Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A globalizmus hogy alakult...

A globalizmus hogy alakult ki, mikor találták ki? És hogy kapcsolódott össze a kapitalizmussal?

Figyelt kérdés
2012. aug. 18. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"A globalizáció elődjének tekinthető a 13. századi Hanza-szövetség, mely az Észak-Európában és a Balti-térségben lévő kereskedővárosokat kapcsol össze. A 16. században a felfedezések és a gyarmatbirodalmak kiépítésével megkezdődött az atlanti kereskedelem. A globalizáció még nagyobb lendületet kapott az ipari forradalom után, sorra létesültek a vasútvonalak, kikötők. Az államok szabadkereskedelmi szerződéseket kötöttek egymás között, létrejött a valuták átválthatóságát biztosító aranyalap. A 20. század utolsó évtizedeiben a kommunikáció és a távközlési eszközök fejlődésével vált teljessé a globalizáció.


Nemzetközi megállapodások vezettek a szabadkereskedelem növekedéséhez, 1947-ben létrejött a GATT, vagyis az Általános Kereskedelmi és Vámtarifa Egyezmény. 1995-ben pedig megalakult a WTO, a Kereskedelmi Világszervezet, melynek célja a nemzetközi kereskedelem liberalizációja volt. A nemzetközi megállapodások mellett fontos szerepe volt még a nemzetközi kereskedelem növekedésében a technikai fejlődésnek, a szállítási és kommunikációs költségek csökkenésének."


Wikipédia

2012. aug. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Minden világuralmi rendszer csak globalista lehet. Így a világuralom igényével egyidős a globalizmus. A globaizmus minden olyan dologgal összekapcsolható, ami nem lokális, így a kapitalizmussal is, tekintve ha érdekei nem lokálisak. Újabban a globalizmus a környezetvédelem zászlaja alatt fut, tekintve hogy a globális környezetvédelmet kiválóan lehet mentesíteni a lokális érdekektől és minden nemzeti vonástól.
2012. aug. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Az összekapcsolódás a szabadkőműves páholyok egyre aktívabb működésének köszönhető csupán.Ma is ezt nyögjük.
2012. aug. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Milyen globalizmusra gondolsz?


A kulturális? A gazdasági?


A globalizmus maga egy zsákutca.

Van sok nemzet és sok érdek, ami egyszerűen nem egyeztethető össze. Így gyakorlatilag nem globalizálódik a világ, hanem homogenizálódik. Az az, a kultúra a nyugati divatdiktátorok kezében, a gazdaság meg a nagytőkések legfelsőbb köreinek a zsebében.

Az az, nem a nemzetek kavalkádja és a sokszínűség lesz a jövő, élénk gazdasági versennyel. Hanem a Német USA Kína vonal kiszolgálása, néhány monopólium és a munkanélküliség, a hihetetlen gazdag szűk elit és az egyre elszegényedőbb mindenki más.


A rendszer nem fenntartható.


Igen, a globalizmus már rég bontogatta a szárnyait, de inkább néhány lokalitás együttműködése ként lehetett értelmezni. A nagy lökést az Amerikai színész Reagen, aki mellesleg elnök is lett okozta a 80as évek elején, amikor a neoliberalizmus szellemét kiengedte a palackból.

Azóta azt a fejlődést amit a II vilhábtól addig a társadalmak kiharcoltak, sikerült elveszteni.

Az a fejlődés amit a globalizmus hozott csak látszat és az árát még csak most kezdjük kifizetni. Hiszen a mesterségesen a hitelekből fenntartott rendszer omolgat és repedezik. A munkanélküliség ami a végét jelenti, hiszen 5 éven belül a fejlett vagy "fejlettebb" országokban meg 2-3× ozódik a munkanélküliek száma.

Ezt a feszültséget képtelen lesz elviselni a rendszer.

2012. aug. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

ma 17:37


Kár, hogy még azzal az egyszerű fogalommal sem vagy tisztában, hogy globalizáció.

2012. aug. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

"ma 17:37


Kár, hogy még azzal az egyszerű fogalommal sem vagy tisztában, hogy globalizáció.



Kár hogy te csak azt a maszlagot eszed amit meg akarnak etetni veled, amikor azt hallod globalizáció!

A te fogalmaid a témáról kb annyi lehet amit a média a fejedbe ver, és önálló a tapasztalatokra épülő logikus elgondolás kb = 0.

2012. aug. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:25


Örülök, hogy mindezt egyetlen mondatomból meg tudtad állapítani. Nem semmi teljesítmény... Ellenben nekem el kellett olvasnom az irományod, mielőtt véleményt formáltam.


"Kár hogy te csak azt a maszlagot eszed amit meg akarnak etetni veled, amikor azt hallod globalizáció!"

Mellesleg KI az, aki meg akar velem bármit is etetni? Világosíts fel, kérlek.

2012. aug. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A globalizmus kb. a nagy földrajzi felfedezésektől alakult ki. A kapitalizmussal pedig úgy függ össze, hogy a korabeli vállalkozó emberek a hajóutak jogi kockázatát társaságok alapításával igyekeztek kiküszöbölni, innen eredeztethetőek a jól bevált korlátolt felelősségű társaságok. Később a kereskedelmet is társaságok bonyolították le.
2012. aug. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A globalizáció a technika fejlődése miatt alakult ki, tehát a mérnökök a hibásak (nem a cionista meg hasonló összeesküvés). A modern hajók, kamionok, repülők, a viszonylag olcsó kőolaj biztosítja az áruk és az emberek szabad, gyors mozgását a világban.
2012. aug. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

""Örülök, hogy mindezt egyetlen mondatomból meg tudtad állapítani. Nem semmi teljesítmény... Ellenben nekem el kellett olvasnom az irományod, mielőtt véleményt formáltam.



Nyilván igazad van.

Majd az Usa társadalma meg a németek fognak magyarul meg szlávul stb tanulni, és a szokásainkat elsajátítani.

Ahogy az is nyilvánvaló hogy a nagytőke akik egyedül nyertek ezen az egészen "elhanyagolgató kevés kivételt leszámítva a társadalmi léptékben" majd megváltozik és a globalizmus adta előnyeit szétosztja a társadalom tagjai között!


Remélem kiérzed az iróniát!

2012. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!