Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A meleg aktivisták mi jogon...

A meleg aktivisták mi jogon sajátítják ki a szivárványt a jelképüknek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok homofób, de ez azért egy kicsit zavaró hogy manapság gyakorlatilag mindent ami szivárvány színű, azt a melegekhez kötik. Miért nem választottak más jelképet?

2012. aug. 10. 16:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
SZerinted MIT kellett vona választaniuk, ami miatt a hozzád hasonlók nem lennének felháborodva? Akármit választanak, valakinek baja lenne vele. Mellékesen nekem még soha nem jutott eszembe, hogy KISAJÁTITTOTÁK, egyszerüen csak használják.
2012. aug. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Tőlem távol álljon, hogy a b*zikat védjem, de nem sajátítják ki, csak használják. Nem védették le, szóval mindenki számára nyitva áll a lehetőség, hogy szivárványszínű zászlókat lobogtasson. Ha akarod, te is használhatod.
2012. aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 bumbi02 ***** válasza:
80%

A szélsőjobb milyen jogon sajátította ki az árpádsávos lobogót? Az emberek többsége, ha meglát egy árpádsávos lobogót, a szélsőjobb jut róla eszébe.


A kommunisták milyen jogon sajátították ki a vörös csillagot?



Folytathatnánk még a felsorolást szerintem bőven.. Ez nem kisajátítás, inkább csak ismerethiány.

Ha a szivárványról valakinek csak a melegek jutnak eszébe, akkor az olvasgasson kicsit a szivárványokról.

2012. aug. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

"Nem vagyok homofób"


- Van egy rossz hírem: az vagy. Kezdjük ott, hogy a legtöbb ilyen zászló nem is hasonlít távolról sem az igazi szívárvány színskálájához. Másrészt nem sajátítják ki jobban, mint pl. ahogy a fradisták kisajátították a sast, mint szimbólumot. Harmadrészt a melegek szimbóluma a rózsaszín háromszög, míg a szivárvány összefoglalóan utal az LMBT mozgalmat.

2012. aug. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nem sajátítottak ki semmit. Ha ahhoz van kedved, te is nyugodtan lengethetsz szivárványos zászlót, és én mondom, senki nem fog melegnek nézni. XD
2012. aug. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
Bocsi, hogy eltérek a tárgytól, de engem a meleg szó használata zavar, amivel a homokosokat illetik. Nem tudom, hogy a Homoszexuálisoknak mi közük van a magasabb hőmérsékletekhez, de sajnos, gyakran, én is erre asszociálok, e szó hallatán. Na ez viszont, tényleg zavaró.
2012. aug. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
A szivárványról a nép, az eső, és a fény törés jut eszembe.
2012. aug. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
és ha azt mondom: meleg. Mi jut eszedbe?
2012. aug. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

"Nem vagyok homofób, de..."


Aham, szóval akkor elég leírnom, hogy a mondat elejére, hogy nem vagyok homofób, és akkor már bármit mondhatok lelkiismeret furdalás nélkül. Ez olyan mintha azt mondanám, hogy figyelj nem bántásból mondom, de ronda vagy.


Egyébként meg nem csak meleg szimbólum a szivárványzászló. Tény, hogy nem hordhatok az utcán szivárvány színű cuccokat, mert lefejeznek, kiröhögnek meg mutogatnak a homofóbok (mint te).

2012. aug. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 bumbi02 ***** válasza:
100%

Gabóca.. Ha azt mondom vörös csillag, mi jut az eszedbe? Kommunisták, vagy Heineken?


Ha azt mondom árpádsávos lobogó, mi jut eszedbe?

A szélsőjobb, vagy pedig Rákóczi lovassága?

2012. aug. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!