Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen pozitívumai vannak a...

Milyen pozitívumai vannak a választások előtti regisztrációnak?

Figyelt kérdés
Az ún. láncszavazás megszüntetésén kívül nem találok egyéb pozitívumot. Ti tudtok még?

2012. aug. 14. 16:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%

Ez egyfajta műveltségi cenzus.

Agyi kapacitás cenzus.

Ha tudod, hogy akarsz szavazni, képes is vagy arra, hogy regisztrád magad, akkor szavazhatsz, aki erre képtelen az ne szavazzon. Így nem egy sörért odaszállított láncszavazók döntik el az ország sorsát.

2012. aug. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
A Jobbiknak volt/van egy konkrét javaslata, ami az "agyi kapacitáshoz" kapcsolódik: ők szeretnék bevezetni, hogy csak azok szavazhassanak, akiknek megvan a min. 8 osztályuk.
2012. aug. 15. 00:15
 13/20 anonim ***** válasza:

Persze és direkt megnehezítik a maguk dolgát hogy dupla annyiért vesztegethessenek. Végülis az emberekért vannak nem?



Az új választási rendszer miatt,nem is lesz szerintem a vásárolgatásra szükség.

2012. aug. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem én 8. osztályos koromban sokkal okosabb voltam már, mint ma sok Jobbikos.
2012. aug. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%

viktor felméri milyen szavazóréteg lesz

ha sok a nyugdíjas nyugdíjt emel

ha sok a pályakezdő kedvezményt ad

ha sok a középkorú adócsökkenést ad


semmi csel nincs ebben

ezt hívják a választás manipulációjának

foggal körömmel ragaszkodik a posztjához és nincs ki megállítsa

ha törvénybe ütközik módosítja a törvényt

ha alkotmányellenes megváltoztatja az alkotmányt

most komolyan eddig is ezt csinálta ez után meg főleg mert a cigány egyre pofátlanabb ha nem verik orrba

2012. aug. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
44%

Hát pár dolgot én is hozzáfűznék.

Először is, a választási csalások kiszűrésében segíthet.

Aztán tudatosságot is elvár az állampolgártól. Ha valakinek fontos a politika, fontos hogy döntsön az ország sorsa felől, akkor nem hiszem el, hogy ne lenne benne annyi tudatosság, hogy regisztrálja magát.

Én nem látom olyan rossznak, mint sokan mondják. Aki tájékozódik és rendszeresen utána néz dolgoknak az úgyis tudja, mikor kell regisztrálni. Ezzel egyébként kikerülhető, hogy az utolsó pillanatban valaki bedob valami hazugságot, ami miatt sok bizonytalan is szavaz majd, majd a választás után kiderül, hogy kacsa hír volt, és akkor már késő bánat...

Nem értem, miért a Fideszt hozná ez feltétlenül előnybe. Ha valaki baloldali, és lelkes baloldali az úgyis regisztrálja magát, és elmegy szavazni. Akit meg nem érdekelt eddig a dolog azt ezután sem fogja.

Elismerem, hogy kicsi kényelmetlenség, de azért egy tájékozott embernek illik tudnia legalább azt, hogy szavazni fog. Aki pedig nem néz utána a dolgoknak, és nem regisztrálja magát, az honnan is tudná eldönteni, kire szavazzon? Aki többet ígér? Ugyan már... Szerintem elvárható a tudatos politikai aktivitás és választói magatartás. Eddig pont ez hiányoltuk, most pedig mindjárt tiltakoznánk, amikor előjön egy olyan terv, ami nagyobb aktivitást vár el tőlünk?

2012. aug. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
44%
Komolyan nem értem, miért kellett lepontozni. Szerintem aki képtelen elmenni a regisztrációra, az választáson se akarjon részt venni, ennyi. Aki meg lepontozott kapja be, nem ezért írtam ennyit.
2012. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek Chrisopherrel, igazából ezek nem stabil indokok, hogy miért lenne annyira sz.r..

Komolyan nem értem. Legalább nem veszik majd meg a romák szavazatait az utolsó napokban.

2012. szept. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
USÁ-ban is van regisztrálás szavazáshoz, nem mi találtuk fel.
2012. szept. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Crisopher, maximálisan osztom a véleményed. Azok kiszűrése a cél, akik maguk sem tudják mit akarnak, és ha ez nem lenne, akkor vagy elmennének szavazni vagy nem, attól függően melyik lábbal keltek fel, illetve ha el is mennek, akkoris attól függően szavaznak, hogy amelyik lábukon keltek, azon a kislábujjukban volt e reggel görcs vagy nem. Az ilyenek tényleg jobb ha nem szólnak bele egy ország életébe, mikor a sajátmaguknak sem urai.
2012. szept. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!