Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Engem már teljesen nem érdekel...

Engem már teljesen nem érdekel a politika?

Figyelt kérdés

Már elegem van a sok fajankóból, nincs egyetlen párt sem, akire azt mondhatnám hogy rendben van.

A Fidesz csalódás

Az MSZP még nagyobb

A Jobbik demagóg banda

Az LMP meg mint egy impotens pincsi

Nem érdekel már a politika, azt sem bánnám ha eltűnne mind a pokolba.

Még van aki egyetért velem?



2012. aug. 5. 19:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Jelenteni akartam a kérdést, de mivel a moderátor szerintem ez egy teljesen értelmes, valóban érdeklődő kérdés, így én is úgy kezelem, és válaszom: igen.
2012. aug. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kérdezővel.
2012. aug. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
32%
Hát igen ezt nem fogja fel senki.Az összes párt megéri a pénzét és nem javítanának az ország helyzetén hisz az a feladatuk hogy romba döntsék az országot
2012. aug. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 zsoltika75 ***** válasza:
Ez nem politika ami itt zajlik,hanem ÜZLET!
2012. aug. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem világos számomra, hogy mi a kérdéseddel a célod.

Azt szeretnéd tudni, hogy ha az összes parlamenti párt ellenszenves, akkor most már nem érdekel a politika?

(Ha igen, akkor miért nem így kérdezed?!)

Egyébként honnan tudjuk, hogy mit gondolsz, érzel?!


Azért elárulnám, hogy az emberek nagy többségének fogalma sincs arról, hogy mi a politika, és innentől kezdve hogy mire mondja azt, hogy nem érdekli. A politika nem csupán azt jelenti, hogy a parlamentben néhányan mit beszélgetnek, és négyévente versenyeznek a szavazatainkért.

A politika mindenütt jelen van, ha tudatos vagy. Éppen úgy, ahogy egy jogász számára is mindenütt ott van a jog: jogalanyok és jogviszonyok mindenhol. Politizálsz akkor is, amikor vásárolsz (pl. odafigyelsz-e, hogy magyar, vagy könnyen lebomló csomagolású terméket vegyél, szelektíven gyűjtöd-e a hulladékot, morogsz az egészségügy, közlekedés miatt...


Most is politizálsz. Minden parlamenti pártot leírtál, bár nem fejtetted ki, és ennyi.

Rengetegen vannak, akik egyetértenek veled ebben, de ez teljesen értelmetlen kérdés, hiszen nem leszel okosabb, ha tíz ember azt írja, hogy igen-nem. Látod, legtöbben nem is a kérdésedre válaszoltak! Egyébként a kérdésedre nem lehet helyesen válaszolni. Egyrészt ha csak arra fordítjuk le a kérdést, hogy "még valaki, aki egyetért velem" abban, hogy nem érdekelnek a pártok, csak igen lehet a válasz, hiszen még Orbánnak is el kell ismernie, hogy ebben nem te vagy az egyetlen, és ha legalább egyszer őszinte válasszal akar méltatni, akkor azt mondja, hogy igen, mert VAN VALAKI - ha nem is ő.



Ami a pártokról leírt véleményedet illeti, ha már leírod, illene alátámasztani, hogy melyikről miért az a véleményed. Én megteszem, bár ez már nem tartozik a kérdéshez.



A Fidesz számomra is csalódás, de nem most csalódtam benne, hanem már a legelején. Tetszett hogy demokratáknak mutatták magukat, hogy harcoltak az egypárt rendszer ellen, de amikor a parlamentben beszólogattak, amikor a KDNP-sek beszéltek, hogy "térdre, csuhások", ill. egyéb módon tévesztették a jópofaságot a nagyképűséggel, a racionalitást az indulatokkal... Minél régebb óta politizáltak, annál gátlástalanabbak lettek, és egyre több korrupciós ügyet engedtek meg maguknak. Ez az Orbán-Torgyán kormánynál is világos volt már, de most még erősebben érzékelhető, de ekkor még nem beszéltünk arról, hogy mennyire dilettánsok, erőszakosak, gőgösök. Az egész pártot egyetlen ember, egy diktátor irányítja, a kezdetektől fogva. Számtalan alkalommal megszegte a szavát, szavazókkal és másokkal szemben is inkorrekt volt. Jelenleg pedig a tevékenységükkel a szocializmus egyre sötétebb korszakát idézik - már ellenforradalmárokat (!) emlegetnek.

Nem térnék ki tételesen az összes hibájukra, de azért szerintem mindenki képben van vele, aki nem dugja homokba a fejét.

(A KDNP-re már nem térek ki, mert a Fidesz nagyhal megette a kishalat, az csak egy látszatpárt, hogy többször szólalhassanak fel.)


