Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a "magyar öntudat" erősen sérült az emberek körében?

Figyelt kérdés
A legtöbb emberben semmiféle nemzeti öntudat nincsen, kérdem, ennek mi lehet az oka?
2012. aug. 1. 14:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

Mert a mai emberek már nem úgy gondolkodnak, mint elődeink. Sokkal inkább a jelenben élünk. A régebbi időkben egy paraszt több száz évvel korábbi őse is paraszt volt, pontosan ugyan olyan, mint ő, és hittek benne, hogy több száz év múlva is ugyan ez lesz a helyzet. Ez volt az oka annak, hogy az emberek együttéreztek (nem a legjobb szó, de remélem érted) őseikkel és leszármazottaikkal, ez indokolja az egész haza meg nemzet dolgot.

Ma a világvége várás a divat, egy ember semmiből milliárdos lehet, vagy milliárdosból koldus. Nem tudjuk, milyen lesz a jövő, és nem tudjuk igazán, hogy milyen volt a múlt (tudjuk, de nem élünk hasonlóan, nem érezzük át), így csak a jelen maradt. A jelenben élés pedig azt jelenti, hogy azt csináljuk, ami most épp jó nekünk, és nem érdekelnek az ezer évvel ezelőtti ősök. És már el is jutottunk oda, hogy a haza csak egy rakás ember meg táj. Ebből a rakás emberből elég sok a barom, a tájak meg szépek, de nem annyira, mint a Niagara vízesés. Akkor mit tiszteljek vagy szeressek rajta?

Na, lehet megcáfolni de szerintem ez az oka a lassan eltűnő nacionalizmusnak.

2012. aug. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%

,,Amiket az utóbbi évtizedben elkövettek egyes szélsőséges bunkó csoportok (Jobbik és holdudvara) és Észak-koreai stílusú népsanyargató diktátorok (Fidesz) én már szégyellem, hogy magyar vagyok"


Én a helyedben azt szégyellném, hogy ilyen szinten le tud húzni a napi politika. A magyarság nem pártok, kormányfők, diktátorok, hanem hozzáállás, gondolkodásmód, vállalás kérdése. Szép is lett volna, ha '56-ban Rákosi miatt a magyarok forradalom helyett inkább világpolgárnak vallották volna magukat...

2012. aug. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
28%

Mert amióta jött pár turbómagyar, akik kijelentették hogy az nem magyar aki nem a Jobbikra szavaz, azóta elment a kedvem a magyarságtól. Pontosabban már érett bennem az egész a magyar mentalitás miatt, persze vannak rendes emberek, de sokat utazok Magyarországon és annyi bunkó, haszonleső magyar van hogy az nem igaz.

Majdnem sokkot kaptam Németországban mikor egy termékből a legolcsóbbat ajánlották, mert nekem felesleges lenne a drágát megvennem.

2012. aug. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
11%
Magyarországnak végre fel kell ébrednie és rájönni, hogy a nacionalizmus az egyetlen járható út, még ha ezt nem is tudja elhozni egyetlen mai párt sem!
2012. aug. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
35%

"...egy teljes kontinenst tartottunk katonai és gazdasági ellenőrzésünk alatt."


???

Melyiket, az Antarktiszt?

2012. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
36%

Ha-ha, de vicces.

Amúgy ibériai, frank városokat, stb. sőt Bizáncot adóztattuk, 907-ben a deklaráltan kiirtásunkat célzó ötszörös túlerőben levő német-frank haderőt meg már Pozsonynál feltartóztattuk, de mindegy...

2012. aug. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%
Azta'eget, hogy lehetett az utolsó választ is 0-ra pontozni?? Van itten komplexus bőven, kérem szépen...
2012. aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Pro Patria ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Vannak témák, amik újra-újra előjönnek (ez nem baj). Ilyen esetekben csak korábbi válaszaimat tudom kimásolni, idézni. Most is így teszek:

Sajnos, a szocializmus 45 éve alatt e felfogás teljesen kiveszett ebből a népből. A Rákosi-terror alatt sínylődött országban több szempontból is előnyös volt a gondolkodást erőszakkal befolyásolni az államnak ezen a téren. Mivel a kommunista eszmerendszer hihetetlen mértékben elszegényítette (vagyis inkább szegénységben tartotta) a háborút egyébként is keservesen megszenvedő magyar életszínvonalat, így a fennálló hatalomnak létfontosságú volt a történelmi múlt negatív színben való feltüntetése, azaz "a bús ezer év" - nehogy bárkinek is eszébe jusson: "miért van most nekünk ilyen rossz sorsunk, ha egykor oly gazdagok voltunk?".

Fontos érv volt emellett még számukra a magyar nép olyan színben való feltüntetése is, miszerint "mindenkor minden harcot, forradalmat, háborút elbukott, állandóan a vesztesek oldalán állt", hogy ezzel a demoralizáló oktatással elejét tudja venni egy esetleges lázadásnak. Eredménye világosan látható: a nagyszülők elhallgattak, gyermekeik eszerint nevelkedtek, az ő gyermekeikből - a mai generáció - pedig már teljesen kiveszett a magyar történelmi múlt, a nemzeti jelképek, relikviák, emlékművek iránti tisztelet, hisz "nincs semmi, amire mi büszkék lehetnénk, mi magyarok vagyunk". Hosszú az út, mire ezt a csorbát kiköszörülhetjük...

2012. aug. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!