Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A meleg aktivisták mi jogon...

A meleg aktivisták mi jogon sajátítják ki a szivárványt a jelképüknek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok homofób, de ez azért egy kicsit zavaró hogy manapság gyakorlatilag mindent ami szivárvány színű, azt a melegekhez kötik. Miért nem választottak más jelképet?

2012. aug. 10. 16:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

"Bocsi, hogy eltérek a tárgytól, de engem a meleg szó használata zavar, amivel a homokosokat illetik. Nem tudom, hogy a Homoszexuálisoknak mi közük van a magasabb hőmérsékletekhez"


- Mert a homokhoz aztán rengeteg közük van...

2012. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%

És ezt a két szót még véletlenül sem a homofóbok találták ki, majd a melegek pedig elkezdték használni magukra, hogy ne legyen olyan sértő... Aztán megy a problémázás, hogy "jajj, kisajátítottátok a szót"...

tyúk és a tojás...

2012. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Jaja, ilyen alapon a gyikes homofóbok a búzát sajátították ki :)
2012. aug. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
50%

Viccet félre téve ezt most halálosan komolyan írom!

Nyelvújításra mindig is szükség volt és szükség lesz.


Feladványt hirdetek!

Találjunk ki még nem létező (!) magyar szót homoszexualitásra és homoszexuális emberekre. (Akár létező szavak összevonása is lehetséges.)

Leleményes a magyar ember, biztos találunk megfelelőt és akkor már csak el kell terjeszteni.


19. században is rengeteg új szó keletkezett (különböző módon) pl. rovar (rovátkolt barom), növény (növekvő lény), stb

2012. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Eléggé kisebbséget alkotnak azok, akiknek akkora lelki törést okoz a meleg szó kettős értelme, hogy mindenáron egy új szót akarjanak bevezetni, úgyhogy sok sikert az elterjesztéséhez. Nekem az önazonosságom része, hogy meleg vagyok, ezért valószínűleg kevésbé leszek elfogadó a mások által rám tukmálni kívánt új szóval, mint a rovarok :-)
2012. aug. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak, döntő többséget zavar az, hogy az egyik leggyakrabban használt magyar szó más jelentést is kapott.


Ráadásul a melegnek semmi köze a homoszexualitáshoz.

Hozzád hasonlóan én is meleg vagyok, mert pl. a testhőmérsékletem 36 Celsius fok felett van.

Ha meghalok, majd kihűl a testem és hideg leszek.

(Ha hamvasztanak, akkor egy darabig forró).

Szóval amíg élek az önazonosságom része a testhőmérsékletem.


A félreértéseket, kényelmetlenségeket, kínos helyzeteket elkerülendő szükséges egyértelmű, minden mástól elhatárolható szónak ezért van létjogosultsága.

A "meleg", "más" szavak maradjanak meg eredeti értelmüknél.


Rátukmálásról annyit, hogy a polkorrekt ízlésterrornak köszönhetően nem lehet nevén nevezni a dolgokat.

A cigány helyett romát kell mondani és a homoszexuális helyett meleget. Hiába a propaganda, a közhasználatban b*zit, homokost mondanak az emberek, szerintem ennél csak jobb lehet egy mindenki számára elfogadható új szó.

2012. aug. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ne is haragudjatok, de szerintetek, ha a meleg szót a szó szoros értelmében használom, hogy "meleg vagyok", azaz meleg a testhőmérsékletem, akkor ki az aki elsőként fújjogva mutogat és vihog, mint egy óvodás, hogy "fúj b.uzi!"? (És ugyanez vonatkozik a többi szóra is...) Mi meleg népség elég elvetemültek vagyunk, hogy kisajátítjuk ezeket a szavakat, tényleg máglyára velünk most már. De amikor jöttök a szemét vicceitekkel, akkor minden rendben van. Az egész téma értelmetlen és szarrágás, csakhogy lehessen megint valamivel támadni minket. Nőjetek fel, és használjátok a szavakat olyan értelemben, amilyenben akarjátok. Vagy ti már tényleg a homokosokra asszociáltok, ha azt mondom, hogy búza vagy homok? Tényleg?
2012. aug. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
52%

Tegyük fel, hogy a homoszexuális szó magyar megfelelője a meleg. A dolog még így sincs megoldva. Milyen magyar szavak vannak az alábbi fogalmakra:


homoszexuális = meleg

heteroszexuális = ?

biszexuális = ?

transzszexuális = ?

leszbikus = ?


A meleg-dillemmával kapcsolatban egy érdekes történet:

A mauónika-showban szerepelt egy fogatlan cigányasszony, aki kitagadta a fiát, mert homoszexuális:

"Szégyeld meg magad, mert meleg vagy, nem hideg!

Én látod hideg vagyok, nem meleg.

A bátyád is tisztába van vele, hogy ő se bírja a meleget. Csak a hideget szeressük."


A közönség persze röhögött, szegény cigányasszony nem tudta miért, hiszen ő teljesen logikusan gondolta, hogy a meleg ellentéte a hideg.

Azért is hangzik hülyén, mert köze nincs a melegnek a homoszexuálishoz, csakúgy mint a hidegnek a heteroszexualitáshoz.


Ennyi erővel lehetne kredenc, túrós tészta vagy könyvjelző. Ugyanannyi köze van a homoszexualitáshoz.

2012. aug. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

23:10 Erre a "döntő többségre" tudsz valamilyen reprezentatív felmérést hozni, vagy csak a seggedből húztad elő, mint a homofóbok oly sokszor? (Érdekes, hogy pl. a zebra szó kettős jelentése nem zavar ennyire.)


De nosza, a nyelv változása a nyelvhasználók akaratát tükrözi, tehát lehet nekivágni új szót kitalálni és elterjeszteni, biztos lesz rá kereslet, ha annyira döntő az a többség, akit zavar a dolog. Izgatottan várom az eredményeket.

2012. aug. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"a nyelv változása a nyelvhasználók akaratát tükrözi"

Átkosban az elvtársozás sem önszántunkból történt, hanem kényszer hatására.


Na, van rá közismert magyar szó: ferdehajlamú.

Ez még rímel is az angol straight (=egyenes) szóra, amit a heteroszexuálisokra használnak.


Szóval, ferhák hajrá!

2012. aug. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!