Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gazdasági globalizmus...

A gazdasági globalizmus becsődőlt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem csődölt az be, csak ilyen rendes működés közben, amit most látsz. Nem csődölt be egyáltalán, nagyon jól működik, sok profitot termel azok számára akik kitalálták, és működtetik.


Mindössze te nem tartozol ezek közé, de ez őket nem érdekli.

2011. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Helmet válasza:


Akkor nem ők okozták a válságot.


És te elhiszed hogy az ingatlanpiac?


Nem esett vissza a terjeszkedésük, nem lázonganak ellenük mindenütt a világon?

2011. nov. 7. 15:03
 3/7 asmosys ***** válasza:
Ebben a formában megmutatkoztak a gyengéi. Alapvetően törvényszerű ez az irány, de sok részlet átdolgozásra szorul.
2011. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hiszen egyre több a világon a milliomos, milliárdos ember Kínában is, és Európában is.

Valahogy úgy működik ez, hogy Európa gazdagjainak szükségük volt a hatalmas kínai piacra, cserébe beengadték a kínai árút az európai piacra.

Ezért Európa gazdagjai vastagon keresnek a kínába eladott európai termékeken, a kínai gazdagok pedig jól profitálnak azon, hogy olcsón idehozhatják Európába a szemetüket.

Ezért egyre több a gazdag ember itt is, és ott is.

Ennek azonban az a mellékhatása, hogy az európai termelés nagyobb része nem versenyképes a kínai termelési formával, a tömegtermeléssel, az alacsony kínai bérekkel. Ezért lassan elszegényedik.

Ez persze nem baj, mert legalább mégnagyobb piac nyílik az olcsó kínai tömegtermékeknek. A profit így kínában egyre nő, egyre többeknek lesz pénzük például drága német ipari termékeket venni, ami pedig a németeknek jó.

Nekünk persze ez nem jó, de ez senkit nem érdekel...

2011. nov. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Helmet válasza:



Ez egy nagyon leegyszrűsített folyamat.

A valóságban a németek is nagyon ráfaragtak a globalizációra, és csak az euro segítségével tudnak versenyképesek maradni, hiszen a valutájuk nem kell felértékelni. Arról nem is beszélve hogy a globalizmus miatt adósodott el a világ, hiszen a 90 es évek végétől már csak hitelekkel tudták fenntartani a renszer alapját, a folyamatos növekedést.


Az erősgazdaságú országok csak most fognak még nagyot koppanni, hiszen az elmúlt évek protekcionizmusát ezután kell megfizetni, és a nem működő rendszerek "Eu, euro" fenntartására iszonyú pénzeket kell költeniük, úgy hogy gyakorlatilag nem lesz növekedés. Kína!! Kína a legnagyobb lufi hiszen a növekedését csak az alacsonyan tartott valutájával képes fenntartani, ami nagyon törékeny.


És itt nem akarok kitérni a reálháttére, az az pld a túloptimalizált üzemméretről ami a recesszió hatása miatt élessé válhat sok világcég esetén, ami újabb fogyasztás csökkenési hullámokat gerjeszt Stb stb.


Az az, a paradigma váltást nem akarják a mai "urak" de ha fent akarják tartani a mai rendszert abba is belebuknak csak lassabban.

2011. nov. 7. 15:26
 6/7 anonim ***** válasza:

1. A gazdasági globalizációt nem kitalálták, hanem van. Nem azért, mert mert bárki is akarta, hanem azért, mert ilyen a természet törvénye.


A főniciaiaknak Örményországból Frankhonba vinni az árut több hónapig tartott. Ennyi ideig, legfeljebb selymet lehet vinni, tejfölt nem. Ma Tokióból, New Yorkba a tejfölt is el lehet vinni, reggel fejnek, délre feldolgozták, este lehet enni. A mai technikai fejlettség mellett bármit bárhonnan bárhová el lehet vinni, és ha igény van rá, el is viszik. Ettől van globalizmus. A főniciaiak hiába találták volna fel, akkor se lett volna.


2. A globális gazdaság ugyanolyan, mint a lokális, csak sokkal több mindent kell figyelembe venni. Ha csak a magyar gazdaságban gondolkodom, akkor mondjuk ruha előállításához csak a magyar gyapjú, len, stb. termelést és a könnyűipart kell áttekintenem, tudom ,hogy az árak nagyjából egyformák, kiszámolom, megéri-e. Ha globálisan gondolkodom, az egész világ ugyanilyen termeléséhez (a szállítási költségeket is beleszámítva) kell viszonyítanom, a vevőkört is így kell néznem. Ebből az következik, hogy figyelembe kell vennem a rendkívül eltérő fejlettségi viszonyokat, és aszerint terveznem. Szerintem Németország most pont ezt teszi. Magyarország meg úgy tesz, mintha ilyen nem lenne, sőt, harcol ellene. Abszolút biztos, hogy bele fog bukni.


