Szerinted is jó irányba halad Magyarország amióta Orbán van a trónon (rohamos fejlődésnek indultunk)?
21:46
"A GDP növekedés aránya :
2007 : 0,41%
2008 : 0,89
2009 : -6,8%
2010 : 1,26%
2011 : Erre nem találtam meg a megfelelő adatot, de ez is pozitív határozottan emlékszem."
A GDP növekedés aránya Szlovákiában:
2007 : 10,6%
2008 : 5,8%
2009 : -4,9%
2010 : 4,2%
2011: 3,3%
(Magyarország 2011: 1,7%)
"Tehát a válasz igen. Főjön az a bolsi fejetek."
Na, innen folytasd akkor :)))
"Bajnairól az elismerés hangján beszélt szinte minden valamirevaló szakember és politikus."
Igen és ennek nagyon egyszerű az oka. Bajnai behódolt az IMF-nek és a hitelért cserébe azt csinálta amire utasították.
"Bajnai behódolt az IMF-nek és a hitelért cserébe azt csinálta amire utasították."
Merő véletlennek köszönhetően a Bajnai-féle tűzoltás után Magyarországon lett a legstabilabb a költségvetés az EU tagországok között... Nem egy cikkben olvastam, hogy méltatták az eredményeit (pl. Közgazdasági Szemle) valamint azt is, hogy miután a Fizess teljesen mást csinál mennyire nem vezet jóra.
12:17! Olvasgasd csak mit írnak még a mai napig is Bajnairól!!! Apád az Országunk esze a nagy fülkeforradalmár és párja a "nagytudású" Matolcsi tanulhatna tőle bőven.
Surányi: fordulat nélkül nem lesz IMF-megállapodás
Megjelent: 2012.07.09. 08:16|Frissült: 2012.07.09. 08:50
Gazdaságpolitikai fordulat kell ahhoz, hogy létrejöhessen az IMF-megállapodás, ám ha létrejön, akkor nagyon sok minden változna jó irányba, és rövid idő alatt – állítja a volt jegybankelnök.
Surányi György szerint az ország szerencséje, hogy az export még fut, és hogy magas az ország devizatartaléka. Gazdasági problémáinkat viszont 11 éve cipeljük, az egyetlen előremutató év pedig a Bajnai-kormány idejére esett - vélekedik.
Mint az Origónak adott interjúban elmondta, a jelenlegi gazdaságpolitika töretlen folytatása esetén csekély esélyt lát az IMF-megállapodásra. Állítja, ha azonban lényeges módosulás következne be a gazdaságpolitikában, akkor nem is lenne szükség a nemzetközi pénzügyi intézményekre.
A volt jegybankelnök szerint amennyiben létrejön az IMF-megállapodás, akkor stabilan 280 forint alatt ragadhatna az euró árfolyama. Véleménye szerint a megállapodás révén a belföldi és a külföldi üzleti körök és a fogyasztók bizalma visszatérne, aminek pozitív hatása lenne a hazai és a külföldi beruházásokra, valamint a fogyasztásra, ennek következtében a növekedésre, a foglalkoztatásra, a költségvetés helyzetére és az inflációra.
Két év elteltével még mindig itt tartunk! Na ezért szavazok én egy Bajnai által vezetett szakértői kormányra!!
Európa legerősebb gazdasága lehet a miénk??
Ember te hol élsz??Szatyorban??
Folyamatosan csúszik le ez az ország.,
Lassan már mindenért adózni kell,a nyugdíjkorhatárt pedig lassan 80 évre emelik fel.
A magánnyugdíj pénzünket meg szó szerint eltőzsdézték amit szerintem már senki sem fog visszafizetni
Most már tényleg rosszabbul élünk mint 4 éve
előttem szólónak kiegészíteném a mondandóját
nem számít már munkaviszonynak a szakmai tanulmányaid alatt ledolgozott idő
tegyük fel ez oké
hol az a pénz amit akkor befizettem adó,nyugdíjjárulék,tb formájában?
ja hogy azt is lenyelték
viktorországban szabad a rablás .!..
Jó az irány??????
Titkolja a számára kínos statisztikákat a kormány
Alaposan át kellene vizsgálni a Központi Statisztikai Hivatal működését, hogy javuljon a szervezet megítélése - állítják szakértők, akik szerint manapság csak politikai szűrőn át jutnak el adatok a lakossághoz, s a társadalom emiatt egyre kevesebb valós információhoz jut az ország helyzetéről. A kormányzat számára kínos számadatokat ugyanis eltitkolja a hivatal. Egyes számokat pedig tudatosan félremagyaráz a kormány.
