Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy Magyarországon a vonatközlekedés háttérbe fog szorulni a távolsági buszok javára?

Figyelt kérdés
Én egyre inkább úgy látom, hogy a vonatok állapota évről-évre rosszabb, lassulnak ahogy kopik a pálya, vonalakat zárnak be stb. viszont a Volánbusz egyre több modern buszt vásárol a szoci szarok helyett, egyre több helyre gyorsabban el lehet jutni busszal, mint vonattal, a buszok higiénikusabbak és biztonságosabbak (legalábbis egyenlőre) ráadásul több magáncég is akar alakítani belföldi járatokat pl. az OrangeWays.

2012. júl. 25. 20:31
1 2
 11/13 nem dávid ***** válasza:
52%

-gyorsabb

Ez nem igaz főleg ha autópályán megy a busz.


-kevesebb a baleset

ez relatív mivel sokkal több buszjárat van ezért nagyobb az esélye ennek.


-kényelmesebb

hát... nem mindig ujjabb buszokon klíma is van.


-szabadabb , tudsz mászkálni

hát ha megyek valahova kibírom azt a 2-3órát hogy ne járkáljak..


-tudsz ételt , italt venni anélkül hogy megállna

3szoros áron van . így inkább veszek előtte... jah és azt csak intercityn tudsz...


-tudsz WC-re menni

kösz kihagyom mert elég gyatra állapotba van.


-tágasabb


ez igaz.

2012. júl. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt nem tartom kényelmesnek, hogy esetenként gy teljes, tíz fős cigánycsaláddal kell megosztanom a fülkét, rosszabb esetben fülke sincs és egy kocsi egész utastere van tele velük."


Engem jobban zavar az amikor tele volt totálisan részeg hungarista tinikkel akik kiabáltak és Hitlert éltették egész úton. Büdösek, koszosak, mérhetetlenül buták voltak.

Mellesleg a vonat jobb választás, ha fővonalról beszélünk.

2012. júl. 26. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Fordítva van.A kormány azon van,hogy a Távolsági autóbusz közlekedést szorítsa háttérbe.Több próbálkozásuk volt,egy részük nem vált be.

Én sokáig utaztam vonattal és rendszeresen buszozom is.A buszokat mindig is előnyben részesítettem.Úgy gondolom,hogy a távolsági buszokra szükség van.A Máv-nak volt egy olyan ötlete,hogy a kissebb vonalakat bezárják,és ott buszokat indítanak.

2012. aug. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!