Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál a következő "boltcs...

Támogatnál a következő "boltcsere" programot?

Figyelt kérdés

Beengedünk Magyarországra olyan boltokat ahol egy adott ország termékeit árulják ottani áron ottani pénzért és annak az országnak adózik ugyanannyit, amennyi ott az ÁFA, viszont Magyarország is létesít ilyen boltokat külföldön, ahol forinttal kell fizetni, magyar áruk vannak és 27% ÁFA van és Magyarországnak jön a bevétel.



Pl. alakulna Magyarországon egy olyan bolt, ahol angol termékek vannak, csak fonttal lehet fizetni és annyi az ÁFA, mint Angliában, valamint az angol állam kapja ezt meg, viszont cserében Angliában is alakul olyan bolt, ahol magyar termékeket árulnak magyar ÁFÁ-ért, Forintért és a magyar állam nyer belőle.


Szerintem jó dolog lenne, mert anélkül lehetne vásárolgatni mindenféle különlegességet, hogy külföldre utaznál és kölcsönösen segítenék egymást vele az országok. Szívesen látnék ilyenekből Budapesten egy amerikai, egy orosz és egy kínai boltot, de egy német bolt is nagyon jó lenne, meg gondolom a külföldön élő magyarok is szívesen látnának mondjuk Londonban vagy Los Angelesben egy magyar boltot.



2012. aug. 27. 19:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Támogatnád*
2012. aug. 27. 19:42
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem tartom jó ötletnek.

Ezek a boltok már be vannak engedve.

Tesco Auchan Spar DM Lidl stb stb, egyik se magyar.

Ha jönne pl egy angol bolt, ahol kinti áron árulnák a termékeket, szerinted mennyien engedhetnék meg maguknak, hogy ott vásároljanak. Arról nem is beszélve, hogy az árakat még növelne, hogy Forint-Font átváltási költsége.

Mindent meg lehet venni nálunk is, csak meg kell találni a megfelelő boltot. Ugyan így van Angliába is. Ahol van nagyobb magyar közösség, ott találni magyar boltot. Ahol meg nem, ott van lengyel, hasonló az áru választék.

2012. aug. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Gondoltam ilyenre már én is, hogy például a Plodine (HR) jön a COOP (H) meg megy cserébe, persze csak úgy, hogy mind2 állami kézen lenne.
2012. aug. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
20.22-es vagyok, még annyi, hogy csak olyan bolt lehetne ami olyan nemzeté aminek a valutája 40-50Ft-nál olcsóbb átváltásnál van.
2012. aug. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
34%
Kínai van így is annyi mint a szemét...
2012. aug. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"20.22-es vagyok, még annyi, hogy csak olyan bolt lehetne ami olyan nemzeté aminek a valutája 40-50Ft-nál olcsóbb átváltásnál van."


És van a zászlójában piros szín, és a fővárosának nevében van K betű. És az ország vezetője utálja a szerdákat.

2012. aug. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

22.02!


Normális vagy? Szerintem józanodj ki!!!

2012. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, én is ezt akartam írni neked arra, hogy 40-50 Ft legyen az illető ország valutája. Mégis ez mit határoz meg? 1Lat 400, 1Yen meg két forint. Szerinted ez mit jelent?
2012. aug. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a boltcsere dolog egyrészt kivitelezhetetlen, másrészt rengeteg visszaélésre adna okot, harmadrészt értelmetlen is :(

Hogy jutott eszedbe?

2012. aug. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A multik és a közös európai valuta világa közelebb hozza egymáshoz a termékeket úgy, ahogy leírtad.


De a gondolatmeneted nem teljesen hibátlan. A magyar kormány nem fog hozzájárulni, hogy egy külföldi vállalat így ússza meg a hazai adózást.


Majd ha az EU egységes adópolitikát folytat, visszatérhetünk erre.


A másik gond a fizetőeszköz: minek akarnál Magyarországon fonttal fizetni? Csak árfolyamveszteség keletkezne...

2012. aug. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!