A "Villanykörte Összeesküvés" az igaz?
http://www.youtube.com/watch?v=UmatL75dO3c
Ez igaz?
Hogy mindent úgy gyártanak le, hogy elromoljon magától?
Miért, tudnának úgy is gyártani, hogy akár egy embert is túléljen egy használati tárgy?
És lehet ez a folyamat ellen tenni valamit?
Igaz, régebben a Tungsram égők pl. világhírűek voltak, strapabírók és sokáig működtek. mióta amerikai kézbe került lerontották az élettartamot, mert nem jó üzlet, ha sokáig működik. 1990 előtt a tungi a létező legjobb villanykörte volt. De biztos mindenki látott már régi még a szocialista ipar által gyártott termékeket, pl. hűtőgép,mosógép, mikrósütő stb. Ott nem volt tervezet elavulás, hiszen hiánygazdaság volt, nem volt értelme direkt sz*rt gyártani, és igen, még ma is a már majdnem 30 éves szovjet mikrón melegítjük a kávét, a Hajdú mosógép is 26 évig gond nélkül működött csak fűtőszálat kellett benne kb. 8-10 évenként cserélni.
Tenni ellene max. annyit lehet mint, amit a filmben láttál, utánanézni és amit lehet javítani, ahogy a filmben is teszik az Epson nyomtatóval. Van egy Hajdú villanybojlerünk is, arra is azt mondták ,hogy vegyünk újat mikor megdöglött, de egy szaki meg tudta csinálni azóta is vígan működik.
Az Epsonék meg valóban raktak a tintasugaras nyomtatókba counter chipet, ami számolta a nyomtatásokat és igen letiltott bizonyos mennyiség után. Ez a számláló nullázó program is létezik, én is használtam már, sőt szervizek is használják, aztán ezreket kérnek el úgymond a javításért. És még így is jobban jár az ügyfél mintha újat kéne vennie. A másik nagy átverés a nyomtató patron, amit 10 ezrekért adnak. A nyomtatót megveszed olcsón, a hozzá adott patron csak demó alig harmadig van töltve így hamar elfogy, megveheted a patront akár majdnem annyiért mint a nyomtató ára. Sokszor a patronra is raknak chipet, ami blokkolja, így egy idő után a gép nem fogja használni akkor sem ha még van benne tinta, üresnek mondja és nem nyomtat. Maga a festékpatron pedig nagyon egyszerű dolog, a vegytinta, ami benne van fillérekbe kerül ,a műanyag doboz és az elektronika rajta sem drága, milliárdszámra futószalagon gyártva kb. 2-300 ft-ra jön ki egy patron ára, ezt adják 10 ezerért.
Más helyzet:
1996 körül a GM kijött egy teljesen elektromos autóval, 120 km-t tudott menni egy feltöltéssel, környezetbarát volt, kényelmes volt ,imádták a tulajdonosok, de nem lehetett megvásárolni csak bérelni, a GM pedig minden ok nélkül hirtelen visszamondta a bérletet minden autót elvittek és bezúztak. Külön film is készült az EV-1-ről Ki ölte meg az elektromos autót címmel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!