Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A trianoni szerződést hány...

A trianoni szerződést hány évre írták alá?

Figyelt kérdés
Azt halottam, hogy a trianoni szerződés nem végleges csonkításról szólt. "országrész elszedésről szólt". Állítólag 2010-ben egy holland ügyvéd azt mondta, hogy jogilag visszalehetne már most állítani az eredeti országrészeket. Hallomásból halottam de nem tudom írásosan alátámasztani azért kérdezlek benneteket.
2012. jún. 23. 17:31
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A párizsi békeszerződésnél miért állapították meg, hogy kicsi maradjon Magyarország? Erről nem sokat hallok mi volt ez.
2012. jún. 23. 19:26
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a szerződéssel zárták le a 2. világháborút. A két vh. között kaptunk területeket az első és második bécsi döntés alkalmával. Ezt a náci Németország és a fasiszta Olaszország támogatta, ezáltal lekötelezve a magyarokat. Így mondhatni nem vált kétségessé, hogy az oldalukon léptünk be a 2. vh.-ba. A párizsi szerződés visszaállította a trianoni határokat plusz elveszítettünk még néhány falut.
2012. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az előző jól írja, amúgy 92 éve volt idén trianon.
2012. jún. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 mustafa33 ***** válasza:
54%
Egyébbként tudtok ti olvasni? (most ne azt mond, hogy én nem tudok írni, mert az igaz) A 2-es nem azt írta, hogy ha visszaállítanák akkor attól szűnnének meg a világszervezetek de azt, hogy ha megszűnnének, akkor lehetne visszaállítani. Egy pici különbség.
2012. jún. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
63%

Lehet, hogy lehetne, de nem fog menni. Miért? Mert a magyarnak kuss a neve.

Nem mellesleg az ország agya is szépen ki van már mosva. Sok magyar úgy áll a dologhoz, hogy minek, jól van ez így, kit érdekel a sok tuskó határon-túli. Olyat is hallottam már, hogy megérdemeltük, mert nácik voltunk.

A politikai társulatunknak nem érdeke, ők csak a saját cégeiket futtatják.

A Jobbik ki áll az ügy érdekében, de szerintem 20%os támogatottságot sosem fogják túlszárnyalni.

Én már Erdély önrendelkezésének is örülnék.

2012. jún. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!