A Jobbik egy szélsőséges párt, amelyik a Fideszhez hasonlóan indulatokra szítva akar politikai erőt kovácsolni. Ha nem lennének zsidók, cigányok, külföld, ők is semmik és senkik lennének. A gazdasági programjuk fenntarthatatlan: azt mondják hogy ki kell lépni az EU-ból, csak hát éppen semmi hatástanulmány nincs a következményekről, csak olyan jól hangzik.


Az MSZP legalább nem élt vissza a kétharmaddal amikor az SZDSZ-szel koalícióban voltak. Ettől függetlenül rengeteg lehetőséget szalasztottak el, és rengeteg rossz döntést hoztak, és nekik is rengeteg korrupciós ügyük volt. mind a kétharmados idő alatt, mind a nyolc év alatt. Mentségükre legyen mondva, hogy több innovatív dolgot próbáltak behozni, amit a Fidesz mindig megakadályozott, miután kisebbségi kormányzásba kerültek. Emiatt rengeteg gazdasági hátrányt okozott a Fidesz, ami még az MSZP kormányának a statisztikáját rontotta.


Az SZDSZ-re nem térnék ki, mert egy sírt levizelni méltatlan dolog lenne részemről, akárkié is.


Az LMP-re nem értem, hogy miért mondod, és mit értesz azon, hogy "impotens pincsi". (Esetleg ha kifejtenéd!) Szerintem egyik jelző sem állja meg a helyét.

Sok szempontból tekintve az összes párt közül (pozitív értelemben) a legeredményesebbek, csak körültekintően kell figyelni a tényeket.

Az igaz, hogy az LMP a legkisebb parlamenti párt, de ha figyelembe vesszük, hogy hogy az LMP 2009 február 29.-én alakult párttá (előtte egy pár tagból álló kis civil szervezet volt csupán), mégis megelőzte az SZDSZ-t, és 2,6%-ot ért el, pedig alig volt pénzük. (Igaz, ekkor még a Humanista Párttal együtt indultak).

Az országgyűlési választáson egy 13 hónapos párt lerakott az asztalra egy korrekt programot, és annak ellenére elért az első fordulóban 7,48%, a második fordulóban 3,44% eredményt,

- alig volt pénzük,

- hogy alig volt aktivistájuk, sok helyen emiatt nem tudták összegyűjteni a szükséges mennyiségű ajánló szelvényt, így rengeteg töredékszavazattól estek el

- alig volt tapasztalatuk a választásokat illetően (országos szinten csak az EU-son próbálkoztak)

- alig ismerték őket

- sokan azt hitték, hogy a rájuk adott szavazat elveszik, mert nem érik el az 5 százalékos parlamenti küszöböt

- folyamatosan vádolták őket azzal, hogy az SZDSZ utódpártja - alaptalanul


Többek között ezekkel a hátrányokkal szemben különösen szép eredményt értek el főleg, ha azt vesszük figyelembe, hogy a Jobbik kb. 10 évvel nagyobb múlttal rendelkezik, és hogy mennyi pénzük volt, a többi pártról nem is beszélve!


A hatékonyságot úgy lehet megállapítani, hogy az eredményt és az erőforrást ARÁNYOSÍTJUK! (Melyik hatékonyabb és gazdaságosabb, ha ugyanannyi idő alatt tízen végzik el ugyanazt a munkát, vagy valaki egyedül, tizedannyiért?)

Az LMP az a párt, amelyik az egy főre jutó legtöbb módosító javaslatot, stb. beterjesztette.


Az LMP a választások után sem tétlenkedett (bár kétségtelen, hogy a Fidesz 2/3 a rengeteg munkájukat gyakran meg sem hallgatta, nem hogy figyelembe vette volna. Mivel nem a sajátjuk, legtöbbször gondolkodás nélkül söpörték le az asztalról) Érdemes az összeset végignézni:

[link]


itt a parlamenti felszólalások is láthatóak:

https://www.youtube.com/user/lehetmas?feature=results_main


Egy kis mazsolázni való:

[link]

2012. aug. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

* A 2009 február 29.-én alakult LMP a Humanista Párttal 2,6%-os elért eredményét 2009 június 7.-én, vagyis alig több mint 3 hónap (!) alatt érték el, és legyőzte többek között a jóval gazdagabb, 1988 novemberében alapult SZDSZ-t. Ilyenre egy "impotens pincsi" aligha képes.


Ha a parlamenti tevékenységekről nem tartanád elég áttekinthető beszámolónak, akkor tessék az első három negyedéves beszámoló, ami a Fidesztől és a többiektől eltérően kizárólag bizonyítható, száraz tényeket közöl:

[link]

2012. aug. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!