Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ebben az esetben...

Gauldoth kérdése:

Szerintetek ebben az esetben tartana valamerre az ország?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk a következő választásokon senki sem ütné meg az ötven százalékot, és csak akkor tudnának megszavazni valamit, ha (kb szerintem így lesz reális a jövóben) valaki+a fidesz illetve a fideszen kívül az összes többi szavazna egy dologra ugyanúgy.


Ebben az esetben lennének kompromisszumok, vagy soha nem lenne egyetlen dolog sem megszavazva?


2012. aug. 27. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ország sorsát ne a parlamentben keresd, hanem a gazdaságban. Nem akkor kerülne jobb helyzetbe az ország ha X vagy Y párt kapná meg a kormányzást, hanem akkor ha az államadósággot sikerülne lefaragni jó 25%-al, hogy ne évi 1000 milliárd legyen a törlesztőrészlet, hanem csak olyan 600 milliárd, az alapkamatot csökkentenék olyan 4%-al, hogy a forint ne inflálódjon olyan mértékben, ha sikerüne sok állampapírt értékesíteni, ha az állam tudna felvásárolni nagyobb, sikeresebb hazai cégek részvényeiből tekintélyesebb mennyiségben, stb. Ha az ilyen dolgok nem mennek jól, akkor lehet akármilyen kormány, nem lesz jobb.
2012. aug. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyan arra,mint most.Az üzlet menne tovább,csak az eladó változna a pultban.
2012. aug. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1. Értékelem a válaszod, de te azt írtad meg, hogy az ország két lábbal áll egy vödör kutyagumiban, és nem arra a kérdésre válaszoltál, hogy lennének e megszavazott lépések. (Nem feltétlenül jók)
2012. aug. 27. 17:02
 4/7 Dick Esmen ***** válasza:
100%
A Fidesz szövetséget kötne a Jobbikkal,és hopp! már meg is van a szükséges százalék.
2012. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudnának dűlőre jutni, és sanszos, hogy újabb választásokat írnának ki valamivel később. Ahogy a görögöknél is. Nem is tudom, hogy egyáltalán nincs törvényben, hogy csak többséggel lehet kormányozni...
2012. aug. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A következő választáson senki nem fogja megütni az 50%-ot de még a 40-et sem nagyon, az új törvénynek hála az MSZp-t kiütötte a Fidesz viszont a Jobbiknak segített így szoros csata lesz, de senki nem foglya elérni a 40%-ot a győztes, úgy 35% körül lesz majd szerintem...
2012. aug. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Remélem. De ez nem a kérdésre válasz:)
2012. aug. 28. 12:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!