3. A csőd nem attól van, hogy észrevesszük, hanem a hibás gazdaságpolitikától. Az angolszász országok az egész világon kereskedtek, a fogyasztható árú nem érdekes, mert elhasználják, jövőre újat kell előállítani. De amit ingatlannak neveznek, az nem fogy el, csak az a kérdés, kinek a kezén van. Ásványkincsek, erdők, jó üdülőhelyek, mind nem mindegy, ki birtokolja. Itt az árak aszerint változnak, mennyi a kínálat és kereslet, tehát úgy lehet olcsón venni, ha azt mondom, mondjuk üdülőtelekből nagyon sok van. De ez nem igaz. Ha tehát fiktív ingatlanokkal kereskedek, egyszer csak valaki építeni akar rájuk, bányászni, stb. Akkor kiderül, hogy nincs. Ez történt 3 éve. Igazából nem attól lett a baj, hogy ez kiderült, hanem abból, hogy ezután senki se hitt el semmit. Vagyis megbénult a piac, mert a kereskedéshez kell bizalom is. És ettől leállt a termelés. A hazudozásnak még nincs vége. A görögök is azt hazudták, jó a termelésük, kicsi az adósságuk. Vagyis a csőd akkor szűnik meg, ha annyira lecsökken a hazudozás, hogy az emberek, cégek elkezdik elhinni, amit mond a másik. Akkor beindul a piac.

Ezt úgy lehet elérni, hogy akit rajtakapnak, megbüntetik. Nem hagyják elúszni, de azt kell csinálnia, amit mondanak. Ez történik Görögországgal, mert ők euroövezetben vannak. Ha Magyarország veszélyezteti a piacot akkor, Magyarországot is kényszeríteni fogják. Ez egyelőre nem történik, mert annyira lényegtelenek vagyunk. De még megtörténhet - és ezt kizárólag magunknak köszönhetjük, nem a nemzetközi összeesküvésnek.

2011. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

""1. A gazdasági globalizációt nem kitalálták, hanem van. Nem azért, mert mert bárki is akarta, hanem azért, mert ilyen a természet törvénye.


Ohh, ne mondod komolyan! Hogy csak úgy van.

A neoliberalizmus előretörése, a dereguláció, hogy az állam nem szólhat bele a lokális érdekek képviseletébe.

Hogy a nagytőke korrupt piacszerzéseinek a hatásai vezettek a monopól nagytőke globális térhódításához.

Az nem egy természetes folyamat.

A természetben minden falka "kozosség" lokalitás" védi a saját érdekeil, és nem szolgáltatja ki magát a pénzhatalmi rendszereknek!


""A főniciaiaknak Örményországból Frankhonba vinni az árut több hónapig tartott. Ennyi ideig, legfeljebb selymet lehet vinni, tejfölt nem. Ma Tokióból, New Yorkba a tejfölt is el lehet vinni, reggel fejnek, délre feldolgozták, este lehet enni. A mai technikai fejlettség mellett bármit bárhonnan bárhová el lehet vinni, és ha igény van rá, el is viszik. Ettől van globalizmus. A főniciaiak hiába találták volna fel, akkor se lett volna.


Ha ez ennyire egyszerű volna.

Sajnos te lenézed azokat akik nagyban játszák a globalizmus nevű játékformákat.

Szerinted egy a mi adottságainkkal rendelkező ország hogy juthat odáig, hogy az alacsony bérek ellenére az addig fő gazdaságilag előnyös környezetben is versenyképtelen lett!


Egyszerű.


Egy gazdasági szerkezet sok szinergiából és egymásra épülő elemből alakúl ki. Az az, ha a rendszert megbontjuk, akkor a végeredmény hogy gazdaságtalan termékek jönnek ki. Ez a mezőgazdaságra fokozottan igaz.

És ha megnézed, nem nagy befektetés kellett hogy a piacainkat a globális cégek uralják. Elég volt csak az ipari jellegű termékek termelését tönkretenni, valami kerülő úton.


""2. A globális gazdaság ugyanolyan, mint a lokális, csak sokkal több mindent kell figyelembe venni. Ha csak a magyar gazdaságban gondolkodom, akkor mondjuk ruha előállításához csak a magyar gyapjú, len, stb. termelést és a könnyűipart kell áttekintenem, tudom ,hogy az árak nagyjából egyformák, kiszámolom, megéri-e. Ha globálisan gondolkodom, az egész világ ugyanilyen termeléséhez (a szállítási költségeket is beleszámítva) kell viszonyítanom, a vevőkört is így kell néznem.


Akkor most leírom hogy működik a valós textíl ipar!


Van egy angol vagy német, esetleg amerikai millás, aki kiviszi a termelését az adott országból. " ezzel elindúl a folyamat, az az nő a munkanélküliség, amit ha hitech beruházásokkal pótolnak akkor semmi baj"

Kínában, Índiában, vagy valamely Nílus menti Afrikai országban, éhbérért gyerekmunkával, a természetvédelmi törvények teljes figyelmenkívűl hagyásával, termelik az alapanyagot, eékerűlve szinte minden adót és járulékot, a szociális problémákkal messze nem foglalkozva.

