Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van-e ma Magyarországon...

Van-e ma Magyarországon egyházellenesség?

Figyelt kérdés
Akár a katolikus, akár a többi egyház ellen. Gyakorlati példákat és személyes véleményeket, vallomásokat is szívesen fogadok.
2009. júl. 21. 17:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
59%

Van hát, és főleg a katolikusok ellen. Elég csak ezt az oldalt elolvasni.

Legtöbbször az egyház múltbeli "bűneiről" esik szó.

Történész szakon végeztem, azért annyit elmondhatok, hogy a "sötét középkor" nem egészen úgy volt sokszor, ahogy ma az átlagember gondolja, és nem lehet egy kézlegyintéssel elintézni sem a keresztes háborúkat, sem az inkvizíciót; ostobán egyszerűsít aki ezt teszi.

Amúgy meg mit is várunk? 50 év komcsi nevelés után? Ne várjunk túl sokat.

Arról nem is beszélve hogy most az amerikanizmus is ugyanezt teszi. A modern felvilágosult ember, ez az öntudatos büszke majom, aki már megalázásnak veszi ha le kell térdelni Isten előtt; ugyanakkor a legprimitívebb babonáknak hódol, horoszkópokat olvas, mágiát gyakorol, spiritiszta szeánszokra megy.....Hát gratulálok, tényleg fejlődünk:S

Amelllett azt sem kéne elfelejteni, hogy magyarok vagyunk! ÉS nekünk a keresztény egyházak előtt is (ha már vkinek annyira unszimpatikusak az egyházak -> hozzáteszem, a jelenlegi viselkedésük nekem is az, de ettől nem az egész egyház romlott!), szóval 1000 előtt is megvolt a gyönyörű ősvallásunk, Boldogasszony-kultuszunk, a világ talán egyik első monoteista népe voltunk!

Amikor az istenhitet dobjuk el, akkor őseink hagyatékát dobjuk el. Elég szomorú látni, ahogy ebbe az irányba tántorog, egyékbént teljesen értelmes és jobb sorsra való honfitársunk....

2009. júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

most nem azért, de köszönhetünk a vallásosságnak vmit?!?!

csak a normális gondolkodást és az embereket akarja befolyásolni

2009. júl. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
8%
15:55 - Például azt a rengeteg művészeti alkotást mind építészeti, mind festészeti, mind zenei, irodalmi téren, ami a vallások nélkül nem születhetett volna meg, és emberek tömegei csodálják ezeket a műveket, nézik vagy hallgatják szívesen. Filmek, amik ezekre épültek, Jézus Krisztus szupersztár, csak hogy egyet mondjak, a vallásokból (nem csak a kereszténységből) rengeteg alkotó merített, könyvben pl. a Quo Vadis, vagy színházban Az ember tragédiája, filmben az Apácashow 1-2, és a zenéik, a gospel (amit én is művelek 10 éve már), az egyházi komolyzene, az orgonazene úgy egyáltalán (ismerek olyant, aki bár nem vallásos, de az orgonazenét nagyon szereti), a Gospel fesztivál Solymáron (idén 9. alkalommal kerül megrendezésre)... Nem férne ki, ha mindent felsorolnék.
2009. júl. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
49%

én fordítva látom

szerintem az egyházak rettenetesen agresszívek

adópénzből élnek, mégis hátbaszúrják azt aki nekik enni ad, mert hatalmat akarnak

és óh hányszor hallottam pap szájából misén, hogy aki nem hisz istenben az komcsi, és takarodjon ki a templomból

persze én nem haragszom rájuk, mert egyszer úgyis számot kell adniuk erről

2009. júl. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
54%

01:02 - Ne általánosíts, attól, hogy vannak rosszak, még nem az egész rossz. És ezek, akikről te beszélsz, nem igaz hívők, csak álszentek, és nekik Isten előtt is el kell majd számolniuk szépen, hogy visszaéltek a hatalmukkal, hidd el, nem fognak dicséretet kapni.


Én Böjte Csabát látom, és Teréz anyát, meg Árpád-házi Szent Erzsébetet és Batthyány-Strattmann Lászlót, és a Bolyki Brotherst, és a hozzájuk hasonlókat. Számomra ők az igazi hívők és igazi keresztények. Az egyházellenesség amiatt van, hogy őket az egyházellenes emberek nem hajlandók észrevenni, pedig ott vannak az orruk előtt.

Van egy jó példabeszéd, a szegény koldus és a gazdag ember, aki nem szánja meg a koldust, aztán a szegény a mennybe kerül, a gazdag meg nem, és akkor jön rá, hogy nagyot tévedett életében, és kéri, hogy küldjék vissza a szegény koldust, hogy legalább a rokonai megtérjenek, de azt mondják neki, hogy vannak nekik élők is, akik a jó útra terelhetik őket, ha rájuk nem hallgatnak, egy visszatérő halottra se hallgatnának. Na, hát nekünk itt van ez a sok hiteles jó példa, de ha a kötekedőknek ők nem elég bizonyíték, hogy ők az igaziak, és nem a rossz példát mutatók, akkor nem győzné meg őket semmi.

2009. júl. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%

jééé egy igazi kis Picasso xD

isten márpedig nem létezik...

hozz rá vmi bizonyítékot, addigis pedig ásd el magad

2009. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
59%

és ha nem létezik na akkor mivan, nagyokos? attól még a kultúránk része, attól még erkölcsi tartást ad; hogy pl. ne úgy viselkedjünk mint az állatok...egyékbént meg nem az volt a kérdés h Isten létezik-e vagy nem....

De ha már itt tartunk, te meg bizonyítsd be azt, hogy a halál után nincsen tudat vagy lélek! Bizonyítsd be! Te ugyanúgy nem vagy képes rá!


Hungarista keresztény üdvözlettel minden ateistának...

2009. júl. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
41%
köszönjük emese..
2009. júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem jelentős egyházellenesség van Magyarországon mind a média mind az állam részről.Főleg a történelmi egyházak ellen de főleg a katolikus egyházzal szemben.Csak egy példát hagy említsek

Gyurcsány Ferenc: "Lehet, hogy valaki azt gondolja, ez Mária országa, de ahogy látom, Mária a kezét mindenképpen levette róla, és csak mi vagyunk itt, mi tudjuk formálni."

Ez a gusztustalan mondat amelyet ő elmondott sajnos jól jellemzi a baliberális kormány egyházellenességét.

Ők csupán azzal a különbséggel csinálják ,hogy jól fölhasználják a médiát(HETEK,168óra,Népszabadság)ahhoz ,hogy negatív képet mutassanak be az egyházakról.Hozzáteszem a mai törvénykezéshez sincs semmi köze keresztény kultúránkhoz(bejegyzett élettársi kapcsolat azonos neműeknek).Hangsúlyoznom kell még a hazai televíziót is.Az egyházi műsorokat már nem nagyon súgároznak(kivétel vasárnap M1,M2,) helyette a búlvárhíreket rakják előrébb.

2009. aug. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs egyházellenesség. Ha egy egyház politizálni kezd, akkor az ellene fordulók nem az egyház, hanem a politikai nézetei ellen fordulnak. Suszter a kaptafánál...
2010. okt. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!