Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jósoltok, milyen lesz a...

Mit jósoltok, milyen lesz a magyar és az európai gazdaság 5 év múlva? Vége lesz a válságnak, vagy mélyül?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez tényleg csak jóslás lehet, de azért érdekelne hogy nagyjából mire lehet számítani.

2012. júl. 31. 18:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mit jósoltok, milyen lesz a magyar és az európai gazdaság 5 év múlva? Vége lesz a válságnak, vagy mélyül?"

Ha az EU-ban meg tudnak állapodni az integráció mikéntjében és ezt keresztül is tudják vinni, akkor a helyzet javulni fog. Azonban most az USA-ban is egy újabb válsággócot vélnek felfedezni, ha igaz, akkor még öt év múlva sem lesz vége.

2012. júl. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem jobb lesz.

A mostani válság főleg pénzügyi és költségvetési természetű.

Általában a termelés, fogyasztás jól teljesít, és ennek jelentőségét mindig alulbecsülik, és ebben vannak bíztató jelek. Nagy recessziók után mindig fellendülés jön.

2012. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Amíg itt van a Matolcsy sok jóra ne számítsunk.
2012. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Bízom benne,hogy a mostaninál jobb lesz.
2012. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
33%

A gazdaság szabályainak, és a politikai élet jelen rezdüléseinek szigorú figyelembevételével egyetlen lehetséges jövőkép rajzolódik ki előttem, melyet szívesen megosztok veletek.

A Jobbik kormányra kerülése után a multik és az ájemef kizavarásával megszűnik hazán kizsákmányolása. A jelenleg már kizárólag Magyarország kifosztásából élő német gazdaság hirtelen erőteljes hanyatlásnak indul, majd Németországra ráköszönt az államcsőd és feloszlik. Területeit a magyar mezőgazdaság kebelezi be, melyeken a román, szlovák és ukrán hűbéreseink dolgoznak majd.

2012. júl. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Alapjában az első amit tisztázni kell, hogy ez a mai válság nem túltermelése, vagy fogyasztói válság eredendően.

Ha ezen túljutunk akkor lehet az okokat taglalni.

A tőke túlhatalma a legjelentősebb probléma.

Az hogy így alakult pedig a neoliberális és globál-kapitalista térhódítás egyenes következménye.


1, Megdőlt az a tézis, miszerint a globál-kapiatalista piaci működés azon az elven alapszik hogy az alacsony hozzáadott értékű munkáknak keleti kiáramlását, a magasabb hozzáadott értékű munkák váltják ki.

Ennek az ékes bizonyítéka hogy az Eu ból eltűnt az a munka és termelés amivel a kelet "főleg Kína" az elsők között betört az Eu s piacokra. Ezek a könnyűipar, textil és elektronika, stb. Gyakorlatilag ezek már eltűntek az Eu bol, és helyette semmi nem jött be ami az ezirányú tömegfoglalkoztatást megoldaná. Az az, folyamatosan csökkennek a munkalehetőségek. A másik a felelőtlen adó verseny, amit a nagytőke gerjeszt "zsarolva az államokat". Az az, egyre kevesebb munkahely ls növekvő munkanélküliség, miközben eltorzult adóforrások.

A nagytőke offshore és minden szempontból adó elkerülő magatartása, a középosztály terheit növeli, amik tarthatatlan. Maga a tőke ilyen mértékű szabad áromlása és regulázatlansága, a védővámok eltörlése megoldhatatlan problémát jelentenek a fejlettebb vagy fejlett országok számára. Kiderült hogy a tudásalapú előnye az Eu nak mára csak mítosz, hiszen Kína és India is ott áll a képzésben ha a nettó mennyiségeket nézzük. Hiszen lehet hogy az Eu ban a lakosság 40% a felsőfokú, és keleten csak 20%, de nominálisan az a 20% 10× annyi. Arról nem is beszélve hogy sokkal olcsóbban kihasználható. Az az, minden tekintetben versenyképtelenek vagyunk . Ha ehez még hozzáadod a keleti környezetvédelmet, gyerek munkát, munkafeltételek költségeit, az energia árakat stb stb, akkor világos hogy még azonos bérköltségek mellett is csak vesztesek lehetnénk.


A globálkapitalizmus gyakorlatilag a saját maga keltett hullámaiba fullad bele szépen lassan. Ez viszont az eu s országok számára nem vigasz. Ugyanis az egyetlen megoldás a globálkapitalizmus korlátozása lenne. Viszont az eu parlamenti képviselőket pontosan az a nagytőke vette meg dkg ra akiknek ezt meg kellene lépni.


Az az, addig amíg jelentős társadalmi ellenállás nem lesz, villongásokkal lázadásokkal stb stb, addig megoldás sem lesz. Jellemzően az erős iparú gazdaságok húzzák a legtovább hiszen a kihelyezett termelés bevételei egy kis előnyt jelent a számukra, de ez is elveszni látszik és egyre nagyobb problémákkal szembesülnek.


Mi is lesz?

Bomlik az Eu és szétszakad 3-4 részre.

Ezek a részek külön egységeket alkotnak és relatív egyszerűen fognak egymással kapcsolatot tartani.

megmarad Shengen, és a vámmentesség nagy része. Viszont az Eu n kívüli termékekre "ha csak nem érdeke az adott lokalitásnak az import" hatalmas védővámokat szabnak ki.


Nincs más alternatíva.


Ekkor indul meg a fejlődés, addig viszont minden csak lefelé fog épülni.

2012. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Jahh, kérem az Eu fanokat hogy személyeskedés helyet, érveljenek logikusan néhány mondatban, ha lehetséges.
2012. júl. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

"Ha az EU-ban meg tudnak állapodni az integráció mikéntjében és ezt keresztül is tudják vinni, akkor a helyzet javulni fog.



És milyen alternatívák a lehetségesek?

2 vagy 3 utas Eu?

2012. júl. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz Eu. Az Eu összeomlik.
2012. júl. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre a válasz összességében egyértelmű. Európai gazdaság és magyar gazdaság mindig is volt és lesz is, amíg az ember létezik. A válság pedig mélyülni fog és vége is lesz előbb-utóbb. Ennyi.
2012. júl. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!