Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitellel kapcsolatos...

Diákhitellel kapcsolatos fontos kérdés, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2.éves egyetemista lány vagyok, költségtérítéses.Anyagi gondjaink (család) miatt úgy néz ki, hogy diákhitelt kell felvennem. Aki jártas ebben a dologban segítségét kérném!!

Tudom,hogy sokan ellenzik, jómagam is. Esetleg, aki szintén ilyen helyzetben van volt és megtudta oldani diákhitel nélkül, esetleg más hitel formájában diákok részére, azt is szívesen fogadom.

Várom válaszotokat! :)


2012. jan. 20. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mire vagy kíváncsi a diákhitellel kapcsolatban? :)


Bankos vagyok, ha gondolod válaszolok.

2012. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kedves bankos segitesz nekem is? Szoval én most törlesztem még vagy 30évig.viszont annal a banknal akin keresztül felvettem sok a havidijam masik banknal meg 0 ft. Felmondhatom e abban abankban a számlám amin keresztül felvettem?nem is onnan törlesztem egyébként hanem az uj bankbol mert ott az utalas is ingyen van
2012. jan. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Diákhitel esetén a havi finanszírozási összeg 15 000 és 60 000 között van attól függően, hogy milyen igényeid vannak illetve, hogy államilag támogatott vagy költségtérítéses képzésen veszel részt. A finanszírozott időszak legfeljebb 10 tanulmányi félév ezen belül legfeljebb 5 tanulmányi hónap szemeszterenként. Eddig változó kamatozású volt de mostmár fix 2%. Törlesztésénél moratórium van és a hallgatói jogviszony megszűnését követően esedékes.


A törlesztést 35 éves kortól kötelezően el kell kezdeni. A visszafizetéskor 4-12 százalékot vonnak majd le a jövedelemből. A felvehető összeg félmillió forintra nő ebben is most volt változtatás.


Ezeket érdemes tudnod a felvétel előtt. :) Más megoldást igazából nem tudok javasolni ezen kívül.

2012. jan. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igazából ez bankfüggő, van ahol van rá lehetőség van ahol nincs. Érdemes ilyenkor bemenni és rákérdezni.
2012. jan. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ha annál a banknál a számládat egyáltalán nem használod akkor erre hivatkozhatsz. A rendszerben név szerint rá lehet keresni az illetőre és meg lehet nézni, hogy mennyit és mire használja egy hónapban a számláját. Nem kell azt mondani, hogy sok a havidíj... :) Mivel nem is az adott banknál törlesztesz hanem máshonnan utalsz ezért felmondhatod max. csúnyán fognak rád nézni. A hitelszerződés ettől még marad és továbbra is kell törlesztened a havi x összeget.
2012. jan. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Te melyik bankba dolgozol?nalatok meg lehet szüntetni?és ha nem engedik akkor hova fordulhatok? Mert a dh szerződésben nincs erre utalo rész
2012. jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Figyelj ez logikus. :) Van egy számlád amit nem használsz ezt az ügyintéző meg is tudja nézni a bankban. Nem onnan törlesztesz hanem egy másik banktól átutalással. Ezeket elmondhatod, nekik úgyis csak az a lényeg, hogy a kiadott összeg kamatostul visszakerüljön a hitelintézethez, az már más tészta, hogy milyen formába törleszted.


Úgyhogy mindenképp érdeklődd meg.

2012. jan. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 2%-os kamat nem csak az új diákhitelre vonatkozik? Úgy tudom, a réginek még mindig magasabb a kamata.

Én egyébként egy évig felvettem, de visszagondolva hatalmas butaság volt. Utána inkább elmentem diákmunkára és amit kerestem, abból már törlesztettem is. Nem éri meg felvenni, mert végső soron így nagyon drága lesz a képzésed.

Szóval azt tanácsolom, hogy elsősorban próbálj meg munkát találni. Amennyiből megélsz, annyit suli mellett is lehet keresni, aztán majd nyáron többet, amiből érdemes kicsit félretenni. Hosszútávon százezreket nyersz így.

2012. jan. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaj bocsánat, most látom, hogy költségtérítéses vagy. Akkor az valóban 2%-os kamatozású. Azt talán megéri felvenni.
2012. jan. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De igen, az uj hitelekre vonatkozik, a kerdezo meg csak most tervezi, hogy talan felveszi azert irtam csak le, hogy ebben most volt valtozas. :)
2012. jan. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!