Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják néhányan a...

Miért gondolják néhányan a mai napig Magyarországon, hogy Szálasi jó ember volt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos a szélsőjobbnál ez bevett szisztéma.Én sem értem igazán,de kellenek a hősök.Szálasi csak bábu volt a németek kezében.Az országot hála neki még inkább a földdel tették egyenlővé.Azonban nem olyan "diktátorként" kell rá tekinteni,mint egy Ceausescu-ra.Ő nem volt egy analfabéta cipész inas.A bíróság előtt is megcsillogtatta már-már pszichotikus intelligenciáját.De ő csak egy meghasonlott kor hamis hőse nem más.
2012. aug. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Általánosban volt egy határozott véleményem a történelmünkről ... azt rendre leadták megtanultam, jó voltam, nem voltak kérdéseim ...

Mostanra rengeteget olvastam, kutakodtam és már azt kell h. mondjam rájöttem, h. semmit se tudok ... Még a mai kor történéseit se tudjuk egyértelműen feldolgozni, mit miért csinálnak ...

2012. aug. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minél többet tudsz idővel rájössz,hogy mennyire is kevese.Valóban ellentmondásos helyzet.
2012. aug. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Miért nem az volt?
2012. aug. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Nehéz úgy megítélni egy politikust, hogy jó vagy rossz ember volt. Az én szememben háborúban akkor számít egy vezető vagy államférfi értékesnek, ha az ország és a nemzete érdekét a saját ideológiája elé helyezi, amikor a helyzet megkívánja. A második világháború végóráiban Szálasi szemében az eszme elvakította a valóságot, ezáltal a megsemmisülés szélére sodorta a nemzetét. Mindazonáltal ő hitt abban, hogy jót cselekszik, de nem volt racionális ítélőképessége. Emiatt nem is tartom intelligens vezetőnek.
2012. aug. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
semmi nem fekete vagy fehér
2012. aug. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem téveszted össze Szálasi-t Horthy-val?

Vannak jobbikos ismerőseim, de még egyszer se hallottam őket Szálasiról beszélni. Horthyról viszont gyakran beszélnek "hősként".

Amivel annyiban egyetértek, hogy sikerült rendbe tenni az országot az 1 vh. után, és akadályozta, késleltette a magyar zsidók deportálását, a zsidó törvényeket, amíg a nácik lenem váltották. Nem segített Hitlernek lerohanni Csehszlovákiát, Lengyelországot.

Viszont igazi arisztokrata volt és habár érdekelhette az ország egész népe, a kis ember kevésbé érdekelte. De ez az akkori korban, főleg ha Angliához hasonlítjuk, nem volt feltűnő.

2012. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező ! Sajnos ebben szerepet játszik az is, hogy a mai nemzeti érzelmű fiatalok elkeseredettek és nem kicsit tudatlanok, már elnézést, tisztelet a kivételnek ! A dolog lényege az, hogy Szálasi nem csinált mást a hat hónapig tartó álmokfutása alatt mint kiszolgáltatta a Hazánkat a náciknak! Ekkor vitték el az aranytartalékunkat, az arisztokraták vagyonát, tönkre vágták az infrastruktúrát stb. Na most ez a mai fiatalok egy igen kevés részének ikon! Csak azért mert " Hitler bízott benne, és nagyra tartotta". Ami szintén nagy történelmi csúsztatás, hiszen a Margaretha offenzívában vitéz Imrédy Béla volt kijelölve kormányfőnek, akit a Főméltóságú úr nem nevezett ki! Az az Imrédy Béla akinek az egyik dédanyja zsidó származású(!) volt, az az Imrédy Béla aki felszólalt a nemzet vagyonának nyílt elrablása miatt!

Ahhoz pedig nem kell nagy történésznek lenni, hogy lássuk a nyilasok ugyanazt skandálták mint a kommunisták, nyíltan megakarták dönteni az államrendet és egy életképtelen falanszter jellegű rendszert akartak bevezetni(ahol az is meg lett volna szabva, hogy ki milyen ruhát vehessen fel stb) . Horthy Miklós és a konzervatív politikai elit pont ezért nevezte a saját berkein belül őket "zöld bolsevikoknak". Az meg már a dolog pikáns része, hogy Szálasi a kivégzése előtt Rákosival akart egyezkedni, és a nyilas rezsim belügyminiszterének Vajna Gábornak a felesége zsidó származású volt.

Azt meg kikérem a Főméltóságú Úr nevében, hogy ezzel a bukott katonatiszttel egy lapon emlegesse akárki, mert Horthy egy rommá gyalázott országot épített fel és tett középhatalommá míg Szálasi ezt hat hónap alatt kiárusította "elvtársiasságból" .

2012. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!