Mit gondolnátok arról, hogyha a cégek nem a bevétel után hanem a nyereség után adóznának pl. a kis cégek a tulajdonosra jutó 1 millió ft-os nyereség fölött már 80-100 %-ban adóznának?
Most is a nyereség után adóznak a cégek, nem a bevétel után.
A 80-100% adó pedig marhaság, szerinted ki vállalkozna akkor?
Kezdd az alapvető közgazdaságtani fogalmak és összefüggések megismerésével, javaslom a wikipédiát, kezdésnek megteszi.
A társasági adó alapja jelenleg is a cég nyeresége. Nettó árbevétel az iparűzési adónak az alapja.
A nagy multicégek sok embert foglalkoztatnak, a kisvállalatokkal szemben nem jellemző rájuk az adócsalás. Támogatják a kutatás-fejlesztést, amelyet az állam veszélyesen elhanyagol, hülyeség szénné adóztatni őket.
Bírom ezt a szlogent, hogy ne vigyék külföldre a pénzüket. Akkor mit csináljanak vele, egyék meg? Nemzetközi cégekről van szó, több országban is vannak kiadásaik, ezek eltérőek, természetes hogy ki kell vinniük a pénzt. Akkor fognak itthon befektetni, ha kedvezőek lesznek a feltételek. Manapság nem ez a helyzet, kiszámíthatatlan adórendszer, idióta rendelkezések és változtatások, bizonyos ágakban képzetlen munkaerő és még lehetne sorolni.
"Mit gondolnátok arról, hogyha a cégek nem a bevétel után hanem a nyereség után adóznának pl. a kis cégek a tulajdonosra jutó 1 millió ft-os nyereség fölött már 80-100 %-ban adóznának?"
Egész egyszerű lenne a helyzet: Magyarországon nem lenne egyetlen olyan cég sem, aminek 1 milliós nyeresége van. Gondolom cégügyeknek a közelében sem voltál még, és valószinűleg maximum a rabszolgájuk leszel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!