Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Véleményetek szerint mi az...

Véleményetek szerint mi az oka, hogy hiány van ezekből a szakemberekből?

Figyelt kérdés
[link]
2012. júl. 16. 01:44
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Csak nézzük meg a pályakövetési adatokat. Nagyon kevés (pár százalék az) aki nem szakmán belül helyezkedik el.


SÉ miért van kevés? Mert nehéz elvégezni. Jó ha olyan 10% végez. ÉS e mellet a legjobb kezdő fizetést kapják.

2012. júl. 16. 11:35
 12/27 A kérdező kommentje:

Itt van egy pályakövetés: (tavalyi évről)


[link]

2012. júl. 16. 11:39
 13/27 anonim ***** válasza:

"Ez azt jelenti, hogy nem akarnak felvenni senkit, nem is tudnának a legtöbbször, ezért irreális feltételeket határoznak meg, majd sírnak, hogy nincs megfelelően képzett. Olyan emberek, akik azt sem tudják, hogy mit akarnak."


Aham… Vagy VALÓBAN szükségük van magasan képzett dolgozókra, csak nincsen ilyen a piacon. Csak hogy a saját területemről hozzak példát: rengeteg olyan informatikusra lenne szükség, akik értenek a programozáshoz, tapasztaltak, és nyelvet is beszélnek (legalább az angolt). Miért? Mert a magyar piac nem tudja eltartani ezeket a cégeket, külföldre meg nagyon könnyen lehet ebben a szakmában szállítani.

Csak ezek a statisztikák összemosnak dolgokat. Ugyanis egy "hello world" alkalmazást html-ben egy hét alatt megíró ember is informatikusnak tartja magát, míg Bill Gates, Steve Jobs vagy Zuckerberg is. Egyikük tudására van igény, a másikra meg nincs. Csak ezt nehéz kimutatni az ilyen zanzásított statisztikákban...

2012. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Ezzel semmi gond nincs. Ugye itt is, hány embert vett fel? Ha jól értettem, akkor egyet sem. Ketten még el is mentek, és közben sír, hogy nincs ember. Érdekes, hogy 300 millió között senki sem felelt meg. Ez a Föld lakosságának az 1/20 - a, ha jól számolom.
2012. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Magasan képzett szakemberek ott vannak, ahol vannak hozzá feladatok is. Külföldi bedolgozónak meg nem adnak olyan csúcsfeladatot sehol sem.

Van egy ismerősöm, igaz, hogy angolul, meg németül tud, de egy okj - s papírral, meg különböző személyiségzavarokkal 1500 € - t keres Németországban. Ott tényleg szükség van emberekre.

2012. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

13:35! Itt épp erről szól a kérdés: feladat lenne, csak elég szakember nincs hozzá.


Csak egy példa, itt az én esetem: a magyar cégem küldött ki ideiglenesen Németországba, a fizetésemet otthon kapom. Nemsokára hazamegyek, és otthon folytatom a munkámat továbbra is ugyanannak a német ügyfélnek. Otthon is megkeresem így az 1500 eurót (csak olcsóbb valamennyivel a lakhatás), de ehhez az kell, hogy a magyar munkaadóm ne csak a magyar piacban gondolkozzon (én meg képes legyek idegen nyelven dolgozni).

2012. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy téged átvágtak. Ez a kiküldetéses trükk. Valószínű, hogy feketén dolgozol kint.

A szállás Németországban olcsóbb egy normális lakásban, csak a bérlés nem olyan egyszerű, mert a bérlőnek is vannak jogai, ezért megnézik, hogy kinek adják ki. Nyilvánvaló, hogy ha nem német cégnek dolgozol, akkor eleve vesztes pozícióból indulsz (a kiküldetés előnyei).

Te biztos jó szakember vagy, csak még téged is átvertek. Ennyire becsülik meg az embereket, miközben sírnak, hogy nincs jó szakember.

2012. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

14:24!

Nem kell mindig a legrosszabbra gondolni, biztos, hogy nem vágtak át. :) A világ egyik legnagyobb multijának dolgozom, akik elég sok nemzetközi kiküldetést szerveznek, így van már tapasztalatuk ebben. És nem engedhetik meg maguknak, hogy a saját dolgozóikkal szúrjanak ki, vagy hogy feketén dolgoztassanak bárkit is.


A lakásbérlés körülményességeiben alapvetően igazad van, az árában biztos nem (Hamburgról tudok nyilatkozni). De mindegy is, mert pont emiatt a lakást hivatalosan nem én veszem bérbe, hanem a cégem, aminek szintén van helyi leányvállalata. De vannak itt külföldiek elegen, akiknek sikerült kivenniük lakást.

Elhiszem, hogy sok rosszat hall az ember, és valószínűleg az építőiparban vagy az összeszerelő munkák esetében nagyobb eséllyel lenne igazad, de sok területen rendezettek a külföldi munkák viszonyai. De ezzel már elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől…

2012. júl. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

5., 6. és a többiekhez csatlakozva: igen, olvassatok el egy a cikkben jelölt, profession.hu-n hirdetett álláspályázatot! Nagyon speciális dolgokat kér, és tárgyalóképes nyelvtudást. Egy fél éve attól a témától hemzsegett a GYIK, hogy ugyan, miért olyan fontos a diplomához a nyelvtudás, miért nem engedik szegényeket, akik 30 éves korukig sem tudtak egy nyelvből sem megtanulni középfokon, lediplomázni.

Hát nekem angol és német közép C nyelvvizsgám van, de egyikből sem tudnék magabiztosan levezetni egy üzleti tárgyalást. Magyarul is nehéz az! A tárgyalási nyelvtudás az közel anyanyelvi szint.

2012. júl. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Én programozó vagyok (informatikus, ami hiányszakma van).


A legtöbb helyen visszajelzést sem kapok arról se, hogy egyáltalán megkapták az önéletrajzomat, holott van jópár év informatikusi tapasztalatom - az egyetlen hiányom, hogy mint határozottan programozó nem dolgoztam még, de voltam rendszergazda, informatikai beszerző, és több cégnél működnek az általam írt programok.


Nem olyan régen jártam a Morgen Stanley nevű cégnél. Átjutottam 4(!!) fordulón, amiben volt két szaknai angol interjú, illetve egy netes programozói teszt. Elvileg jól teljesítettem rajta, hiszen azért hívtak újra és újra.


Eljutottam ahhoz, hogy személyesen is bemenjek, a végleges fordulóra. Itt meg kiszórtak, mert a tudásom nem elegendő. A tudás, amit már 3 különböző ember is tesztelt.


És mi a poén? Programoznom egy pillanatig sem kellett. Nem kaptam megoldandó feladatot, nem ültettek gép elé, nem kell csapatban dolgozni. Beszélgetés volt csak. Holott, véleményem szerint azért középszintű programozó vagyok (ja, ez gyakornoki program volt, így nem Bill Gates szintű embereket kerestek...), referenciaként több programom is van (köztük egy félig kész grafikus motor, AI, adatbázis kezelő program).


De ügye ez nem számít, az számít, hogy éppen az aktuális beszélgetésen hogyan teljesít az informatikus. Az, hogy mit tud vagy mit nem tud számítógépen, az nem érdekel senkit :)


Úgyhogy most nagykerben dolgozom mint informatikus. Holott két kézzel kapkodnak az informatikusok után... Jah, csak nem fogják meg őket :D

2012. júl. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!