Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán eladósítja az államot...

Orbán eladósítja az államot és a fiatalokat a diákhitellel. A bankokon kívül kinek jó ez?

Figyelt kérdés

Az állam fokozatosan kivonul a felsőoktatásból.

A fiatalokat arra ösztönzik vegyék fel a diákhitelt és a kormány fizeti helyettük a kamatot.

A 10% -os kamatból a hallgatónak, csak 1%-ot kell fizetni, a többit átvállalja az állam.

Ez hosszú távon a fiatalokat is, de főleg az államot eladósítja. Kiszámítva az állam 11 év alatt a kamatokra elkölti a képzés díját és utána még évekig fizet.

Nem lenne egyszerűbb, ha eleve állami finanszírozású lenne az oktatás. Nekem úgy tűnik ez csak a bankoknak kedvez.



2012. szept. 5. 17:08
1 2
 11/17 belapus ***** válasza:
Sajnos ez az utóbbi nagyon is valós alternatíva.
2012. szept. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 belapus ***** válasza:
Mármint a 9-es.
2012. szept. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
35%
én sajnálom azokat a diáktársaimat akik csak diákhitellel tudnak élni... én szoctám, tanulmányi ösztöndíj és diákmelóval sikeresen végeztem kiváló eredménnyel ... bár való igaz, h. a munkát nagyon nehéz találni vidéken, de aki pesten tanul az ne panaszkodjon ott van meló dögivel ... :)
2012. szept. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
tanulmányit gyakran a hök lopja el ... nálunk is egyik évről a másikra megfelezték, majd vissza adták a hallgatói nyomásra ...
2012. szept. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"5 javíts ki ha tévedek, de a diákhitelnek pont az a lényege, hogy ha nem az állam fizeti a képzésedet, hanem önköltségesre mégy, akkor a tandíjra veszed fel a diákhitelt. Már pedig, ha te önköltséges képzésen tanulsz, akkor nem kell aláírni a "röghözkötést". Tehát jól kib*sztak magukkal, mert kitalálták, hogy gyaaa aki államilag finanszírozott, azt idekötjük, mert sokat ráköltünk, holott a diákhitelesek most még többe fognak kerülni, és ők még csak ide sincsenek kötve. Szerintem ez nagyon szép példája annak, hogy mennyire hülyék és maguk sem tudják, hogy mit is csinálnak pontosan. független attól, hogy ki ért egyet a röghöz kötés tényével és ki nem."


Szabad felhasználású diákhitel is van... Az állam által fizetett féléveket pedig nem kell visszafizetned. A diákhitelesek visszafizetik mindenképp.

2012. szept. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Nem kap mindenki ez tény. Ezért kell jól tanulni. A legmagasabb összeg nálunk 35e körül volt, emellé szociális támogatást kaphattál aki nem az egyetem településén lakott kapott lakhatási támogatást (6-7 e) Bursa Hungarica stb. A szoctámhoz sem kellett egetrengető dolog, az egyetemtől való távolságra már kaptál 4-5 ezer forintot megint. Szumma havi 45e körül kaphattál ha jól tanultál. Jah, igen ehhez nem 0-24-ben kellett sörözni az egyetemi vígadókban."

Elég szerencsés voltál, biztos nem Debrecenben tanultál. Itt pl. a lakhatási támogatást beépítették a szociális ösztöndíjba - csak az ösztöndíj mértéke maradt ugyanúgy 11900 Ft (ha kiemelt kategóriába estél). Ha pl. kollégiumba akar jelentkezni az ember és netalán normális családban nőtt fel (tehát nem elváltak a szülők) esélye sincs bekerülni. Az önkormányzat pedig olyan csóri, hogy két éve átalakították a Bursa rendszerét, csak egy-két rokkant kap valami pénzt. Előtte sem volt egy tejjel-mézzel folyó kánaán, 3000 Ft-nyi önkormányzati önrészt adtak. Persze lehet azt mondani, hogy jól kell tanulni, de könnyen előfordulhat, hogy ez nem jön össze. Főleg, ha az egyetemistának dolgoznia is kell, hogy fenn tudja tartani magát. Olyankor örül az ember, ha minden tárgyat tud teljesíteni és nem kell még kreditenként 1500 Ft-ot fizetni (amely összeget a HÖK nyúlja le).

2012. szept. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező, sztem ezt a problémát tényleg ne Orbán számlájára írjuk, volt előtte 8 év mszp.
2012. szept. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!