Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar médiában miért nem...

A magyar médiában miért nem lehet hallani például a Don-kanyari hősökről?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, én csak a Hírtv és az RTL híradóját szoktam megnézni,ezen kívül nem nézek tv-t.De korábban sokat néztem és soha nem hallottam a Don-kanyarról.

Miért?

Lehet,hogy nem vagyok elég figyelmes, de se évforduló vagy megemlékezés meg semmi nincs leadva erről.Vagy legalább is én nem láttam még,de jó lenne ha tévednék.



2012. aug. 28. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

M1-en,Dunán lehet.

Tv2 meg RTl féle mocskoktól csak Való Világokra számíts.

2012. aug. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Miért? Hallasz egyáltalán a Sztálin által kivégzett vagy a gulágon meghalt emberek millióiról? Ha nem vagy, vagy voltál zsidó már nem is annyira nagy kunszt a halálod.
2012. aug. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Azért mert jelenleg a Horthy korszak dicsőítése folyik és az nem férne bele, hogy a „legfőbb hadúr” és a jobboldali kormányzat tudatosan (!) küldött mészárszékre közel 200 000 magyar hazafit.

Pontosan tudták, hogy az a felszerelés, ruházat, lábbeli, hadfelszerelés, élelmezés, fegyverzet, ellátás, stb. alkalmatlan a kinti viszonyoknak.

Idegen érdekeknek dobták oda, saját honfitársaikat, csak azért, hogy a németeknek „nyalizzanak”, akik egyszerű "ágyútöltelékként" kezelték őket és csak a saját visszavonulásukat fedezték velük.


MI EZ HA NEM NEMZETPUSZTÍTÁS? HOL VOLT ITT A MAGYAR ÉRDEK?


Sokan azt sem tudják ki volt Horthy de azért tüntetnek mellette, mert az manapság népszerű.

Ezzel Horthyék és bűntársaik a magyar történelem legnagyobb katasztrófáját okozták.

Ez a magyar jobboldal elévülhetetlen bűne!

2012. aug. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért azt tudni kell, h. nyugatról Hitler fenyegette keletről meg Sztálin és még ott volt a kisantant is ... Senkiben sem lehetett megbízni...

1943ban már láthatta mindenki, hogyan gyilkolták le (katyn) a lengyel tiszteket értelmiségieket és senki se tudta biztosan, h. Hitler v. Sztálinnak a műve ez ... szal az ellenállás felért egy öngyilkossággal, mint Lengyelország esetében ...

Nehéz kérdés ... Egyedül voltunk és még bűnösnek is kellett érezni magunkat, mert visszacsatolták a magyar ajkú területeket ...

2012. aug. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ma 10:42

Mit gondolsz, mi lett volna, ha nem küldi oda őket Horthy. Magyarországot 1944 helyett 1942-ben megszállták volna a németek és a nyilasok két évvel korábban hatalomra kerültek volna, két évvel korábban indulnak a zsidódeportálások, nem lehetett volna Magyarország a lengyelek menedéke.

Egyszerűen nem lehetett nemet mondani. Egyáltalán mondd el, mi a fenének halnak meg ma magyar katonák Afganisztánban, milyen érdekünk van nekünk ott?

Ha most nem tudunk nemet mondani, akkor 1942-ben lehetett volna?!

2012. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pro Patria ***** válasza:

10:42-es.

A megszólítástól most eltekintek, mert a jóízlés keretén belül nem lehetne.


Egyszer már ki lett tárgyalva, hogy amit írsz, tömény hülyeség. Hány helyen akarod még lejáratni magadat?

2012. aug. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5. válaszoló!


Ez nem teljesen úgy van, hogy kötelező volt megtámadni az oroszokat. Hiába hazudja mindenki, hogy nem volt más választás! Ezt konkrét tényekkel és példával alá tudom támasztani.

Ott van Bulgária esete. Jelentős területeket foglalt el, (Hitler jóváhagyásával) a németek szövetségese volt, de nem üzent hadat a szovjeteknek és nem küldött ellenük csapatokat.

Nem viselkedett szolgamód (mint Horthyék) és mindennek ellenére nem szállták meg őket a németek.

A háború után a megszerzett területekből Dél- Dobrudzsát megtarthatta.

A német követelés ellenére megtagadták az izraelita lakosság deportálását is.

Mégsem történt semmi retorzió.