Mindenképpen szükség lenne a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) átvilágítására, mert utoljára egy évtizede történt meg a hivatal működésének független ellenőrzése, s a mostani helyzetben sokat javítana a szervezet megítélésén, ha egy pártalan bizottság mondana véleményt az adatszolgáltatás milyenségéről - nyilatkozta lapunknak Mellár Tamás. A KSH volt elnöke szerint az ellenőrzést azért kellene valamilyen nemzetközi szakmai csoportnak elvégeznie, mert a hazai szakmai kör túl kicsi, így a személyes, illetve a szakmai kapcsolatok befolyásolhatják a véleményalkotást. Emellett egy külföldi szakértői csoport álláspontjának a befolyás mentessége még inkább megkérdőjelezhetetlen lenne.
Mellár Tamás úgy véli: a vizsgálat eredményének teljes egészében nyilvánosnak kellene lennie, hogy a társadalom megismerhesse a KSH-nál jelentkező esetleges gondokat és figyelemmel kísérhesse azok orvoslását. A szakértő hangsúlyozta: nem valószínű, hogy problémák lennének a hivatal dolgozóinak a munkájával, a hibákat inkább az intézmény vezetésben lehetne találni. (A közgazdász ezt azzal kapcsolatban említette meg, hogy nemrég a miniszterelnök egyik bizalmasát, az Nemzeti Fejlesztési Minisztériumban közigazgatási államtitkári pozíciót betöltő Vízkelety Mariannt nevezték ki a KSH elnökhelyettesévé, hogy "segítse az európai normáknak megfelelő új statisztikai törvény kidolgozását".)
A volt KSH elnök emlékeztetett arra, hogy a fejlett demokráciával rendelkező országokban szakmai alapon választanak vezetőket a statisztikai hivatalok élére. Vagyis, ugyan a miniszterelnökök, illetve az államelnökök nevezik ki a hivatali vezetőket, de a szakmai testületek javaslata alapján. Így csak kiemelkedően felkészült szakemberek, nem párt kinevezettek kerülhetnek a vezetői posztokra.
Az utóbbi két évben folyamatosan szűkül azon adatok köre, amelyeket közzé tesz a hivatal. Ez azért van így, mert a kormányzat egyre több mindet igyekszik eltitkolni a lakosság elől. Azokat az információkat ugyanis manapság már nem adják közre, amelyekből kiderül, a Fidesz-kabinet elhibázott gazdaságpolitikája. Azaz, a kormányzat egy politikai szűrőt épített be az adatok áramlásába. Ezért a közvélemény nem értesül például a reálkeresetek zuhanásáról, illetve más, a társadalom számára fontos statisztikai mutatókról, amelyek negatívak - állítja Katona Tamás. Az egyetemi tanár, aki korábban ugyancsak a KSH elnöke volt elmondta: a KSH átvizsgálása során hiába derülnének ki negatívumok, az Orbán-kabinet nem lenne hajlandó lépéseket tenni az esetleges visszásságok megszüntetése érdekében.
A jelenlegi vezetés ugyanis csak azokat a véleményeket hajlandó elfogadni, amelyek dicséretet fogalmaznak meg. Azokat pedig - legyenek azok bármennyire megalapozottak - figyelmen kívül hagyja, amelyek bírálatot tartalmaznak. Így hiába hozná napvilágra egy nemzetközi szakcsoport, hogy Magyarországon a kormánypárt által manipulált adatszolgáltatás zajlik, a jelenlegi éra nem ismerné el ezt, és nem is tenne semmit gondok orvoslása érdekében. Miközben romlik az ország megítélése, s egyre többször megkérdőjeleződik a hivatal megbízhatósága.
Sőt, 21:46 a GDP növekedéseddel - lássuk, mi volt közben mondjuk, Lengyelországban!
2007: 6,5 %
2008: 4,8 %
2009: 1,6 %
2010: 3,9 %
2011: 4,4 %
Tudod, az ilyen adatokból látszik a legjobban, hogy egykor mélyen lesajnált régiós országok is elhúznak mellettünk, és mára az életszínvonalat tekintve az Unióban csak Lettország, Románia és Bulgária van mögöttünk. Apropó, Lettország: mennyi is volt ott tavaly a GDP változása? +5,5 %? Szóval az ő előzésük is egy-két éven belül várható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!