Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ítélik el a vajdasági...

Miért ítélik el a vajdasági kisebbségi magyarokat és miért emelik föl a székely magyarokat? Miert nem tekintik öket egyenrangúnak. Mi a velemenyetek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

...hát

erre csak olyan tud válaszolni, aki különbséget tesz ember és ember közt.

2009. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki különbséget tesz közöttük, az buta ember.

Ennyi kész, ne vedd magadra.

2009. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki különbséget tesz ember és ember, valamint határon túli magyar és határon túli magyar között, annak a szavára nem kell odafigyelni.
2009. júl. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem ítélik el vajdaságiakat sem.Az erdélyieket pedig a Fidesz pártolja nagyon,mert sokan vannak,és ha kormányra kerülnek kettős állampolgárságot és ezzel szavazati jogot akar nekik adni.Navracsics mondta,hogy ha a határontúli magyaroknak is lesz szavazati joga,akkor a Fidesz 20 évre bebetonozza magát a magyar kormányzásba.Ezrt pártolják a székelyeket.
2009. júl. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem a szavazatok reményében pártolja a Fidesz a székelyeket, hanem Erdély történelmünkben betöltött különleges szerepe miatt. (Nyilván nem fogja visszautasítani az esetleges szavazatokat sem, de ahhoz először választójogot kell kapcsolni a még el sem fogadott kettős állampolgársághoz.) A Vajdasághoz és a Felvidékhez képest sokkal több magyar él Székelyföldön, de ettől nem tartják különbnek az egyik vagy a másik régióban élő magyarokat.
2009. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

A 2 millió határon túli magyarból, 1,5 millió Erdélyben él. Ennek része Székely föld, ahol a nem is nagyon beszélik a román nyelvet.

A többi határon túli magyarral is kell foglalkozni, de ők sokkal kevesebben vannak az Erdélyben élő társaik, ezért róluk sokkal kevesebb szó is esik.

2009. júl. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam ilyet, hogy különbséget tasznek, de aki tesz az biztos meg is tudja magyarázni! Szerintem egyenrangúak, sőt még velünk is azok (hanem különbek is mint mi)!
2009. júl. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szerintem nem itélik el a vajdaságiakat, és nem emelik/ emelnek fel minket székelyeket... Ahogy előttem is leírták már, többen vagyunk magyarok, erdélyben, illetve székelyföldön...
2009. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Valaki0702 ***** válasza:
a Vajdasági szerbek le álhatnának mer amikor anno ők voltak a kissebség akkor ők is szarba voltak readásul csak azért hozták őket Délvidékre hogy fel tartság a törököket.
2011. dec. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy attól tesznek különbséget, hogy Erély, vagy Vajdaság. Inkább attól, hogy honnan lehet több hasznot remélni. Erdélyt már megosztotta a Fidesz, ebbe hathatósan besegít a püspök is. Vajdaságban józanabbak a vezetők.

#5, nem tudom, mire alapozod, hogy a különleges szerep miatt, és nem a szavazatokért. Vajon minden szempontot figyelembe vettél a szükséges mértékben?

2011. dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!