Azztán, "mivel az ipar már a fejletlen országokban is más téma" az adókat stb megkerűlve nemzetközi Eu s vizeken hajózva szintén távolkeleti asszonyokkal napi 12-14 órában varratják a ruhákat.

Aztán már csak egy offshore cég kell aki pecsétel és már is a Józsefvárosi piacon találod a terméket, sőt ma már ajó hamisítványokat az üzletekben is.


"Persze ez is túl nőtt a nyurakon, és már ők sem képesek ellenőrízni, mert már a kínaiak maguk szakállukra is csinálják, és elszabadúlt egy ellenőrízhetettlen piac."


A vicc az hogy ezek az angol ural a saját hazájukba viszik vissza a termékeiket,miközben ott szüntetik meg a munkahelyeket. Ami azt jelenti hogy a rendszer fenntarthatatlan, ha csak !!! Nem jönnek létre magasabb hitech gyárak ahol képzettebb munkaerőt alkalmazhatnak.

A baj ezzel hogy ehez idő kell, hiszen egy kissebb hozzáadott értékű mukára alkalmas személy átképzési üteme

társadalmi méretekben sokkal hosszabb mint a nagytőke mozgása. De ez sem volt baj,hiszen mg hitelből fenn lehetett tartani az egyensúlyt semmi baj nem volt.


""Ebből az következik, hogy figyelembe kell vennem a rendkívül eltérő fejlettségi viszonyokat, és aszerint terveznem. Szerintem Németország most pont ezt teszi.


Hát persze!

A németek azért kűzdenek az euro övezet egybentartásán, mert így mesterségesen alacsony szinten tudják tartani a valutájukat, hiszen a fejlettlenebb országokk lerontják.

Azogy az Eu is csak nekik és néhán régi még közöspiaci országnak tesz csak jót, hiszen pld a német tőkén gyártott termékek a magyar polcokon, triplán hoznak neki hasznokat.


""Magyarország meg úgy tesz, mintha ilyen nem lenne, sőt, harcol ellene. Abszolút biztos, hogy bele fog bukni.


Mit tehet Magyarország?

Nincs bánykincsünk, az az , az iparban csak alacsony hozzáadott értékű összeszerelők lehetünk, mivel tőkénk sincs. Ami lehetséges lenne azokra a piacokra meg rég rátették a kezeiket.


A mezőgazdaság, nem piaci alapon hanem kvóták álltal irányítva működik, természetesen a nagyok érdekében.

Hiszen egy német gazda holtudna az ő éghajlati és munkabérei mellett versenyezni velümk.


De akkor persze magasabb lenne az élelmiszer ár.

" a globalimus visszahúzódása miatt, tapasztalható is"

Így kevesebb jutna ipari termékekre, ami szintén a németeknek ártana.


És csodálkozol hogy minden út a nagytőkés impériumokba fut össze? És hogy a globalizmus csak nekik jó?

Mert tudod a II vilháb után a tőke és a munkaerő ki volt egyensúlyozva, és a neoliberalizmus által megerősödött globalizmus ezt a harmóniát törölte el.


3. A csőd nem attól van, hogy észrevesszük, hanem a hibás gazdaságpolitikától. Az angolszász országok az egész világon kereskedtek, a fogyasztható árú nem érdekes, mert elhasználják, jövőre újat kell előállítani. De amit ingatlannak neveznek, az nem fogy el, csak az a kérdés, kinek a kezén van. Ásványkincsek, erdők, jó üdülőhelyek, mind nem mindegy, ki birtokolja. Itt az árak aszerint változnak, mennyi a kínálat és kereslet, tehát úgy lehet olcsón venni, ha azt mondom, mondjuk üdülőtelekből nagyon sok van. De ez nem igaz. Ha tehát fiktív ingatlanokkal kereskedek, egyszer csak valaki építeni akar rájuk, bányászni, stb. Akkor kiderül, hogy nincs. Ez történt 3 éve. Igazából nem attól lett a baj, hogy ez kiderült, hanem abból, hogy ezután senki se hitt el semmit. Vagyis megbénult a piac, mert a kereskedéshez kell bizalom is. És ettől leállt a termelés. A hazudozásnak még nincs vége. A görögök is azt hazudták, jó a termelésük, kicsi az adósságuk. Vagyis a csőd akkor szűnik meg, ha annyira lecsökken a hazudozás, hogy az emberek, cégek elkezdik elhinni, amit mond a másik. Akkor beindul a piac.

Ezt úgy lehet elérni, hogy akit rajtakapnak, megbüntetik. Nem hagyják elúszni, de azt kell csinálnia, amit mondanak. Ez történik Görögországgal, mert ők euroövezetben vannak. Ha Magyarország veszélyezteti a piacot akkor, Magyarországot is kényszeríteni fogják. Ez egyelőre nem történik, mert annyira lényegtelenek vagyunk. De még megtörténhet - és ezt kizárólag magunknak köszönhetjük, nem a nemzetközi összeesküvésnek.

2011. nov. 7. 16:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!