Orbánék is helyeselnek! vagy szerinted akkor Orbánék szemetek??


11 órás pihenőidő:

Nálunk is 11 órás a pihenőidő :) Hoppáá! meglepődtél mi?

Mert ez csak annyit jelent hogy a beosztásban mennyi időnek kell eltelnie két munkavégzés között. Mert ugye van több műszak és ezek között váltgathat az illető(meg még millió oka lehet)!!


Magyarán azon vagy felháborodva hogy a görögöknek közeledniük kell a mi és a többi europai állam munkastruktúrája felé!! És meglepődsz de még így is sokkal jobb helyzetben lesznek(az új szabályok bevezetése után) mint a magyar munkavállalók!!!


Ajánlom olvasd el(ha gondolod):

[link]

2012. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát a kormány végezzen beruházásokat? Érdekes. Azt hittem a libcsik inkább privatizáció pártiak.

Milyen beruházásra gondolsz ami értelmes?"


Hm a beruházás mióta ellenkezik a libsi elvekkel?


Bár mondjuk az igaz hogy nem mindegy az állam vagy annak holdudvara vitelezi ki vagy egy tisztességes pályáztatott,tisztességesen megnyerő magáncég.


De mondjuk ha kormány a Viktor által dédelgetett paksi blokk bővítést is meglépné az se lenne az ördögtől való.

2012. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

azért azt nem ártana tudni, hogy amíg a csúnya IMF azt kérte a görögöktől, hogy "csak" napi 11 óra legyen a pihenő idő, addig minálunk ez a szám alapból 11, illetve 8.


szóval hagy nem sírjak már szegényeken...

2012. szept. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"Magyarán azon vagy felháborodva hogy a görögöknek közeledniük kell a mi és a többi europai állam munkastruktúrája felé!!"


Igen. Görögország egy kellemes hely volt 20 éve amíg be nem tette oda a lábát ez a gusztustalan globalista gépezet a teljes frontos letámadással. Vitték a multikat, vitték a bankokat, az ócska marketinget aminek felültek a szerencsétlenek. Pl.: mi a francnak kell Lidl egy görög üdülőhelyen? Egy mediterrán országnak ilyen primitíven nekiállni barbárság volt. Gyarmatosítás. Megvettek egy csomó politikust, hogy eladják a hazájukat. Most ott tartunk, hogy azzal nyaggatják őket, hogy ajánlásokat tesznek, hogy és mennyit keljen dolgozni. Nevetséges.

2012. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

" mi a francnak kell Lidl egy görög üdülőhelyen?"


Tehát azt állítod hogy senki nem vásárolt ezeken a helyeken, azok mégis ott voltak?? érdekes elgondolás!


Nézd!

Még 5-6 éve láttam egy kis videót ahol sajnálkozva mondták külföldiek hogy mennyire más Magyarország és mennyire nyugatosodik pedig ők annak örülnének ha minden olyan maradna mint amit a bemutatókon láttak(értsd csikódok lovagoltak meg 4-5 lovat és népi táncosok énekeltek nekik)!


Na most te is így nézed a görögöket!!


vagyis te sem tiltakoztál hogy a szemét nyugat ráderőltette az internetet és a számitógépet, telefont, tévét!!! Sőt! Most is ezekre költesz havonta tízezreket!!! Ha nem tennéd egy csomó pénzed maradna és megvalósítanád azt amit te is ELVÁRSZ(!!!) a görögöktől!


Ha meg a szemét nyugat ellen akarsz harcolni hát tessék! Öltözz csikósnak és lovagolj a pusztában! Hisz tőled meg ezt várja el a külföldi sopánkodó!!


Mindig vicces amikor pont azok ágállnak a nyugat behatolása ellen akik vélhetően a legtöbbet költenek hogy minél többet megszerezzenek a nyugat termékeiből!

Kicsit álszent! vagy csak fel sem tűnik nekik...

2012. szept. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
csikódok=csikósok
2012. szept. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 yossarian44 ***** válasza:

"Igen. Görögország egy kellemes hely volt 20 éve amíg be nem tette oda a lábát ez a gusztustalan globalista gépezet a teljes frontos letámadással. Vitték a multikat, vitték a bankokat, az ócska marketinget aminek felültek a szerencsétlenek."


