Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Kádár-rendszerben viszony...

Ha a Kádár-rendszerben viszonylagos jólétben, biztonságban éltek az emberek, akkor miért a 70-80-as években volt a legtöbb öngyilkosság?

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 15:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%

18:29 válaszoló


Nem Magyarország lépett ki először a keleti blokkból, hanem Lengyelország 1989 Szeptember 13.-án, és mi meg 1989 Október 23.-án.


De amúgy nagyjából minden mással egyetértek veled.

2012. jún. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%

"Az az oktatási rendszer szlávokra volt tervezve és nem magyarokra."


Náci! Náci! Náci!

2012. jún. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
10%

A proli irigység határtalan.

A mottójuk:"Nem éltem jól, de szerencsére más sem!"

2012. jún. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

"Na, szép , de lepontoztak a prolik" - kérlek, magyarázd el, kik azok a prolik, s te melyik réteghez tartozol.

Aranyos, ahogyan az akkori oktatási rendszert bírálod. Kár, hogy nincs igazad.

2012. jún. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
94%

10-es

A sok sületlenségedből csak egyre van türelmem válaszolni.


"A tanárok igazságtalanul is verhették a diákokat"


-Ez nem igaz.Senkit nem "vertek"mint ahogy írod,esetleg "fegyelmeztek" szívem.Én is kaptam a vonalzó élével a rajztanáromtól egy kokit,amikor századszor szólt rám,és süket fülekre talált.Az első osztálytól a ballagásig egy iskolába jártam,és soha nem volt a nyolc év alatt "gyerekverés"az tanárok részéről.Az viszont igaz,hogy rettegtünk bizonyos tanároktól,de inkább csak a szigortól volt az a nagy félelem.

Most mi megy????

Tűzpiros körmökkel,lila hajjal,kidobott mellekkel,rágógumival a pofájukban "csetelnek"az óra kellős közepén.Mit tud a tanár ilyen esetben tenni?Semmit,mert ha rászól a renitens tanulóra,az kiröhögi,ha ráordít,ellene fordul az egész osztály mondván milyen agresszív a tanár.Megütni???Fegyelmezni???Isten őrizzen meg...estére már a híradók fröcsögnének,hogy a XY iskolában egy tanár brutálisan megvert egy diákot.Inkább fordítva van,a diák megy neki a tanároknak ha valami nem tetszik,és általában nekik lesz igazuk.A Kádár korszakban ez kizárt dolog volt,és igen kuss volt a nevünk.De tanultunk is tiszteletet,a pedagógusok irányába,amit én tovább adtam a gyerekemnek.Nem álltam a pártjára,nem ordibáltam a tanárral amikor behívattak,hogy kezd elszemtelenedni a tanórákon.Igen,én üvöltöttem le a fejét otthon,nem tűrve az ilyen viselkedést,mert én nem ezt tanultam a Kádár rendszerben.

2012. jún. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
38%

Melyik réteghez tartozom?Azokhoz akik megdolgoztak a vagyonukért és a pénzükért.Olyan szinten amit a kommunizmus nem engedett volna , tisztességes munkával lettünk gazdagok.Foglalkozunk mezőgazdasággal ,és egyéb befektetéseink , vállalkozásaink is vannak , továbbá nekem egy saját különálló is.

Hogy modern paraszt vagyok-e?Inkább mezőgazdának hívom magamat.A paraszt szót a kommunizmus tette csúnyává és szitokszóvá.Mi meg a proli szót tettük csúnyává.

Természetesen magyar vagyok ,a szüleim 1991-ben költöztek vissza Magyarországra én még kint születtem , a szüleim az ott összekuporgatott pénzükből felvásároltak pár dolgot Magyarországon.És innen indul a mi kis magyarországi életünk.

Azért születtem kint mivel a nagyszüleimet nem dicsérték volna meg a rendszer ellenességért így menekülniük kellett.

A nagyszüleim 1956-ban részt vettek a a kommunizmus elleni tüntetésen és erre mondanom sem kell nagyon büszke vagyok.


Hogy kik a prolik?Akik istenítik a kommunizmus , sírnak a rendszerváltás miatt , utálnak mindenkit aki egy kicsikét is jobban él mint ők , igénytelenek és mérhetetlenül irigyek.

2012. jún. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
89%

16-os


Várjál már egy picit, mert valamit nem értek.

1991-ben költöztetek vissza Magyarországra..

A nagyszüleid 1956-ban részt vettek a kommunizmus elleni...stb.Tehát akkor az egész család nem értett egyet a kommunizmussal,sőt annyira nem,hogy "disszidáltak"is.De akkor minek jöttetek ide vissza?Ezek szerint ott se volt jó?

2012. jún. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Azért jöttünk vissza a kommunizmus után mert Magyarország a mi hazánk.Mindig is az volt , nem tehettünk róla hogy kommunista diktatúra volt évekig.Meg mindig is szerettünk volna befektetni Magyarországra , vállalkozni és építeni ezt az országot.Csak a megfelelő alkalomra vártunk azaz a rendszerváltásra.
2012. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Most orbán diktatúra van.Okosabban tettétek volna,ha kint maradtok,mert én az hétszentség,hogy nem hagytam volna ott a kiépített életemet,és hazajönni ebbe a zűrzavarba,őrületbe ami itt megy.
2012. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 soldierdan ***** válasza:

"Azért jöttünk vissza a kommunizmus után mert Magyarország a mi hazánk"


Ha itt se voltatok akkor honnan a f@aszból tudod, hogy milyen volt a kádár-rendszer ? Ülj le, egyes...

2012. dec. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!