Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti nem unjátok még az örökös...

Ti nem unjátok még az örökös vitázást itt a politika topikban?

Figyelt kérdés
Régen sokat jártam ide de komolyan mondom, mióta nem járok sokkal nyugodtabb az életem:D Valaki feltesz egy kérdést és utána valahogy mindig eljutnak az emberek a gyűlölködéshez egymás szidásához, mindenki le van pontozva... Van ennek értelme? Miért nem tisztelik egymás véleményét az emberek?
2012. aug. 10. 22:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
pedig igenis jó dolog vitázni, rávilágítunk a másik fél hibáira. Az már más dolog, hogy ezt nem viselik el, vagy hogy baromság amit írnak :D
2012. aug. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Vitázni szeretek, vitatkozni annál kevésbé. Amúgy régebben tényleg sokkal normálisabb volt itt a légkör. 3 évvel ezelőtt még írhattam olyan válaszokat, amiben szerepeltek a "Jobbik" és "Kuruc" szavak, pozitív és negatív megítélésben is, amire 100%-ot kaptam - vagyis mindenki, aki olvasta elfogadta a véleményemet. Na ez az, ami most már teljességgel esélytelen.
2012. aug. 11. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%

Nem. Szerintem buta az az ember, aki nem szeret vagy nem tud vitatkozni. Nem is értem, hogy mi ezzel a probléma, meg hogy te miért érzed magad jobban viták nélkül. Persze a stílus, a színvonal nem mindig megfelelő, de szerintem ez se olyan olyan katasztrofális ezen az oldalon. Nem kell menekülni a vitáktól, attól nem lesz jobb az élet, sőt a fejlődést gátolja.


Egyébként ma sajnos ez a trend a nagypolitikában is, hogy ne vitatkozzunk, majd a "Nagy Centrális Erőtér" megmondja, hogy mi van, mivel kell egyetérteni. Hát szerintem ez egy nagyon borzalmas világ, és már látszanak is a lesújtó eredményei az ország tovább leszakadásában, elnyomorodásában és elszigetelődésében.

2012. aug. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Vitatkozni szoktam máshol is. De ez egy olyan vita aminek nincs vége. It sosem fogok meggyôzni senkit mert mindenki a maga igazát fújja
2012. aug. 11. 10:58
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem is a meggyőzés a lényeg, hanem a gondolatcsere. Ez is fejleszti a gondolkodást. Aki szereti az itteni írást, az szerintem nem eredményorientáltan nézi ezt, hanem folyamatorientáltan. Én sose akarok egy konkrét embert meggyőzni, ez legfeljebb mellékesen történhet nagyritkán. Talán abban bízom valamennyire, hogy az az szemlélet, ami megjelenik a válaszaimban, hosszabb távon azért hatni tud. És ennek tapasztalom is a jeleit. Én mindig nyírtam itt a FIDESZ-t, akkor is amikor még sokan védték, sokan reménykedtek. Ma már evidenciának tűnik, hogy tönkretették a demokráciát és a gazdasági fejlődést is. Nem mondom, hogy ezt nekem köszönhetően ismerték fel az emberek, de egy pici részem lehetett benne.
2012. aug. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A vita nem egyéb, mint gondolkodás. Meggondolni, értelmezni az aktuálisan történő eseményeket, megismerni mások véleményét ugyanerről annak érdekében, hogy szélesedjen a látókörünk. Kifejteni saját nézőpontunkat a dologról. A beszélgetés során felmerülő új szempontokat beépíteni saját véleményünkbe, vagy éppen elvetni azt.


Vannak, akik mindezt nem szeretik tenni, mert nincs véleményük, vagy nem tudnak új gondolatot befogadni, arra reagálni. Közülük néhányan emiatt visszahúzódóak lesznek, mások az álláspontjukat - gondolat helyett - erővel akarják érvényesíteni. Egyik sem viszi előbbre a világot.


A politika a mindennapi események szűkebb és tágabb sora, persze hogy nem lesz vége, hiszen az az élet végét jelentené. Viszont egy-egy konkrét eseménynek lehet vége, akár, mert már nem aktuális, akár, mert megoldódott.

2012. aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. aug. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Pro Patria ***** válasza:
100%

Kedves 00:09-es válaszoló!


Ehhez képest én egy kezemen meg tudnám számolni, hány komolyanvehető kritikát olvastam itt az ilyen-olyan "isták"-tól, a sárdobálások és köpködések között. Hogy mennyire levegőben lóg minden, azt az is mutatja, hogy én 5 perc alatt súlyosabb ellenvélemény tudnék írni a kormányról, mint itt a fórumozók nagy része, noha jórészt pozitívnak értékelem. Ahhoz is ész kell, hogy valaki szidni tudjon.

2012. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Dick Esmen ***** válasza:
Vita nélkül hogyan győzhetnénk meg az egyik embert a másik véleményről?Na persze nem beleszámítva ebbe azokat akik szemellenzősök és mindig ugyanazt hajtogatják.
2012. aug. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az értelmes vitával semmi baj, de ez a topik tele van trollokkal, és kisebbségi komplexusos szerencsétlenekkel, akik itt érzik sikeresnek maguknak, hogy jól beszólnak valakinek (lehet ez az egyetlen öröme az életben).

De ami szomorú, hogy a moderátorok, meg sem próbálnak változtatni ezen, aki persze zsidózik az egyből repül, de miért nem lehet kirepíteni azokat, akik nem zsidóznak ugyan, de állandóan személyeskednek, mindenkit lehülyéznek, aki nem ért egyet vele, stb? Szóval azért a moderátorok felelőssége is benne van, hogy ilyen lett ez a topik, amilyen.

2012. aug. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!