Jajj szegények, majd belehaltak, a gonosz imperialisták támadásába!


Biztos sz.ar lehetett a Lidlben, a görög csak bőgött, hogy "Úristen, ez olcsóbb, mint Jorgosz közértje, most mi lesz így Görögországgal!"


Ugye tudod, te közgazdasági zseni, hogy 1990-ben a görög átlagfizetés olyan 300 volt euróban, ma pedig 1200?


Jól kib.aszott a nemzetközi tőke szerencsétlen hazafias görögökkel, hogy aljas módon megnégyszerezte a fizut...


Azt is tudod ugye, hogy annak, hogy a görögök most így állnak, semmi köze ahhoz, hogy benyúlt hozzájuk a globáltőke? Ugyanezt történt Szlovéniával és Csehországgal is, ők mégis most kifejezetten jól állnak.


Görögországot ugyanaz tette tönkre, amit Kádár csinált (pedig akkor Magyarország a globáltőke rabló karmaitól mentes szovjet idillben hűsölt) és amit később a Medgyessi-Gyurcsány duó folytatott.

2012. szept. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Nem csak közgazdás zseni vagyok, hanem vállalkozó is ami annyival jobb, hogy legalább eredményt tudok felmutatni.

Jártam már egy pár helyen a világban és figyelem azt is, hogy az emberek boldogok vagy nem. Az fontosabb, mint ezek a semmit mondó adatok, hogy 90-ben 300€, az több vagy kevesebb, mint 2012-ben 1200€. A multik jönnek akkor is amikor senki sem akarja. Olyan, mint pl.: a dahabi McDonalds. Sem az arabok nem akarták, sem az értelmesebb turista, mégis megépítették. Szerencsére Allahnak sem tetszett és már bemosta a víz a tengerbe:)

Visszatérve a hitelhez. Nem hiszek a banki hitelből épített vállalkozásokban. Én sem úgy kezdtem, viszont annál több olyat láttam aki felvett nagy kölcsön után 1 éven belül lehúzta a rolót. Ez az IMF hitel is csak növeli az eladósodást. Ráadásul megy a zsarolás, ha nem veszik fel a hitelt akkor megtámadják a forintot és megjelennek a külföldi sajtóban, hogy milyen szemét antiszemiták a magyarok.

2012. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 yossarian44 ***** válasza:

Nagyon jó, ha vállalkozó vagy, akkor maradj is a mikroökonómiánál, és nem tévedj át a makróra, mert láthatóan nem megy neked, és a kettő két külön kategória.


"Az fontosabb, mint ezek a semmit mondó adatok, hogy 90-ben 300€, az több vagy kevesebb, mint 2012-ben 1200€."


Akkor add oda nekem minden pénzed, és élj boldogan, kötöttségek nélkül! Komolyan, ha hiszel ebben a hülyeségben, amit most így elmondtál, akkor írj rám privibe, és küldöm a számlaszámom, utalhatod az összes pénzed.


"Visszatérve a hitelhez. Nem hiszek a banki hitelből épített vállalkozásokban. Én sem úgy kezdtem, viszont annál több olyat láttam aki felvett nagy kölcsön után 1 éven belül lehúzta a rolót."


Milyen jó, hogy a banki hitelezésnek semmi köze ahhoz, hogy hisznek-e benne. Az tök jó, hogy neked volt esélyed arra, hogy saját tőkéből kezdd el, azt azért vedd figyelembe, hogy más nem ilyen jó helyzetből indul, sokaknak hitel nélkül esélytelen vállalkozást beindítani.


Van olyan, aki egy éven belül lehúzza a rolót, de nyilván több van, aki viszi valamire, mert különben nem lenne magyarországi vállalkozói hitelezés, mert a bank nem kapná vissza a hasznát a sok becsődölő miatt.


Nagyon téves világképet eredményez, ha a saját elképzeléseidet ülteted át a világ többi részére.

2012. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!