Egyébként a magyaroknak lett volna egy köztes megoldás, hogy jelképes (pár száz fős) haderőt küldenek ki, de Horthy és bűntársai nagyon be akartak nyalizni a németeknél.

Csak az a baj, hogy akik most Horthyt magasztalják, ezekről egyáltalán nem is tudnak.

Múltkor volt a tévében, hogy Debrecenbe kivezényeltek középiskolásokat Horthy mellett tüntetni, és a riporteri kérdésre azt se tudták ki volt. De azért tüntettek mellette mert az manapság trendi, de semmi tényt nem tudnak róla.

Akkor hogyan lehetne feltételezni, hogy tudjanak pl. a Doni katasztrófáról, Jány Gusztáv rendeletéről vagy a tizedelésekről stb. stb.?


Az afgán példára azt tudom mondani, hogy nem mindegy, hogy 200 főt vagy 200 000 főt küldünk ki. És a kiküldött kontingens önként vállalkozott a feladatra nem pedig kényszerítették őket. A csapatok viszonylag jól felszereltek.

Ezenkívül nem harci feladatokat látnak el, hanem inkább békefenntartó jellegűeket.

Remélem kielégítő volt a válaszom.


A 6. válaszolónak meg azt tudom mondani, hogy ha valaki relatívizálja Doni katasztrófa és a második világháborús magyar veszteség konkrét számadatait, a tényeket és forrásmunkákat figyelmen kívül hagyva, a bűnösöket mentegeti azzal tényleg nincs mit tárgyalni. Az elhallgatás és az elbagatelizálás a közel 1 000 000 áldozat emlékének súlyos meggyalázása.

2012. aug. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pro Patria ***** válasza:

Egyvalamit elfelejtesz. Magyarország közvetlen szomszédja volt a Német Birodalomnak, német szövetségesekkel körülfogva. Bulgária nem. (Ettől függetlenül az általad egekig magasztalt, "békés Szovjetunió" ugyanúgy lerohanta. Jobban jártunk volna, ha mi is megvárjuk, míg idejönnek, és csak akkor ütünk vissza?)


"Egyébként a magyaroknak lett volna egy köztes megoldás, hogy jelképes (pár száz fős) haderőt küldenek ki, de Horthy és bűntársai nagyon be akartak nyalizni a németeknél."

- A történelem meghazudtolása. Pontosan az volt jelentős külpolitikai siker, hogy a németek által követelt teljes magyar haderő (három hadsereg) helyett "csak" a 2. magyar hadsereget kellett kivezényelni.


"És a kiküldött kontingens önként vállalkozott a feladatra nem pedig kényszerítették őket."

- Ez pedig a kontárságodat bizonyítja, mert én - veled ellentétben - tudom is, hogyan vannak ott a körülmények, és bizony csak az első néhány évben volt elég önkéntes a missziókra. A mostani időkben a kintlévők 90%-a a szerződésben vállalt kötelezettségéből van kint, nem azért, mert jelentkezett. Ugyanis ha nincs elég önkéntes a misszióra, a létszámnak akkor is meg kell lenni, és ilyenkor a kijelölt alakulatok tagjai nem válogathatnak, hogy akarnak-e menni, vagy sem. Ha valamihez nem értesz, ne is szólj hozzá.


"A 6. válaszolónak meg azt tudom mondani, hogy ha valaki relatívizálja Doni katasztrófa és a második világháborús magyar veszteség konkrét számadatait, a tényeket és forrásmunkákat figyelmen kívül hagyva,"

- Hohó, kollega:) Eddig én voltam az, aki konkrét számadatokat, és hozzájuk forrást mutattam fel, és de beszéltél itt bődületes, 200 ezres veszteségekről...


Teljesen elhitelteleníted magadat, nem veszed észre? Hová akarsz még süllyedni emberi mivoltodban?

2012. aug. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon keresztül lehet csak megszerezni meghódítani a jugoszláv államot Hitlernek érdeke volt, h. jugoszlávia ne tudja hátba támadni esetlegesen ne lehessen szövetséges partra szálló bázis ... Görögországot meg Bulgária megkerülésével is elérték ...

egész európa rettegett a német és szovjet csapatoktól és senki se akart az ütköző zónában lenni ... 17ben egyszer már legyőzték a németek az oroszokat most is ezzel számoltak ...

2012. aug. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a magyar páncélosokat és légierőt nem állomásoztatták tartósan megszállt területen ...
2012. aug. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!