Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a "magyar öntudat" erősen sérült az emberek körében?

Figyelt kérdés
A legtöbb emberben semmiféle nemzeti öntudat nincsen, kérdem, ennek mi lehet az oka?
2012. aug. 1. 14:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%

Az elmúlt 500 év történelmi kudarcai(tiszt a kiv.).

Továbbá a nyugati életfelfogás,ahol már nem "menő" a hazádat szeretni és foglalkozni vele,erkölcsi lezüllés ez nem több.

2012. aug. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a hazámat, mégis sok mindent átvettem a "nyugati életfelfogásból". Szerintem megfér egymás mellett a modern gondolkodás és a haza szeretete.
2012. aug. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
mi az, hogy sérült? aki szereti a hazáját az sérült? nézz meg egy amerikai filmet, minimum 3* látod a zászlójukat...
2012. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

A történelemoktatás is hibás, mert szerencsétlen balf@sz népnek állítanak be minket. Pedig volna mire büszkének lenni, pozsonyi csata, tordai csata, a török feltartóztatása, stb. Jellemző módon az 1000 előtti történelemből is Augsburgot emelik ki, és csak mellékesen foglalkoznak a pozsonyi csatával vagy azzal, hogy egy teljes kontinenst tartottunk katonai és gazdasági ellenőrzésünk alatt. A második világháborúban is felszerelésünkhöz és létszámunkhoz képest elképesztő teljesítménnyel harcoltunk. Budapest ostroma pl. 46, Bécsé 11 napig tartott.


Másrészt pedig nagyon ártalmasak még a közszájon forgó kifejezések is. Magyar mentalitás, mélymagyar, magyarkodó, tipikus magyar, magyar minőség, stb. Tipikus definiálhatatlan fogalmak, sokféle helyzetben lehet sokféle dologra, emberre használni őket, de mindig lekezelő, lealacsonyító arra, akire mondják. Nem is ismerek magunkon kívül olyan nemzetet, akik ilyen szavakat alkotnak...

2012. aug. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Az utóbbi ~70 év megtette a hatását. Igen ennyi, mert a "rendszerváltás" óta sem becsülik sokra az egészséges(!) hazaszeretetet. És egészséges hazaszeretet alatt nem azt értem, hogy hajdúnak meg betyárnak öltözve, ostort csattogtatva nekirohanunk a környező országoknak vagy lépten-nyomon fügét mutatunk az EU-nak.
2012. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a vezetőink miatt is. Nem bízunk a saját vezetőinkben, lassan az alkotmányunkat is bedarálja a napi politika. Ha az USA-ban egy elnök fogná magát, és önkényesen átírná az alkotmányt, nem élne sokáig.


Sokáig ültek a nyakunkon mások, és egyéni túlélésre álltunk be. Nincs kit tisztelnünk, egy vicc a politikai elit. Ezért várjuk annyira vakon a messiást, és pár politikus éppen erre épít. (Aztán persze majd koppanunk, megint.)

2012. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Ha éhen döglik az ember úgy nehéz büszke magyarságtudattal rendelkezni.
2012. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%

Felesleges kijelenteni, hogy "a legtöbb ember", amikor ezt nem tudhatod, nem látsz a fejükbe. Attól, hogy valaki nem ordítja a világba a "nemzeti öntudatát", még szeretheti a hazáját. Én is ilyen vagyok, szeretem a magyar kultúrát, zenét, hagyományokat, irodalmat, satöbbit, de valahogy mégsem érzem fontosnak, hogy ezt 2 km-ről lássa mindenki, nem vonulok árpádsávos zászlóval betekerve sehol. :D Mivel ez az alapvető, normális dolog, hogy az ember szereti a hazáját, miért kell akkor ennyire kiemelni?


Mindezek mellett nem tudok közösséget vállalni bizonyos gyűlölködő csoportokkal, akik kijelentik, hogy ők "magyarabbak", és hogy én nem vagyok magyar, azért mert nem állok be közéjük köpködni másokra, számomra nem erről szól a magyarság. És nem is nemzeti jelképekről, amikkel tüntetéseken hadonászhatok.

2012. aug. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
31%
Amiket az utóbbi évtizedben elkövettek egyes szélsőséges bunkó csoportok (Jobbik és holdudvara) és Észak-koreai stílusú népsanyargató diktátorok (Fidesz) én már szégyellem, hogy magyar vagyok, ezért azt mondom, hogy nem vagyok magyar, hanem világpolgár vagyok. Max. osztráknak vagy németnek fogom vallani magam, ha ezen országokban megkapom az állampolgárságot és anyanyelvi szinten megtanulnom a nyelvet, addig világpolgár leszek.
2012. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Dick Esmen ***** válasza:
93%
Az,hogy a szélsőségesek kisajátították maguknak a magyar jelzőt(amit már Orbán is megtett egyszer-kétszer).
2012. aug. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!